שתף קטע נבחר

תלונות על זאוס ראשל"צ: הולמס פלייס במו"מ לקניית מועדון הכושר

פרסום ראשון: הולמס פלייס שוקלת לרכוש את מועדון זאוס תמורת 12 מיליון שקל, אחרי שקיבלה את אישור הממונה על התחרות. זאוס כבר סגרה את הסניפים ברמת גן ובחדרה ותיוותר עם סניף אחד. במקביל, עובדות במועדון זאוס טוענות להפרשות חלקיות לפנסיה

רשת מכוני הכושר והספא זאוס ממשיכה להתכווץ? אחרי שסגרה את המועדונים ברמת גן ובחדרה, ל-ynet נודע שקבוצת הולמס פלייס, שמנהלת את המותגים הולמס פלייס, גו אקטיב ואייקון פיטנס, שוקלת לרכוש גם את המועדון של זאוס בראשל"צ, אחרי שקיבלה את אישור הממונה על התחרות (לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים).

 

מועדון הכושר זאוס נסגר בחדרה, צרכנים ועובדים טוענים: "הרשת חייבת לנו כסף"

משתלטת על השוק? הולמס פלייס קונה את זאוס ברמת גן

תלונות על זאוס ראשל"צ: הולמס פלייס במו"מ לקניית מועדון הכושר

 

 

>>יש לכם תלונה? כיתבו לנו >>

 

>>לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

הולמס פלייס כבר קנתה מזאוס את המועדון ברמת-גן בכ-16.5 מיליון שקל. אם תמכור את המועדון בראשון לציון, זאוס תיוותר עם מועדון אחד במיקאדו סנטר בתל אביב.

 

סכום הרכישה: 12 מיליון שקל

הולמס פלייס הודיעה לבורסה כי התקשרה עם מר צבי בן דת למכירת מניותיו בוים קלאבס בע"מ, הבעלים והמפעילה של מועדון הכושר זאוס בראשון לציון. התמורה בגין הרכישה תהיה 12 מיליון שקלים וזאת בהתאם לתוצאות הכספיות של מועדון הכושר ב-2020.

 

בכך קבוצת הולמס פלייס שבשליטת קרן גרין לנטרן, ממשיכה להתרחב, והכל באישור הרשות לתחרות. קבוצת הולמס פלייס מנהלת את המותגים הולמס פלייס, גו אקטיב (אחרי שקנתה את הרשת) ואייקון פיטנס (מותג מועדוני כושר מוזלים), וכוללת כיום 3,500 אנשי צוות, 39 מועדונים ו-127 אלף מנויים. קרן גרין לנטרן של יוסף אליאש, דני בן רעי וריצ'י הנטר, ביחד עם פועלים שוקי הון ומוטי בן-משה, מחזיקה ב-47% מהולמס פלייס; משפחת פישר מאנגליה, מייסדת הרשת, מחזיקה בכ-17%. 

 

 

   ()
זאוס. רשת מועדוני פרימיום שהולכת ומתכווצת

 

החברה מסרה כי היא :ממשיכה בימים אלה בביצוע בדיקת נאותות חשבונאית, משפטית ועסקית של וים קלאבס. מובהר כי השלמת העסקה על פי ההסכם אינה ודאית, וכרוכה בהשלמת בדיקת הנאותות האמורה לשביעות רצונה המלאה של החברה".

 

מגייסים לקוחות כרגיל

מועדון זאוס בראשון לציון, ממוקם במתחם G2, והוא נחשב למועדון פרימיום. בסניף מועדון כושר בשטח של 4,000 מ"ר שכולל שבעה אולמות סטודיו שמפעיל גם כ-200 חוגים. במתחם הספא ניתן לקבל טיפולים כמו הידרותרפיה וואטסו ועיסויים. כשהתקשרנו לסניף לא נאמר לנו דבר על מכירה להולמס פלייס ובינתיים, נראה שהדבר לכאורה לא משפיע על הלקוחות.

 

עלות מנוי למועדון הכושר היא 320 שקל לחודש ויש אפילו מבצע לפורים: חודש חינם. לספא ניסו למכור לנו כרטיסייה ב-4,500 שקל ל-22 טיפולים, ו"אפשר לקבל את הקבלות לוואטסאפ".

 

בעבר הגיעו ל-ynet תלונות של עובדים ולקוחות על מועדון הכושר זאוס בחדרה שנסגר בין היתר בשל סכסוך עם בעלי הנכס.     (צילום מסך מפייסבוק)
הפוסט האחרון של זאוס ראשל"צ בפייסבוק(צילום מסך מפייסבוק)

 

עובדות טוענות: תקלות במשכורות

מדריכת כושר בזאוס ראשון לציון סיפרה ל-ynet שהיא שמעה על המכירה להולמס פלייס משמועות בלבד ושדבר לא נאמר לה. בנוסף, היא טענה ליחס בלתי הולם ולאיחורים בהפרשות לפנסיה. מדובר במדריכת טיפולי בריכה שהתפטרה לאחרונה. לטענתה, "ביקשתי להתפטר בשל טעויות במשכורות, שכן לא קיבלתי תלושי משכורת מספר חודשים וכשהתחלתי לקבל – גיליתי בדיעבד שאני מקבלת סכומים נמוכים משסוכם על שיעורים. חלק מהכספים הוחזרו לי אחרי שהתרעתי על כך.

 

"בנוסף, גיליתי שלא מפקידים לי את הכספים לפנסיה והתעמתתי עם הסניף. התחלתי לעבוד שם בנובמבר 2017 קרן הפנסיה שלי נפתחה רק ב-23 בדצמבר 2018 אחרי שהתלוננתי ובוצעו בה רק 2 הפקדות עד היום".

 

עובדת נוספת, פקידת קבלה, התפטרה לכאורה אחרי שלטענתה התייאשה מלעקוב אחרי שיטת התגמולים של המועדון. "אחרי חמישה חודשי עבודה בדקתי את ההפרשות לפנסיה. מבחינת תלושי המשכורת - יש הפרשות. בפועל, לפי חברת הביטוח, כלום לא נכנס לשום מקום. דיברתי איתם ואמרה לי מנהלת החשבונות שאם יפרישו הכל עכשיו בבת אחת, 'זה יגמור לך על המשכורת'. מדובר במשכורת נמוכה של אלף שקל בחודש כי אני סטודנטית. הסכמתי בכל זאת וירדו לי 800 שקל - שהיו לכאורה אמורים להיות מופרשים לפנסיה אבל שוב כלום לא נכנס. התקשרתי לחברת הביטוח לשאול אם נכנסה לי הפקדה של 800 שקל מחברת וים קלאס עבור חמישה חודשי עבודה ואמרו לי שאין שום הפקדה.

 

"כששאלתי את מנהלת החשבונות לפשר הדבר היא אמרה: 'אני עוד מבררת איך עושים את זה'. אז למה לא ביררת קודם? אני חודש בלי משכורת. החלטתי לא להגיע לעבודה ואחרי שבועיים הפקידו לי את כל הכסף. מאז עברו 3 חודשים, בדקתי ושוב לא הפקידו לי לקרן הפנסיה. לכן החלטתי שאני עוזבת. סיבה נוספת היא שהייתי אמורה לקבל 2% עמלת מכירה על כל מכירה שאני עושה. גיליתי שהסכומים לא הועברו אלי", כך לטענתה. 

 

לקוחת המועדון סיפרה ל-ynet שלאחרונה, מיהרו לחדש לה את הכרטיסייה למרות שהכרטיסייה הקודמת שלה טרם נוצלה במלואה, לטענתה. "לפני שבועיים ביום חמישי התקשרו אלי אמרו לי שנשארו לי שני שיעורים ושצריך לחדש את הכרטיס בדקתי ברישומים שלי, אכן נשארו 2 שיעורים. חידשתי את הכרטיסייה ושילמתי 1,000 שקל על 30 שיעורים של התעמלות קבוצתית במים. עכשיו אנסה לבטל עסקה כי בינתיים לא מתקיימים שיעורים כבר שבועיים", סיפרה. לקוחה נוספת סיפרה ל-ynet שגם הכרטיסיה שלה חודשה לפני הזמן "יתכן שזה כיוון שראו שהכרטיסייה הקודמת אוטוטו מסתיימת". 

 

מזאוס לא נתקבלה תגובה עד מועד פרסום הידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים