שתף קטע נבחר

נתניהו לגנץ: "תחשוף בפני הציבור את המידע שהיה על הטלפון"

ברקע הביקורת שמטיחים בו ראשי כחול לבן, בעקבות ההתפתחויות בפרשת הצוללות, מסר ראש הממשלה הצהרה ממעונו, ותקף את גנץ ולפיד: "הם מנסים בכוח להנשים פרשה שנבדקה עד תומה, כי איראן פרצה לטלפון של גנץ ולקחה ממנו חומרים רגישים"

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר אחר הצהריים (יום ד') הצהרה מיוחדת לתקשורת ממעונו בירושלים. מסיבת העיתונאים הגיעה ברקע הביקורת שמטיחים בו ראשי רשימת כחול לבן, ודרישתם לפתוח בחקירה ממלכתית בעקבות הפרסומים החדשים בפרשת הצוללות

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

נתניהו בירך בפתיחת הדברים את כוחות הביטחון על חיסול המחבל שביצע את הפיגוע באריאל, ולאחר מכן עבר במהירות למתקפה נגד רשימת כחול לבן והעומדים בראשה: "לפיד וגנץ הגיעו לשפל חדש, ובימים האחרונים הציפו מידע ישן. הם מנסים בכוח להנשים פרשה שנבדקה עד תומה. מה הסיבה לפאניקה הזו? התשובה ברורה. משום שאיראן פרצה לטלפון של גנץ ולקחה ממנו חומרים רגישים".

 

נתניהו המשיך: "בני גנץ מה אתה מסתיר מהציבור הישראלי? מה האיראנים יודעים עליך שאתה מסתיר מאיתנו? איזה חומר הם מחזיקים נגדך ולמה לא עדכנת את שותפיך שאיראן פרצה לטלפון שלך. זה לא עניין רכילותי אלא של בטחון המדינה. תחשוף עכשיו בפני הציבור את הדברים".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה ממעון רה
ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה ממעון רה"מ בירושלים(צילום: אוהד צויגנברג)

יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ אבי דיכטר, התייחס אף הוא לפרשה: "האירוע הזה בו מדינת אויב פורצת לטלפון נייד של מי שמתיימר להיות ראש ממשלה הוא חריג ויוצא דופן. זה לא היה המקרה הראשון בו שירותי הביון עשו שימוש לצורכי סחיטה. אסור שזה יקרה לנו והמחשבה שראש ממשלה בישראל יהיה נתון לסחיטה בידי האויב מספר אחת של ישראל היא בלתי נתפסת ובלתי מתקבלת על הדעת".


ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה ממעון רה
אבי דיכטר(צילום: אוהד צויגנברג)

בכחול לבן הגיבו לדברי ראש הממשלה: "מר נתניהו, במסגרת פרשת 'צוללות תמורת עמלות' תענה רק על שאלה אחת עד 20:00 בערב: למה קיבלת 16 מיליון שקל מחברה שסוחרת עם יצרנית הצוללות ולמה הסתרת את זה מהציבור?".

 

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, דחה את עתירת "כחול לבן" נגד מפלגת הליכוד, שביקשה לאסור על נתניהו לקיים את מסיבת העיתונאים במעונו הרשמי בירושלים. יחד עם זאת, מלצר הבהיר כי "אין לקיים במעון הרשמי תעמולת בחירות וממילא אין לתלות בו שלטי תעמולה", אך במקום היו תלויים שלטי תעמולה "נתניהו, ימין. חזק" בניגוד להחלטתו. מלצר הוסיף כי "על המשדרים להקפיד שלא להתיר שידור תכנים תעמולתיים מעבר לעניינים חדשותיים".

 

 

שלטי תעמולת הבחירות של נתניהו המוצבים ברקע הצהרתו במעון רה
שלטי תעמולת הבחירות של נתניהו המוצבים ברקע הצהרתו במעון רה"מ בירושלים, בניגוד להחלטת היועמ"ש(צילום: ענבר טויזר)

מוקדם יותר היום יו"ר כחול לבן, בני גנץ, שב ותקף את נתניהו בעקבות הדיווחים שראש הממשלה הרוויח 16 מיליון שקלים בצד עסקת הצוללות. בהצהרה לתקשורת, שמסר בפתח ישיבה של מועמדי כחול לבן בגני התערוכה בתל אביב, התייחס גנץ לחזרתו בו מעדותו של עד המדינה מיקי גנור: "זו פרשה מאוד מטרידה, והיא נראית כמו עוף חול שעולה כל פעם מחדש. עכשיו עד מדינה חוזר בו ויביאו עדויות נוספות, תהיה עוד פעם מהומה בנושא הזה. נמשיך לדרוש חקירה על הנושא".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס חנוכת נציגות הסחר הדיפלומטית של הונגריה בירושלים עם שר החוץ ההונגרי פטר שיירטו (צילום: עמית שאבי)
ראש הממשלה בנימין נתניהו(צילום: עמית שאבי)

 

 

יו"ר כחול לבן הוסיף לגבי הפרשה: "אנשים כל כך קרובים למערכת השלטון, אני מקווה שלא מערכת השלטון עצמה, מעורבים בדברים מאוד קשים: בשחיתות, בהפרת אמונים ובשוחד. ואנחנו, כשאנחנו מנהלים את החיים שלנו, מצפים לדעת שהדברים הללו לא קורים". אתמול התייחס גנץ לפרשה גם בריאיון שהעניק ל-ynet, ואמר כי "אני מאוד מוטרד מכך שאולי אין ניקיון כפיים בתווך ההחלטות האלה, אני מאוד מוטרד".

 

גנץ רמז בריאיון אתמול שעיתוי הפרסום על הפריצה לטלפון הנייד שלו קשורה להתפתחויות בפרשת הצוללות. נתניהו, יוזכר, הכחיש שהוא קשור להדלפה והשתמש בפרסום כדי לטעון שגנץ אינו כשיר לנהל את ענייני המדינה. "אם הוא לא הצליח לשמור על הטלפון שלו - איך ישמור על המדינה שלנו?", תהה שלשום באירוע של הליכוד בירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
בנימין נתניהו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים