שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  אלפי דירות בשוהם, פינוי בינוי בהוד השרון - ומה קורה ביד מרדכי
  תוכנית המתאר ליישוב שוהם כוללת תוספת של 4,460 דירות ו-295 אלף מ"ר לתעסוקה, משרדים ומסחר. בהוד השרון יוצאת לדרך תוכנית התחדשות עירונית ובקיבוץ יד מרדכי שבדרום יוקם מרכז חדש למסחר ומלונאות
  צומת יד מרדכי צפוי לשנות את פניו. בתכנון: הקמת מרכז מסחר ומלונאות במקום בהשקעה כוללת של כ-120 מיליון שקל. כך נודע ל-ynet. הפרויקט הוא של חברת יסודות איתנים בבעלותו של היזם עופר זרף, בשיתוף עם חברת אביליה שבבעלות היזם אביב מרקס.

   

  הוועדות המחוזיות הונחו: תכננו שכונות מבוססות תחבורה ציבורית

  מחיר למשתכן? לפעמים דווקא דירה יד שנייה תעלה לכם פחות - בדיקה

  רוצים דירת 5 חדרים במחיר דירת 4 חדרים? כדאי שתבדקו ביישוב הסמוך

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  החברות חתמו לאחרונה על הסכם רכישה מול קיבוץ יד מרדכי, במסגרתו רכשו 74% מהבעלות על 40 דונם (50%-50%), הנמצאים בכניסה לקיבוץ. כיום פועל במקום מרכז מסחרי בשם "מפגש יד מרדכי", בשטח של כ-1,400 מ"ר, הכולל את תחנת דלק סונול, קפה ג'ו, מסעדה וחנויות נוספות.

  צומת יד מרדכי (צילום: גדי קבלו)
  צומת יד מרדכי(צילום: גדי קבלו)

   

  במסגרת הפרויקט החדש, מתוכנן להרחיב את השטח הבנוי הכולל של המתחם ל-17 אלף מ"ר, שיכללו מרכז מסחרי גדול, מרכז כנסים ואירועים, ובית מלון שיוגדר כ"מלון דרכים" שיכלול כ-50 עד 100 יחידות מלונאיות. הקיבוץ, שממשיך להחזיק ב-26% מהקרקע, צפוי להעביר לפרויקט החדש את מוזיאון הדבש שפועל היום בשטחו.

   

  צומת יד מרדכי נמצא בקצהו הדרומי של כביש 4, כשישה קילומטרים מצפון למחסום ארז. מהצומת מתפצל כביש 34 החולף על העיר שדרות ומגיע עד צומת נתיבות. הפרויקט, שנמצא עדיין בשלבי תכנון על ידי משרד רווה לונדון אדריכלים, ממתין להארכת הסכם חכירה מרשות מקרקעי ישראל. בחברות מקווים, בתרחיש האופטימי, לסיים את הליכי התכנון והאישור בתוך כשנתיים, כך שמועד הפתיחה יהיה בעוד כחמש שנים.

   

  עופר זרף, מנכ"ל ובעלי חברת יסודות איתנים, אמר כי "מדובר בצומת מרכזי במועצה אזורית חוף אשקלון, אזור עוטף עזה הזקוק לפיתוח והשקעה בשל היותו בקו העימות כבר 15 שנה. המרכז הנוכחי הוקם ב-1967 ויש מקום להקים מרכז חדשני ומלונאות שכן מדובר באזור מתוייר מאוד ומהווה צומת חשוב למסלולי טיול רבים באזור הדרום".

   

  רכישה זו מצטרפת לרכישה שביצעה לאחרונה חברת יסודות איתנים באזור עדיפות לאומית, אף היא בשיתוף אביליה, של כ-13 דונם מקיבוץ סופה. זאת במטרה להקים מרכז לוגיסטי, שישמש כתחנת מעבר לסחורות שעוברות לרצועת עזה. הקרקע, הממוקמת על כביש 232 ממערב לכרם שלום, נרכשה בתמורה ל-675 אלף שקל, כשיסודות נותרה שותפה של הקיבוץ ומחזיקה ב-60% מהקרקע. היקף ההשקעה המוערך בפרויקט זה נאמד בכ-25 מיליון שקל.

   

  הוד השרון מתחדשת: שלושה מגדלים יוקמו בדרך רמתיים

  פרויקט גדול של התחדשות עירונית מתקדם לקראת מימוש במרכז הוד השרון: נציגות הדיירים של ארבעה מבנים במתחם בדרך רמתיים פינת רחוב הרשות, בחרה בחברת אבגד לביצוע פינוי-בינוי של המתחם, במסגרתו מתוכננים שלושה מגדלי מגורים הכוללים יחדיו 196 יחידות דיור.

   

    (סטודיו בונסאי)
  פרויקט המגדלים במרכז הוד השרון. הדמיה(סטודיו בונסאי)

   

  כיום כולל המתחם 54 דירות וכן 15 יחידות מסחריות, שבבעלות כ-60 בעלי זכויות. במסגרת התוכנית החדשה, מוצע לבנות שלושה בניינים בגבהים שונים – 20 קומות, 12 קומות ושש קומות, וכן שטח מסחרי של כ-900 מ"ר. במסגרת זו צפויים בעלי הדירות הקיימים לקבל דירות חדשות וגדולות יותר עם חניה ומחסן, ובעלי העסקים לקבל שטחי מסחר גדולים יותר.

   

  המתחם עליו מתוכנן הפרויקט, כלול בתב"ע (תוכנית בנין עיר) בתוקף, שאושרה בוועדה המחוזית במרץ 2015, במסגרתה סימנו שישה מתחמים בעיר המיועדים לפינוי-בינוי. נכון לעכשיו, הפרויקט נמצא בשלב תכנון אדריכלי, לפני הגשה לוועדה המקומית לתכנון ולבנייה לקבלת היתר בנייה, לאחריו ניתן יהיה להתחיל בפרויקט.

   

  הפרויקט מתוכנן על ידי משרד נוימן חיינר אדריכלים ועתיד לכולל שטחים ירוקים באזורים הציבוריים, בהם גג ירוק וגינה אקולוגית.

   

  שמאית המקרקעין והמשפטנית נחמה בוגין, המייצגת את בעלי הזכויות בקרקע, ציינה כי העובדה שמדובר במתחם עם תב"ע מאושרת צפויה להקל על קבלת היתר הבנייה. "הוד השרון נמצאת בתנופת פיתוח אדירה, כשבשנים הקרובות אמורים להתווסף לעיר שטחי מסחר ותעסוקה רבים", אמרה. "דרך רמתיים תהפוך בשנים הקרובות למרכז תוסס שיכלול מגורים, תעסוקה, מסחר, בילוי ופנאי. האזור מבוקש על ידי תושבי העיר וכן על ידי תושבי האזור שמעוניינים באיכות החיים שהוד השרון מציעה".

    (צילום: עמית ישראלי)
  נחמה בוגין(צילום: עמית ישראלי)
   

   

  הופקדה תוכנית מתאר לשוהם: תכלול בניינים עד שמונה קומות

  שוהם תצמח בתוך כ-20 שנה מכ-21 אלף תושבים ל-35 אלף. כך עולה מתוכנית המתאר לעיר, שהופקדה להתנגדויות למשך 60 יום בוועדה המחוזית מחוז מרכז, בראשות שירה ברנד. 

   

  כיום כולל היישוב 4,800 דירות, והתוכנית כוללת בנייה של עוד כ-4,460 דירות עד 2040, ועוד כ-250 לדיור מיוחד. סך התוספת: 295 אלף מ"ר למגורים, תעסוקה, משרדים ומסחר, וכן תיירות ספורט ונופש.

    (טוטם)
  פרויקט אלמוג בשכונת הדרים בשוהם(טוטם)

  שוהם חולשת על כ-7,000 דונם, ורוב הבנייה ביישוב צמודת קרקע. לאחרונה אושרה בדרום היישוב תוכנית לשכונה בשם "הדרים". שם ייבנו חצי מהדירות החדשות, והיתר באמצעות פינוי-בינוי במרכז היישוב – שבו בניינים ישנים בני 3-4 קומות יהפכו לכאלה בגובה 7-8 קומות.

    

  לדברי עו"ד מעיין אזולאי ממשרד צבי שוב, המתמחה בתכנון ובנייה, "התוספת מתאפשרת בעיקר בעיבוי בנייה רוויה קיימת. בחלק מהמגרשים צמודי הקרקע תתאפשר תוספת יחידה של עד 80 מ"ר בצמוד לבית". 

   

  לדבר רז שרייבר, סמנכ"ל השיווק של קבוצת אלמוג, אשר בונה בשכונת הדרים את פרויקט A-LA-PARK, "שוהם היא דוגמה יוצאת דופן ליישוב שנמצא במיקום מרכזי בקרבת מתחמי תעסוקה מחד, ונהנה מאופי כפרי וירוק מאידך. לא הופתענו מכך שהרוב המכריע של רוכשי הדירות בפרויקט עד כה הם תושבי שוהם והסביבה, שנהנים מאיכות חיים נדירה. תוכנית המתאר שהופקדה מבטיחה כי האופי הייחודי והקהילתי של היישוב יישמר גם בעתיד ואף יתחזק".

   

  כ-200 דירות חדשות בצומת סביון

  חברת אאורה חתמה לאחרונה על אופציה לרכישת קרקע בסמוך לצומת סביון בשטח של 2.9 דונם בסכום של 8.14 מיליון שקל. בכוונת בעלי הקרקע, סי אבן, להקים במקום פרויקט הכולל חמיה בניינים בני 13 קומות מעל חניון תת-קרקעי, עם 206 יחידות דיור.

   

  על פי החברה, עלות הקמת הפרויקט נאמדת בסכום של כ-375 מיליון שקל והרווח הגולמי צפוי לעמוד על כ-61 מיליון שקל. עוד ציינה אאורה, כי הפרויקט נכלל בתוכנית להקמת שכונה חדשה שתקום באזור ותכלול כ-1,300 יחידות דיור עם מבני ציבור, שטחים ירוקים ומרכז תעסוקה.

   

  עורכי הדין זיו כספי ואלירן דדון ממשרד עורכי הדין גינדי-כספי, ליוו את החוכרים של הקרקע במסגרת ההליך. כספי מסביר, כי העסקה התאפשרה במסגרת החלטה 1470 של מועצת מקרקעי ישראל, המאפשרת לחוכרים בקרקעות חקלאיות שהושבו למינהל ויעודם שונה למגורים, לרכוש חלק מהמגרשים חזרה בפטור במכרז, כאשר המגרשים מהווים אופציה סחירה במקרקעין.

   

  המשרד ליווה בעסקה זו קבוצה של חוכרים במתחם הקרוי פרדס חיסכון בכל התהליך, מהשבת הקרקע החקלאית למינהל, ניתוח התוכניות ובחירת המגרשים. עו"ד דדון מציין, כי מיצוי נכון של ההחלטה ובחירת מגרשים נכונה, עשויים לפצות חוכרים של אדמות חקלאיות על הפגיעה בקניינים במסגרת שינוי יעוד למגורים והשבת קרקעות למינהל.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סטודיו בונסאי
  הפרויקט המתוכנן במרכז הוד השרון
  סטודיו בונסאי
  מומלצים