שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שיבושים במפעל אסם בגלל חשש לפיטורים: "רשתות השיווק משתלטות על הסדרנות"

  עשרות עובדי אסם חסמו את הכניסה למרכז הלוגיסטי בשוהם ומפגינים מול משרדי ההנהלה. לטענתם, הסיבות הן פיטורי מנהלי מכירות וסדרניות בשל מעבר לסדרנות ישירה בחלק מרשתות השיווק ושירותי לוגיסטיקה שרשתות ענק מספקות למינימרקטים במקום העובדים של אסם. אסם: "הוועד נוקט בצעד קיצוני ומיותר"

  בעקבות כוונתה של אסם לפטר עובדי מכירות וסדרנים, מקיימים היום (ד') עשרות עובדים הפגנה מול משרדי ההנהלה. חברי הוועד חסמו בתחילה את כניסת המשאיות למרכז הלוגיסטי בשוהם ולאחר מכן עברו להפגין מול המשרדים.

   

  אסם במו"מ להפצת חטיפי במבה בארה"ב

  מנכ"ל משרד האוצר: "גם באסם ראו את המחאה"

  האוצר: הרווחיות של 10 חברות המזון הגדולות עמדה על 12.7% ב-2016 - שיא של 20 שנה

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  לפי החברה, אסם מתכוונת "להעביר מעבודתם" כעשרה עובדים מתוך 35 מנהלי מכירות בחטיבת הסחר. לפי העובדים, מדובר במהלך נרחב בהרבה. העובדים מסרו ל-ynet: "אנחנו מפגינים נגד פיטורי עובדים ומיקור חוץ. כרגע רוצים לפטר 10 מנהלי מכירות אבל אחרי החג אנו חוששים שיצומצמו עוד ועוד אנשים".

  עובדי אסם הפגנה מפעל שוהם (צילום: ועד העובדים)
  הפגנת עובדי אסם, היום(צילום: ועד העובדים)

  עובדי אסם הפגנה מפעל שוהם (ועד העובדים)
  המרכז הלוגיסטי בשוהם, הבוקר(ועד העובדים)
   

  בנוסף אמרו, כי "כמה מרשתות השיווק הוציאו את סדרניות אסם מהסניפים ונאמר לנו שזו יוזמה של אסם שתשלם לרשתות עבור סידור המוצרים שלה על המדפים ובחברה אומרים לנו שזו פעולה של הרשתות ולא של אסם.

   

  "כמה מהרשתות ביקשו מסדרנים לצאת. 60 דיילות של אסם יצאו מאחת הרשתות וכנראה פוטרו. ברשת אחרת הוציאו שש דיילות אך הן לא פוטרו אלא הועברו. קיבלנו הודעות גם על הוצאת סדרניות מרשת נוספת.

   

  "במקביל, שופרסל ויינות ביתן נותנים שירותי מכירות לקמעונאים קטנים. אז אסם מחלקת סחורה דרכן בהנחה של 30%-40%".

   

  זה מוריד מחירים לצרכנים, לא?

  "בטווח הארוך זה נותן שליטה אדירה לרשתות החזקות. הן בעצם מוכרות במקומנו את הסחורה למינימרקטים ואנחנו חוששים שתוך חצי שנה שנה לא תהיה לנו עבודה".

  מנכ
  מנכ"ל אסם, אבי בן אסאייג(צילום: איציק שוקל)

  לטענת העובדים, בעקבות השיבושים יתכן מחסור במוצרים.

   

  אסם: "נדאג להסכם פרישה הוגן". ההסתדרות: "התנהלות חד צדדית של אסם"

  מאסם נמסר בתגובה: "אין שום סיבה לצעדים ארגוניים ושיבוש העבודה שנוקטים חלק מעובדי הסחר. אסם הבהירה בדיאלוג פתוח ושקוף שלא מתוכננים שינויים ארגוניים בשוק הפרטי או במערך הסדרניות והנציגות. להיפך, החברה נמצאת בתהליכי גידול והרחבה. בימים אלה אנו עמלים על גיוס כ-150 עובדים לתפקידים שונים בקבוצת אסם וצופים גידול גם במספר הסדרניות בחטיבת הסחר.

   

  "במענה לשינויים בשוק המאורגן הוחלט על שינוי מינורי ביותר בסקטור מנהלי המכירות האזוריים המונה 35 מנהלים בלבד, מתוך 1,100 עובדי חטיבת הסחר. מרבית המנהלים יישארו בתפקידם וחלק קטן ישובצו בתפקידים אחרים בחטיבת הסחר ויוכלו לרכוש מיומנויות עדכניות. לגבי המנהלים הבודדים להם לא יימצא תפקיד בפעילות הסחר, נעשה ככל הניתן על מנת למצוא תפקיד בכלל קבוצת אסם. אם יהיו מנהלים בודדים שלא ימצא להם תפקיד מתאים, נדאג להם במסגרת הסכם פרישה הוגן.

   

  "הוועד נוקט בצעד קיצוני ומיותר שאינו עולה בקנה אחד עם השינוי המזערי שבו מדובר ועם המסורת והמחויבות של אסם לפעול לטובת העובדים תוך יצירת תנאי העסקה הוגנים וביטחון תעסוקתי".

   

  מההסתדרות נמסר בתגובה: "מ"מ יו"ר איגוד עובדי המזון בהסתדרות, אליעזר בלו: "הצורך בשינויים בשוק המזון מובן, אך התנהלותה החד-צדדית של אסם

  לא מתקבלת על הדעת. על הפרק עומדים פיטורים כשכבר עכשיו ישנה פגיעה קשה בשכר העובדים ובזכותם להתאגד כדי להיאבק על פרנסתם. אני קורא להנהלת אסם לעבוד מולנו בהקדם בשיתוף פעולה אחרת הצעדים יוחרפו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  צילום: ועד העובדים
  הפגנת עובדי אסם, היום
  צילום: ועד העובדים
  מומלצים