שתף קטע נבחר

התחדשות עירונית ביד אליהו: אושר מתחם הפינוי בינוי לה גווארדיה-וינגייט ת"א

הסכם פשרה הושג בהמשך לעתירת יזמית הפרויקט ענב, שטענה כי העירייה תובעת זכויות על שטחים השייכים לדיירים. בהסכם: תוספת קומה, הגדלת זכויות הבנייה ב-2,370 מ"ר וקבלת בעלות על דירה לדיירים שחוכרים דירות מהעירייה

מתחם הפינוי-בינוי בלה גווארדיה-וינגייט בתל אביב אושר לאחרונה, בוועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית במחוז תל אביב, מינהל התכנון. התוכנית אושרה לאחר דיון בהתנגדויות לתוכנית ואישור הסכם פשרה בנוגע לזכויות העיריה במתחם, שנחתם בינה לבין היזמים חברת ענב והיזם אריה בר.

 

בגלל סכסוך שותפים: כינוס נכסים לפרויקט נדל"ן בקריית מלאכי

הממד החמישי: כמה עולה חדר נוסף בדירה?

מחריף העימות בין המדינה להרצליה: הוקפאה בניית מחיר למשתכן בגליל ים

 

הפרויקט ממוקם בין ציר לה גווארדיה לרחוב וינגייט, בסמוך להיכל הספורט מנורה מבטחים ובצמוד לדרך איילון ממערב. הוא כולל הריסת חמישה בנייני מגורים ותיקים עם 130 דירות, ובניית 450 יחידות דיור ב-6 מבנים, מהם שלושה מגדלים של 30 קומות, וכן מגדל משרדים של כ-25 קומות.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

פרויקט לה גווארדיה וינגייט חברת ענב (הדמיה: קיקה בראז)
פרויקט לה גווארדיה וינגייט (הדמיה: קיקה בראז)

מתוך כך, חברת ענב תפנה שלושה בנייני מגורים של שלוש קומות עם 86 דירות, ברחוב לה גווארדיה 17, 19 ו-21, ותבנה במקומם שני מגדלי מגורים בגובה של כ-30 קומות. בחברה מקווים לקבל את היתרי הבנייה במהלך השנה הקרובה ולהתחיל בהריסת המבנים.

 

העירייה תוכל להחזיר לפעילות את מבצע "בעל בית" שהוקפא

הפרויקט אושר לאחר שבחודשים האחרונים התנהל משא ומתן בין הצדדים לגבי זכויות העירייה בפרויקט. זאת בהמשך לעתירה שהגישה חברת ענב במרץ 2017 לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בטענה כי העירייה תובעת זכויות השייכות לדיירים, בניגוד להצהרות שנמסרו על ידי נציגי העירייה במהלך אישור התכנית.

 

במסגרת זו טענה ענב, כי בתוכנית לא נקבעו הוראות איחוד וחלוקה לכלל השטח, אלא היא חולקה לשני מתחמי איחוד וחלוקה שונים, כשהיא קובעת שבכל אחד מהם יבוצע הליך של איחוד וחלוקה ללא איזון בין המתחמים. עוד טענה החברה, כי הוועדה המחוזית נתנה תוקף לתוכנית בלתי מאוזנת מבחינת חישוב שטחי העירייה, תוך פער בלתי סביר בין הזכויות המוקצות למתחמי המגורים שבה וקיפוח זכויותיהם הקנייניות של בעלי הנכסים עמם התקשרה הדירה.

 

הסכם הפשרה בין הצדדים נערך בחסות בית המשפט ואושר על ידי הוועדה המחוזית לפני שבועיים, בהסכמת מתכננת מחוז תל אביב, האדריכלית דניאלה פוסק. הוא כלל בין היתר תוספת קומה עם ארבע יחידות דיור בכל אחד מהמגדלים, תוך הגדלה של זכויות הבנייה ב-2,370 מ"ר. עוד נקבע בהסכם, כי העירייה תוכל להחזיר לפעילות את מבצע "בעל בית" שהוקפא, ושבמסגרתו היא מאפשרת לדיירים החוכרים מהעירייה דירות מגורים ביד אליהו ובנחלת יצחק, לרכוש את השלמת זכות הקניין ולקבל בעלות מלאה על הדירה.

 

ברחוב לה גוורדיה מתוכננים כשבעה פרויקטים של פינוי בינוי, כאשר הראשון כבר החל במכרז בספטמבר 2017, בבניינים מספר 68-64, הפרויקט מבוצע על ידי חברת בסר והחברה להתחדשות עירונית, במודל המשלב בין פינוי בינוי לקבוצת רכישה. במסגרת זו נהרסו מבנים ישנים עם כ-70 דירות ונבנים ארבע בניינים בני 8-7 קומות, עם 275 דירות. פרויקט לה גוורדיה - וינגייט הוא השלישי מבחינת ההתקדמות. לפי ההערכות, בשכונת יד אליהו כולה ייבנו כ-3,000 יחידיות דיור בסגרת הליכי פינוי בינוי.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: קיקה בראז
הדמיה פרויקט לה גווארדיה-וינגייט חברת ענב
הדמיה: קיקה בראז
מומלצים