שתף קטע נבחר

פייסבוק יוצאת למלחמה במתנגדי החיסונים

הרשת החברתית תצמצם את החשיפה של קבוצות ועמודים שמפיצים מידע שגוי בנושא ותסרב לפרסם מודעות הכוללות מידע כזה. "מחויבים לחלוטין לבטיחות של הקהילה שלנו"

פייסבוק נגד מתנגדי החיסונים : הרשת החברתית הודיעה הערב (יום ה') כי תצמצם את החשיפה של קבוצות ועמודים שמפיצים מידע שגוי לגבי חיסונים. כדי לעשות זאת היא תיעזר בארגון הבריאות הבינלאומי (WHO) ובמרכזים לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב.

 

מארק צוקרברג (צילום: shutterstock, CNN)
מארק צוקרברג(צילום: shutterstock, CNN)


בהודעה שפרסמה מוניקה ביקרט, סגנית נשיא לענייני מדיניות בינלאומית בפייסבוק, נכתב כי הרשת החברתית מתכוונת לנקוט ארבעה צעדים בנושא. הצעד הראשון יהיה לצמצם את החשיפה של קבוצות ועמודים שמפיצים מידע שגוי לגבי חיסונים בניוז פיד ובחיפוש.

הצעד השני יהיה לדחות מודעות בתשלום הכוללות מידע שגוי לגבי חיסונים ולחסום בפני מפרסמים את האפשרות לפנות לקהל המתעניין בנושא. הצעד השלישי יהיה לא להציג תוכן שכולל מידע מידע שגוי לגבי חיסונים בעמוד ה-Explore באפליקציית אינסטגרם ובעמודי תגיות. בנוסף, פייסבוק בודקת דרכים לשתף מידע חינוכי לגבי חיסונים כאשר משתמשים נחשפים למידע שגוי בנושא.

 

פייסבוק חיסון חיסונים (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
"אנחנו מחוייבים לחלוטין לבטיחות של הקהילה שלנו ונמשיך לפעול בתחום זה", כתבה ביקרט. 

 

ההחלטה של פייסבוק מגיעה אחרי שהרשת החברתית הפכה לזירה לוהטת למאבק בין הקהילה הרפואית התומכת בחיסונים לבין המתנגדים, בין היתר על רקע התפרצות חצבת בארה"ב, אירופה וגם בישראל. הרשת החברתית מצטרפת ליוטיוב, שהודיעה לאחרונה כי תסיר פרסומות מסרטונים הכוללים מידע שגוי על חיסונים.

 

ראשי האיגוד לרפואת ילדים בישראל, פרופסור שי אשכנזי וד"ר צחי גרוסמן, בירכו על ההחלטה של הרשת החברתית. "פייסבוק נקטה הלילה עמדה בשאלה של חיים ומוות, לילדים וגם למבוגרים, וזה ראוי ונכון", מסרו השניים.

 

בחודש שעבר פרסם ה"גרדיאן" הבריטי כי 12 הקבוצות הראשונות ו-8 מתוך 12 הדפים הראשונים שמופיעים כאשר מחפשים "חיסונים" בפייסבוק, למעשה קוראים לא לחסן. בעקבות הפרסום פנה אדם שיף, יו"ר ועדת המודיעין בבית הנבחרים, למארק צוקרברג וביקש ממנו לפעול בנושא.

 

 

גם בישראל מתקיים ויכוח בנוגע לחיסונים מעל דפי הרשת החברתית. השבוע נחסם ל-30 ימים ד"ר ליאור אונגר, ממובילי המאבק במתנגדי החיסונים, לאחר שפוסט שפרסם בנוגע לאחת ממנהלות קבוצות "חיסונים - הבחירה המושכלת" הפר את כללי הקהילה של פייסבוק בנוגע לבריונות ברשת. "מבחינתי זה חודש שבו הם יכולים להפיץ את הרעל שלהם בלי שאף אחד חושף אותו ומגיב אליו", אמר ד"ר אונגר בריאיון לאולפן ynet, "זו דרמה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock, CNN
מארק צוקרברג
צילום: shutterstock, CNN
מומלצים