שתף קטע נבחר

זיג זג בגליל ים: כחלון ופדלון הודיעו כי בניית מחיר למשתכן לא תופסק

פחות מ-4 ימים לאחר הכרזת עיריית הרצליה על הקפאת הבנייה של 1,300 דירות מוזלות בגליל ים, הודיעו שר האוצר וראש העיר כי הבנייה תימשך. זאת, על רקע הודעת רשות מקרקעי ישראל כי תמשיך לכבד את הסכם הגג עם העירייה

שר האוצר משה כחלון וראש עיריית הרצליה משה פדלון הודיעו הבוקר (א') כי בניית שכונת גליל ים בעיר תימשך כסדרה. זאת, פחות מארבעה ימים לאחר הכרזתה של עיריית הרצליה על הקפאת הבנייה בשכונה, שבה נבנות 1,700 דירות - מהן 1,300 דירות מוזלות במסגרת תוכנית מחיר למשתכן. ההודעה ניתנה בעת ביקור של השניים בשכונה בה החלה הבנייה להתבצע בחודשים האחרונים.

 

מחריף העימות בין המדינה להרצליה: הוקפאה בניית מחיר למשתכן בגליל ים

גם לשוכרים לא היה קל ב-2018: שכר הדירה התייקר ב-3%

עלייה של 0.2% במחירי הדירות, ירידה שנתית של 1.4%

 

ההודעה נמסרה בעקבות מה שהוגדר "יישוב המחלוקות" בין רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ועיריית הרצליה במהלך סוף השבוע. "רמ"י יעמדו בכל התחייבויות הסכם הגג ועיריית הרצליה תמשיך להנפיק היתרים. הובהר במהלך הסיור שבכל מקרה, לא יהיה עיכוב כלשהו בבניית פרויקט מחיר למשתכן בעיר", נמסר בהודעה מטעם דובר שר האוצר.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון שר האוצר משה כחלון מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון פרויקט מחיר למשתכן גליל ים (צילום: אלעד מלכה)
מימין: ראש עיריית הרצליה, משה פדלון; שר האוצר, משה כחלון; ומנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון, באתר הבנייה של פרויקט מחיר למשתכן בגליל ים(צילום: אלעד מלכה)

ביום רביעי האחרון החליטה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה הרצליה על הקפאת מתן היתרי בנייה בשכונה, זאת על רקע הקפאת פרויקטים שאמורה הייתה רמ"י לממן בעיר במסגרת הסכם הגג עם הרצליה. בישיבה עודכנו חברי הוועדה כי חברת נתיבי איילון הודיעה שלא תמשיך בקידום "מחלף הרב מכר" בעיר. זאת, בשל החלטת רמ"י להקפיא את הסכם הגג שעליו חתמה עם העירייה.

 

"לאור שכך, כל עוד אין מקורות הכנסה מהקרקע כפי הקבוע בהסכם הגג, אין בכוונת רמ"י לקדם את הפרויקט, ועל כן הונחינו להפסיק את הפרויקט", נכתב במכתבה של ענבר ניצני, סמנכ"לית הנדסה בנתיבי איילון. במקביל, הודיע גם מנכ"ל השפד"ן (מכון שפכי גוש דן) על פרישת המכון מפרויקט חיבור מכון טיהור השפכים של הרצליה למערכת ההולכה של השפד"ן.

 

בעקבות ביטול שני הפרויקטים, החליטה הוועדה על הקפאת הבנייה בשכונת גליל ים. "לאור החשיבות הרבה שרואה הוועדה בפיתוח התשתיות הלאומיות, הנדרשות לצורך אספקת שירותים בסיסיים לדירות החדשות שנוספות לעיר... מחליטה הוועדה המקומית להקפיא את הפעילות ביחס לתוכנית גליל ים", לשון ההחלטה. יש לציין כי להחלטה לא צפויות להיות השלכות על כמחצית מהמבנים במתחם שכבר קיבלו היתר בנייה, אלא על אלה שטרם קיבלו - וכעת תחילת בנייתם צפויה להתעכב אף יותר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני טננבאום
בנייה בשכונת גליל ים בהרצליה
צילום: רוני טננבאום
מומלצים