שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  העד המומחה אמר לפני ארבע שנים: "מלכה לייפר חולת נפש"
  פסיכיאטר מטעם ההגנה שהעיד במשפטה של המורה הנאשמת בפדופיליה, אמר בעבר שהיא לא ביצעה את הפשעים המיוחסים לה - ולא מבינה את משמעותם. את התומכות במתלוננות נגד לייפר הוא השווה לנשות הכותל. הסנגורים: "היא חולת נפש, מקומה לא בכלא"

  מלכה לייפר (צילום: עמית שאבי)
  מלכה לייפר (צילום: עמית שאבי)

   

  הדיון ה-48 בהסגרתה של מלכה לייפר לאוסטרליה נמשך גם היום (ה'). בריאן טרפלר, פסיכיאטר מטעם ההגנה ולשעבר חוקר באוניברסיטת קולומביה שבארצות הברית, העיד בבית המשפט לאחר שבדק את לייפר ב-2015 והגיש חוות דעת שבה קבע כי לייפר חולה פסיכיאטרית ולא ניתן להעמידה לדין בשל מצבה הנפשי. פוסט בפייסבוק ערער את האובייקטיביות של עדותו המקצועית.

   

  בפוסט שפרסם בפייסבוק בשנת 2017 הוא יצא נגד החותמים על עצומה להסגרתה של לייפר, וחשף את דעותיו על הפרשה. על מצבה הנפשי של טרפלר טען: "מעבר לכך שהיא לא מבינה את ההאשמות נגדה - היא לא ביצעה את הפשעים שבהם היא מואשמת".

   

  פרשת מלכה לייפר - עוד כתבות:

   עושה קניות, מחכה בדואר: תיעוד הנאשמת בפדופיליה שקיבלה לכאורה סיוע מליצמן

   ההסגרה שהוקפאה, החשד לשיבוש וסגן השר ש"לא עשה דבר"

  ליצמן על החשדות נגדו: "הכול היה לטובת הציבור"

   

  (משמאל) הפסיכיאטר בראיין טרפלר, שהגיע לתת עדות על מצבה הנפשי של מלכה לייפר, בדיון הבוקר במחוזי ירושלים (צילום: יעל פרידסון)
  הפסיכיאטר בריאן טרפלר (משמאל)(צילום: יעל פרידסון)

  מלכה לייפר (צילום: AP)
  מלכה לייפר בבית המשפט(צילום: AP)

  מלכה לייפר (צילום: AP)
  "לא מבינה את החשדות נגדה"(צילום: AP)

   

  בנוסף, טרפלר השווה בין התומכות במתלוננות נגד לייפר לנשות הכותל, ואמר כי יש "מלחמת תרבות בין נשות הכותל נגד סבתא חרדית שעזבה את השטטל כדי לתמוך בבעלה שבילה את כל חייו בלימוד בכותל". עוד הוא אמר כי הסגרתה של לייפר לאוסטרליה היא כמו מסירה (דין מוסר, י.פ) - "הפשע הכי חמור בתורה", לדבריו. בתום הדיון אתמול הפגינו מספר נשים מחוץ לבית המשפט המחוזי בירושלים. בהפגנה נשמעות קריאות "ליצמן הביתה, לייפר לאוסטרליה".

   

  שאנה אהרונסון מארגון JCW המלווה את הנפגעות, אמרה: "אנו מקווים שבית משפט התרשם כי מדובר בעד ששקוע עד לצוואר בפרשה ויתייחס לעדותו בהתאם. "מדינת ישראל הפכה באמצעות חוק השבות למקלט לפדופילים ועברייני מין", המשיכה. "אחרי 48 דיונים, הגיע הזמן להגיע להחלטה הנכונה ולהסגיר את לייפר. אנו מחזקים את הנפגעות ומבטיחים להמשיך ללוות אותן ככל שיידרש, עד להסגרתה לאוסטרליה".

   

  פוסט פייסבוק של הפסיכיאטר ברייאן טרפלר, שהעיד על מצבה הנפשי של מלכה לייפר במשפט נגדה ()
  פוסט שפייסבוק של הפסיכיאטר בריאן טרפלר

  פוסט פייסבוק של הפסיכיאטר ברייאן טרפלר, שהעיד על מצבה הנפשי של מלכה לייפר במשפט נגדה ()

  סנגוריה של לייפר, עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי ()
  סנגוריה של לייפר, עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי

   

  סנגוריה של לייפר, עו"ד יהודה פריד וטל גבאי מסרו: "מדובר בניסיון נוסף של גורמים אינטרסנטיים לסטות מן העיקר, והוא שכל הפסיכאטרים, הן מההגנה והן מהמדינה, מבינים כיום כי לייפר היא אשה חולת נפש שמקומה אינו בכלא. לראיה, היא מקבלת למעלה משנה טיפול אנטי-פסיכוטי משמעותי ביותר על ידי הפסיכיאטרים בשירות בתי הסוהר.

   

  "הפוסטים מלמדים כי למומחה יש דעות משלו המושפעות מדעת הקהל. דבריו על כך שמלכה לייפר איננה מבינה את החשדות נגדה עולים בקנה אחד עם קביעותיהם של מומחים רבים מטעם המדינה. על כן, השאלה האם לייפר ביצעה או לא ביצעה את המעשים הנטענים כלפיה איננה רלוונטית להליך ההסגרה אשר מנוהל בישראל.

   

  "לשיטת המומחה, שהוא אדם מאמין, הסגרתה של אישה יהודיה חולת נפש אשר איננה כשירה לעמוד לדין - סותרת את הדין ומנוגדת להלכה הדתית", הוסיפו הסנגורים. "כך או כך מדובר בפוסטים שנכתבו שנתיים לאחר שהמומחה בדק את לייפר, כאשר בעת הבדיקה הוא לא ידע דבר על הפרשה שנקשרה בה. מעבר לכך, חוות הדעת של המומחה לא  עוסקת בבדיקות סובייקטיביות, אלא בתוצאות אובייקטיביות של מבחנים פסיכולוגיים אשר לא נסתרו על ידי אף מומחה אחר, ומוכיחות את מחלתה של הגברת לייפר באופן חד משמעי", סיכמו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים