שתף קטע נבחר

קרטל הקבלנים: קנס ועבודות שירות לנשיא התאחדות הקבלנים לשעבר

בעקבות הסדר טיעון שנחתם עם רשות התחרות: ניסים בובליל ירצה שלושה חודשי עבודות שירות וישלם קנס של 60 אלף שקל. לפני עשר שנים המליצה התאחדות הקבלנים לחבריה לחבור יחד ולהימנע מלגשת למכרזים כדי לשנות את תנאיהם

נשיא התאחדות הקבלנים לשעבר, ניסים בובליל, ירצה שלושה חודשי עבודות שירות וישלם קנס של 60 אלף שקל בעקבות הרשעתו בפרשת קרטל הקבלנים. כך עולה מהסדר טיעון שאליו הגיע בשבוע שעבר בובליל עם רשות התחרות. נציין, כי לפני שש שנים ביטלה הרשות הסדר טיעון עם בובליל שבמסגרתו העונש היה שלושה שבועות של עבודות שירות וקנס דומה.

 

>>לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

תוכנית ענק בקריית גת: 2,730 דירות בהתחדשות עירונית

מנהלי בטיחות הבנייה חסרי אונים: "10% מהפועלים לא יכולים להציל"

הצניחה בהתחלות הבנייה: "ישראל מתייבשת מדירות"

 

הסדר טיעון נוסף בפרשה שנחתם בשבוע שעבר הוא עם ההתאחדות הקבלנים עצמה. על פי ההסדר, ההתאחדות תשלם 350 אלף שקל בגין הרשעתה בעבירה של קביעת קו פעולה בידי איגוד עסקי.

ניסים בובליל (צילום: דור מנואל)
ניסים בובליל, נשיא התאחדות הקבלנים לשעבר(צילום: דור מנואל)

שני הסדרי טיעון נוספים נחתמו עם סגן נשיא ההתאחדות לשעבר, אשר גרין, ועם סמנכ"ל לשעבר בהתאחדות, דוד שחף. השניים ישלמו קנס של 30 אלף שקל כל אחד, ויגזרו עליהם שלושה חודשי מאסר על תנאי.

 

המליצו לחבור ולא לגשת למכרזים

הסדרי הטיעון לעונש נחתמים למעלה מעשר שנים אחרי האירועים. בכתב האישום שהגישה רשות התחרות נטען כי בשנת 2008 היא ובכיריה המליצו לקבלנים החברים בה לא לגשת למכרזים בהם לא ניתן פיצוי לעלייה במחירי הברזל והתשומות לבנייה.

 

על פי כתב האישום, המליצו התאחדות הקבלנים ובכיריה לחברי ההתאחדות לחבור יחד בהחלטתם להימנע מלגשת למכרזים, כאמצעי לשנות את תנאיהם. ההמלצה באה לידי ביטוי בקריאת נשיא ההתאחדות דאז בובליל, אשר פורסמה במודעות בעיתונות, והועברה לחברי ההתאחדות גם במכתב מנכ"ל ההתאחדות ובאתר האינטרנט של ההתאחדות. בית המשפט הרשיע את ההתאחדות בסעיף זה בקביעת קו פעולה בידי איגוד עסקי.

 

בנוסף, הורשעו בפרשה שורה של חברות קבלניות בכך שהסכימו במשותף לא להגיש הצעות למכרז להקמת חדרי מיגון בישובי עוטף עזה שפורסם על ידי משרד השיכון בשנת 2008. לפי כתב האישום ההתאחדות היתה מעורבת בהסכם, אך לבסוף היא לא הורשעה בסעיף זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דור מנואל
נשיא התאחדות הקבלנים לשעבר, ניסים בובליל
צילום: דור מנואל
מומלצים