שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שירותי בריאות כללית תחבר בתי מרקחת פרטיים ללא עלות

  קופת החולים חזרה בה מדרישתה, ותאפשר את מימוש המרשמים הדיגיטליים גם בלי תשלום של 6,500 שקל מכל בית מרקחת. כעת ישום חוק המרשמים ממשיך - כך שמטופלים יוכלו לרכוש תרופות בכל בית מרקחת בארץ

  לאחר חשיפת "ממון" ובעקבות עבודת מטה שנעשתה בשבועות האחרונים על ידי "שירותי בריאות כללית", הוחלט כי ההתחברות של בתי מרקחת פרטיים למערכת המחשוב של כללית למטרת מימוש מרשמים דיגיטליים תהיה ללא עלות, למעט התשלום החודשי לספק.

    

  ההחלטה מגיעה על רקע הפרסום ב"ממון" לפני כשבועיים שקופת החולים הגדולה בישראל מתכוונת לדרוש 6,500 שקלים מכל בית מרקחת פרטי המבקש להצטרף למערכות המידע שלה.

    

  בנובמבר האחרון מליאת הכנסת אישרה את החוק ולפיו כל המרשמים יכובדו בכל בתי המרקחת בישראל. עד היום יכלו המטופלים לרכוש תרופות שנרשמו במרשם דיגיטלי רק בבתי מרקחת של קופת החולים, או בבתי מרקחת שלהם הסדר עם הקופה הרלוונטית, מה שהגביל את המבוטחים במקום ובזמני הרכישה.

    

  יכבדו את כל המרשמים של כל הקופות. בתי מרקחת פרטיים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  יכבדו את כל המרשמים של כל הקופות. בתי מרקחת פרטיים(צילום: shutterstock)

   

  חינם בשאר הקופות

  החוק אמנם מתיר לקופת החולים לגבות תשלום מבית המרקחת עבור הצטרפות למאגרי קופות החולים, אולם העלות שדרשה כללית הייתה גבוהה בהשוואה לקופות חולים אחרות שנותנות את השירות בחינם או לכל היותר בעלות של 40 שקל בלבד.

    

  בהסתדרות הרוקחים זעמו על העלות הגבוהה וטענו שהקופה מנסה למנוע מהציבור ליהנות מהחוק, בין היתר על ידי דרישה של 6,500 שקל כדמי כניסה מראש מכל בית מרקחת כתנאי. לדבריהם, הקופה ניסתה לכפות מדיניות ניפוק תרופות בהתאם להעדפות המסחריות שלה ולא בהתאם להעדפות המטופל. אולם כאמור, הקופה שינתה את החלטתה.

    

  כבר לא הליך מורכב

  חלק מקופות החולים כבר חיברו את בתי המרקחת למערכות המחשב שלהם, כך למשל 93 בתי מרקחת פרטיים בישראל כבר מחוברים למערכות המידע של "לאומית" ויכולים לספק עבור הלקוחות של הקופה את התרופות ללא מגבלה.

    

  בתגובת כללית הסבירו את התשלום ואמרו כי "מתן ההתחברות, על ההוצאות והמשאבים הכרוכים בה, הוא הליך מורכב שמחייב התאמת מערכות מחשוביות", אך כעת עם ביטול הדרישה, מסרו כי "אנו שמים את רווחתם של המטופלים בעדיפות ראשונה ומאפשרים בדרך זו את מימוש המרשמים הדיגיטליים בכל בית מרקחת שיתחבר למערכות שלנו, תוך שמירה על אבטחת מידע קפדנית".

    

  מה אומר חוק המרשמים?

  עד לאחרונה יכלו המטופלים לרכוש תרופות רק בבתי מרקחת של קופת החולים שלהם, או בבתי מרקחת שלהם הסדר עם הקופה הרלוונטית, מה שהגביל את המבוטחים במקום ובזמני הרכישה. בנובמבר האחרון אישרה מליאת הכנסת את החוק שלפיו כל המרשמים יכובדו בכל בתי המרקחת בישראל.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  שירותי בריאות כללית תחבר את בתי המרקחת הפרטיים
  צילום: ירון ברנר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים