שתף קטע נבחר

צילום: קובי תמם, דוברות כבאות והצלה, יאיר שגיא

בנותיו, אשתו והוריו נפצעו מהרקטה: העדות של האב

שמע את האזעקה בסלון, רץ לבני משפחתו והציל אותם: דניאל וולף ממשמרת סיפר על רגעי האימה הבוקר. "הטסתי אותם לממ"ד, ואז היה בום - ואחר כך צרחות", העיד. "אבא ראה את זה נופל מבחוץ, אמא הייתה בין הממ"ד למטבח. צריך פתרון, אי אפשר לחיות ככה"

 

 

עדות מתוך הבית על רגעי האימה: אשתו, אביו, אמו ושתי בנותיו של דניאל וולף נפצעו באורח קל עד בינוני מהפגיעה הישירה של רקטה מרצועת עזה בביתם במושב משמרת בשרון. בבית החולים מאיר בכפר סבא סיפר וולף על שאירע בשעה 5:18 בביתם, עם הישמע האזעקה.

 

פגיעה ישירה בשרון: כתבות נוספות

חמאס ירה ל-120 ק"מ, צה"ל הקפיץ כוחות לדרום

30 בתים נפגעו מהדף: "הממ"ד הציל חיים"

חיקוי איראני, עם טווח משופר: זו הרקטה

להיערך לעימות גדול / רון בן ישי

 

"במקרה ישנתי על הספה ושמעתי את הסירנה", סיפר האב דניאל. "רצתי לבת הבכורה, לאשתי ולבת הקטנה, הרמתי אותן והטסתי אותן לממ"ד. באותו זמן גם הלכתי להורים שלי ואמרתי להם. אבא שלי רץ ליחידה אחרת, לאחותי הקטנה. אני, אשתי ושתי הבנות שלי היינו בממ"ד ואמא שלי לא הספיקה. היא עמדה בין הממ"ד למטבח. ואז היה בום, שקט. ואחר כך אבק בכל מקום, צרחות. זה היה נורא".

  

 
התינוקת שנפצעה (צילום: רועי רובינשטיין)
הילדה הקטנה שנפצעה(צילום: רועי רובינשטיין)
אינפו גרפיקה איפה היו בני הבית בזמן הנפילה  ירי  טיל עזה מושב משמרת שרון פגיעה (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)
 
מקום הפגיעה של הטיל ששוגר מעזה לאזור השרון (צילום: AFP)
ליד בית משפחת וולף שקרס(צילום: AFP)
מקום הפגיעה של הטיל ששוגר מעזה לאזור השרון (צילום: gettyimages)
זירת פגיעת הרקטה(צילום: gettyimages)

לדבריו, "ראיתי את אמא שלי שוכבת ומדממת אז הרמתי אותה, פיניתי אותה ופשוט דיברתי אליה עד שהאמבולנס הגיע ואז המשיכו את הטיפול שם. פינו אותנו מהר לבית החולים". האם נפצעה באורח בינוני והועברה בהמשך לבית החולים בילינסון. הסב, הבת הקטנה תמרה (בת 3) והאב דניאל שוחררו מבית החולים. האם והבת הגדולה מאיה (בת 12) נכנסו להשגחה. ילדה נוספת שגרה בסמוך, בר פאוקר (12), עברה למחלקה אורתופדית וצפויה לעבור ניתוח ברגל.

 

וולף סיפר כי בעת פגיעת הרקטה "היינו בתוך הממ"ד, אבל הדלת הייתה פתוחה והחלון היה גם פתוח. שכחנו לסגור את החלון, לא הספקנו לסגור את הדלת, זה היה כל כך מהר. אבא שלי מסכן ראה את זה מבחוץ נופל על הבית. אנחנו קצת בשוק, בהלם. העיקר שכולם בריאים. אמא שלי עכשיו בבילינסון, מטפלים בה. הבנתי שהיא תהיה בסדר. אנחנו נשארים פה להשגחה עכשיו ללילה".

מקום הפגיעה של הטיל ששוגר מעזה לאזור השרון (צילום: AFP)
ליד הבית שקרס(צילום: AFP)

מקום הפגיעה של הטיל ששוגר מעזה לאזור השרון (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
מקום הפגיעה של הטיל ששוגר מעזה לאזור השרון (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

"הבת הגדולה בסדר, לבת הקטנה יש פצע מאחורי האוזן", סיפר על מצבן. "היא נראית בסדר גמור. רק אני התעוררתי מהאזעקה. שמעו אותה ממש בקטנה ומזל שישנתי בסלון.יכול להיות בגלל שהחדרים סגורים עם תריסים והדלתות סגורות אז אולי פחות שמעו, אבל אף אחד לא התעורר מזה חוץ ממני. אמא שלי הייתה בין הממ"ד למטבח. אבא שלי ואחותי במזל נתקע להם המנעול בבית שלי והם לא הצליחו לצאת, הם היו בחצר כשזה קרה. יש פה הרבה נסים שקרו למזלנו. אני מקווה שאמא שלי תהיה בסדר והעיקר שכולם בסדר".

 

 

הוא הדגיש את חשיבות ההגעה המהירה לממ"ד: "לא היינו הססנים. זה כל כך מציל חיים. זה כל כך חשוב שאנשים לא יקחו את זה בקלות. שייכנסו לממ"דים, שישתמשו בהם, שיהיו מוכנים לכל דבר. זה הציל אותנו. הבית כבר לא קיים. היו שם כמה כלבים שם שמאוד אהבתי ולצערי לא יכולתי להגיע אליהם".

מקום הפגיעה של הטיל ששוגר מעזה לאזור השרון (צילום: AFP)
איסוף רסיסי הרקטה(צילום: AFP)

 

בתשובה לשאלה מה היה הרגע הכי מפחיד, ענה: "הכול. אמא שלי שהייתי צריך להרים אותה ולפנות אותה; הבנות - לדאוג שהן בסדר; הרגע של הפיצוץ. הייתה איזה פרמדיקית שצעקה - התינוק התינוק, וחשבתי שקרה משהו".

 

על המצב הביטחוני אמר: "נורא. אני לא פוליטיקאי, אני רק יודע שדי, צריך להתחיל למצוא פתרון, כי אי אפשר לחיות ככה. לא משנה לי מי ראש ממשלה, רק תמצאו פתרון, תגיעו להבנה. אני עכשיו ראיתי מה שהתושבים בדרום עוברים ואצלי זה בקטנה. זה נורא".


מקום הפגיעה של הטיל ששוגר מעזה לאזור השרון (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מקום הפגיעה של הטיל ששוגר מעזה לאזור השרון (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

ד"ר אילן ברוכים שמתגורר מול בית משפחת וולף טיפל בפצועים מיד לאחר פגיעת הרקטה. הוא סיפר ל-ynet על השתלשלות האירועים: "ירדתי עם אשתי והילדים למקלט, ומיד כשירדנו שמענו פיצוץ עז והבנו שנפל טיל קרוב אלינו. ביררתי איפה הייתה הנפילה, הסתבר שזה ממש הבית שמולנו, וכרופא וכתושב המקום יצאתי מיד למקום האירוע. ראיתי בית הרוס ובעזרת תושבים נוספים מהמושב וצוות מד"א שהגיע התחלנו לפנות את הפצועים מהמקום - פצועה אחת שהייתה במצב בינוני ועוד פצועים במצב קל. בעזרת כוחות הביטחון שהיו סרקנו את השטח ופונו כל הפצועים".

 

ד"ר ברוכים שעובד בבית החולים הלל יפה בחדרה סיפר כי גם לביתו נגרם נזק: "החלונות והתריסים נפגעו ונגרם נזק קל יחסית. כל בני הבית יצאו בשלום".

מצה"ל נמסר כי הרקטה שוגרה מאזור רפיח שבדרום רצועת עזה - טווח של 120 ק"מ. לפי צה"ל, מדובר ברקטה של חמאס בייצור עצמי: "הירי בוצע על ידי חמאס מעמדה של חמאס. אנחנו רואים בחמאס אחראים לכל מה שקורה ברצועה". בעקבות הירי, הוקפצו כוחות חי"ר ושריון סדירים לדרום. בנוסף, גויסו למילואים אנשי כיפת ברזל ומודיעין.

 

הרקטה פגעה ישירות בבית במושב, חדרה דרך הגג, פגעה ברצפה, התפוצצה, חדרה לתוך האדמה ויצרה מכתש. רסיסים עפו לכל עבר. כ-30 בתים נפגעו מההדף של הפגיעה. בתוך כך, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו על קיצור ביקורו בארצות הברית לאור ההתפתחויות. הוא ייפגש עם הנשיא האמריקני דונלד טראמפ וישוב ארצה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי רובינשטיין
הילדה הקטנה שנפצעה
צילום: רועי רובינשטיין
מומלצים