שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גנור עומת עם מקורב שטען: "אתה משקר"
  הדרמה בתיק הצוללות: אחרי שנדחה שחרורו למעצר בית, גורמים המעורים בפרטי חקירה אומרים כי יש חשש שעד המדינה - שהפך שוב לחשוד המרכזי - ישמיד ראיות. את גרסתו הם מגדירים "מבולבלת ומחוררת"

  מיקי גנור בהארכת מעצר בבימ
  מיקי גנור(צילום: מוטי קמחי)

  במשטרה הודפים את הטענות ולפיהן פעלו בנקמנות נגד עד המדינה בתיק הצוללות שהחליט לחזור בו מעדותו, מיקי גנור, וטוענים כי הגרסה החדשה שלו מחוררת ומבולבלת. במהלך היום (ה') ערכו חוקרי המשטרה לגנור עימות שלפי גורמי חקירה פגע בגרסתו.

   

  גנור בהארכת המעצר אתמול    (צילום: משי בן עמי)

  גנור בהארכת המעצר אתמול    (צילום: משי בן עמי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  פרשת הצוללות ()
   

  גנור עומת עם דמות שהוא מכיר היטב, מהמעגל הראשון של מקורביו. לפי גורמים המעורים בחקירה - האיש שהיה בעבר חשוד בפרשה סתר את דבריו של גנור והטיח בו כי גרסתו החדשה שקרית.

   

  גנור, בעבר נציג תאגיד טיסנקרופ הגרמני בישראל, חשוד שהעביר שוחד במיליונים לשורת גורמים בישראל כדי שיקדמו את ענייניו ואת עסקאות הענק לרכישת צוללות וספינות. הוא חתם על הסכם עד מדינה - והשבוע החליט בצעד דרמטי לחזור בו מעדותו הראשונית. לפי גרסתו החדשה, הכספים לא היו כספי שוחד כלל.

   

  מהחשדות לשוחד עד לתפנית של גנור: תולדות פרשת הצוללות

   

  היום קיבל בית המשפט המחוזי מרכז את ערעורו של גנור על המשך מעצרו, אך המשטרה והפרקליטות הגישו ערעור על ההחלטה החדשה, וגנור נותר במעצר עד להכרעה בבית המשפט העליון מחר.

   

  לפי גורמים המעורים בפרטים, בידי המשטרה חומרי ראיות עצמאיים המחזקים את הגרסאות הראשונות של גנור, ומבחינתם התיק "יציב". לטענתם הצורך במעצר נבע מכך שגנור החליף גרסה ומספר דברים חדשים שאותם הם רוצים לבדוק. "יש בידנו ראיות שהוא השמיד ראיות בעבר ואין ערובה שלא יעשה זאת שוב", טענו.

   

  מבחינת המשטרה, גנור הפך מעד מדינה שוב לחשוד המרכזי בפרשה - וכעת הם מגבים את הראיות נגדו על מתן שוחד, הלבנת הון ועבירות מרמה.

   

  סנגורו של גנור, עו"ד מאיר ארנפלד, שהיה בעברו קצין במשטרה, אמר היום בדיון על המעצר: "מדובר בהליך תקדימי שבו המשטרה מבקשת לעצור בנסיבות כאלה. המשטרה נקט צעד אמוציונלי ולא רציונלי. התנהלות המשטרה צריכה להטריד את כל מי שחרד במדינה הזו לזכויות חשודים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים