שתף קטע נבחר

גנץ ללפיד: "לא אצטרף לנתניהו אם יזומן לשימוע"

יו"ר יש עתיד הגיב על האיחוד עם גנץ: "התחושות טובות". המפלגה תיקרא "כחול לבן". מסתמן: לפיד וגנץ יקבלו 13 מקומות כל אחד עד המקום ה-30. יעלון יקבל ארבעה. גנץ הבטיח ללפיד שלא יצטרף לממשלת נתניהו אם יזומן לשימוע. לפני האיחוד דחה כחלון ניסיון של אשכנזי לצרף אותו לגנץ

 

 

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד התייחס היום (ה') לאיחוד שהושלם הבוקר בין מפלגתו יש עתיד, לבין מפלגתו של בני גנץ חוסן לישראל, ואמר כי "התחושות טובות, הקמנו מפלגת שלטון היום". שם הרשימה החדשה: "כחול לבן". גנץ הבטיח ללפיד שלא יצטרף לממשלה שיקים בנימין נתניהו אם זה יזומן לשימוע לקראת כתב אישום. בינתיים מסתמן כי לפיד וגנץ יקבלו 13 מקומות עד המקום ה-30 ויעלון יקבל ארבעה. הרמטכ"ל חשעבר גבי אשכנזי ימקום רביעי.

 

כעת מתברר כי אתמול, עוד לפני שהאיחוד נסגר רשמית, ניסה אשכנזי לצרף את משה כחלון ומפלגת כולנו לרשימה של גנץ. אשכנזי ניסה לקבוע פגישה אך נדחה על ידי כחלון.

 

 

גבי אשכנזי בני גנץ בחד כושר יאיר לפיד בכניסה לביתו ביום של האיחוד (צילום: אבי מועלם, רועי רובינשטיין, איתי שיקמן)
(צילום: אבי מועלם, רועי רובינשטיין, איתי שיקמן)

יאיר לפיד בני גנץ גבי אשכנזי איחוד מפלגה משה בוגי יעלון תל
אשכנזי, לפיד, גנץ ויעלון

 

בחירות 2019 - כתבות נוספות:

 

ההודעה על האיחוד התפרסמה בסביבות 5:30 בבוקר, ונמסר בה כי סוכם על רוטציה בראשות הממשלה בין גנץ ללפיד, וכי הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי יצטרף לרשימה המשותפת החדשה. "מתוך אחריות לאומית, החליטו בני גנץ, יאיר לפיד ובוגי יעלון על הקמת רשימה מאוחדת אשר תהווה את מפלגת השלטון החדשה של ישראל", נמסר. "מפלגת השלטון החדשה תעמיד נבחרת מנהיגים בטחונית וחברתית חדשה שתבטיח את בטחון המדינה, ותחבר מחדש את חלקי העם ואת החברה הישראלית המשוסעת".

 

 
ההערכה היא שהצדדים סיכמו שבמקרה של הקמת ממשלה על ידי הרשימה, לפיד יכהן כשר החוץ בשנתיים וחצי הראשונות לכהונת הממשלה - וגנץ יהיה ראש הממשלה.

 

פריצת הדרך במו"מ ביניהם נרשמה לקראת חצות, ואז הוחלט לצרף את אשכנזי לפגישה משולשת. למעורבים היה ברור כי משמעות צירופו אשכנזי היא שהאיחוד סגור. היועץ האסטרטגי של גנץ, רונן צור, הגיע אישית לביתו של הרמטכ"ל לשעבר בכפר סבא ולקח אותו לפגישה עם גנץ ולפיד, הפעם לא בסביון אלא במטה מפלגת חוסן לישראל במתחם "המיקסר" בגני התערוכה (אקספו תל אביב). מאז ובמשך כל שעות הלילה ישבו גנץ, לפיד ואשכנזי ותפרו את ההסכם.

 

על פי מקורבים לאשכנזי, הוא היה מעורב למדי במהלכי האיחוד לא רק לאורך הימים האחרונים אלא תקופה ארוכה הרבה יותר. "חודש ימים גבי עבד באינטנסיביות על האיחוד וזה היה התנאי שלו", הוסיפו. "הוא הבטיח להיות הגרוש ללירה וקיים".

 

מעבר לשלישייה ולרונן צור היו עוד כמה יועצים וחברי רשימה שהיו בסוד הפגישה והמו"מ הליליים: צור בכר, הוד בצר, מעיין ישראלי, הלל קוברינסקי, שלום שלמה, יועז הנדל וצבי האוזר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם, רועי רובינשטיין, איתי שיקמן
לפיד גנץ ואשכנזי
צילום: אבי מועלם, רועי רובינשטיין, איתי שיקמן
מומלצים