שתף קטע נבחר

רגע לפני פסח: מסתמן מחסור בנוטלה

פררו חיסלה מוקדם מדי את המלאי הכשר לפסח של גודל 750 גרם הפופולרי בחג. ברשתות אמרו ל-ynet: "על המדפים יש סחורה אבל בפררו אין כלום, אין אפילו צנצנת אחת. צפוי גם מחסור בגודל 350 גרם, כי הביקוש יעלה ובכל מקרה - הוא יותר יקר ל-100 גרם". טריק להעלאת מחירים?

האם לחובבי נוטלה לא יהיה מה למרוח על המצה בפסח? ברשתות מדווחים כי הגודל הפופולרי ביותר של ממרח הקקאו ואגוזי הלוז בפסח, 750 גרם, חסר אצל היבואנית פררו ישראל.

 

 

לקוח מאזור השרון ניסה להזמין נוטלה בשופרסל אונליין וגילה שאין להשיג נוטלה באריזת 750 גרם וגם לא באריזת 350 גרם. פנינו לרשתות וגילינו שמסתמן מחסור בנוטלה בגודל 750 גרם במדפים.

 

נוטלה (צילום: מירב קריסטל)
שני הגדלים הנפוצים בשוק: 750 גרם הנמכר יותר ו-350 גרם. לפי קמעונאים, בחברה חסר הגודל הראשון ועל כן יתכן מחסור גם בגודל השני(צילום: מירב קריסטל)

 

"אפילו צנצנת אחת אין"

ברשת אחת אמרו ל-ynet: "אין בפררו סחורה של 750 גרם. כלום. מתחילת מרץ, הגודל הזה חסר אפילו צנצנת אחת אין. 350 גרם יש, אבל הביקוש גדל גם לגודל הזה ויתכן שיווצר מחסור גם בנוטלה 'הקטן'".  

נוטלה (צילום מסך)
חסר במלאי שופרסל אונליין באזור השרון(צילום מסך)

 

אם תקנו 350 גרם - תשלמו יותר על נוטלה

פררו מפיצה נוטלה לשוק הישראלי דרך חברת הפצה (flying cargo) ודרך סיטונאים. לפי הערכות בשוק, פררו מכרה הרבה סחורה בדצמבר וינואר, ככל הנראה משום שיצאה במבצע: הגרלת חופשה משפחתית בניו יורק, שכללה גם ביקור מטעם החברה בקפה נוטלה שנפתח לאחרונה בעיר. המבצע הזה הסתיים בסוף ינואר.

 

בימים כתיקונם, פררו מוכרת בארץ מוצר שמיוצר בפולין או באיטליה, אך לקראת פסח מתחיל יבוא כשר לפסח של נוטלה מאיטליה. כשהגיע המוצר הכשר לפסח בפברואר, במקום לשמור אותו לפסח, בחברה החלו למכור את המוצרים והמלאי לכאורה אזל.

 

"חודש לפני ליל הסדר נגמר המוצר החזק ביותר של פררו. תחילת מרץ ואין להשיג", אמר ל-ynet קמעונאי נוסף. "פדיחה של פררו". הרי הספקים לא מייצרים עד אין סוף מוצרים כשרים לפסח. עושים הזמנה מוגבלת ואם היא אזלה אז זו בעיה".

 

קמעונאי שלישי אמר ל-ynet שיש מחסור ב-750 גרם אבל הספק "התארגן על גודל 1 ק"ג". אם כי הגודל הזה עשוי להיות קצת גדול מדי עבור חלק מהצרכנים ובטח שיקר יותר, שכן רוב המבצעים מתמקדים ב-750 גרם.  קמעונאי רביעי אמר ל-ynet שאצלו גם גודל 1 ק"ג חסר. קמעונאי נוסף אמר ל-ynet: "יש מחסור בצנצנות הגדולות, זה נכון. מי מהקמעונאים שמשך מלאי - יש לו 750 גרם שייגמר מהר ואז צרכנים יקנו שתי צנצנות של 350 גרם".

 

אבל זה מוצר יקר יותר ל-100 גרם.

 

"נכון. על ה-750 גרם יש יותר מבצעים ועל ה-350 גרם צרכנים משלמים יותר ופררו מרוויחים יותר".

נוטלה (צילום מסך)
המבצע של נוטלה שהסתיים בסוף ינואר ויתכן שהעלה את המכירות(צילום מסך)

 

מצה עם ממרח שוקולד - להיט חוצה מגזרים

ממרח קקאו (המכונה בטעות "ממרח שוקולד") הינו אחד המוצרים הפופולריים לחג, בעקבות השילוב האהוב על ישראלים מקרב כל המגזרים: מצה עם ממרח קקאו. המכירות של כל השחקנים בחג עולות אם כי נתח השוק הגדול ביותר לחג שייך לשחר העולה, שמתחזק מאוד בפסח. בימי חול נתחי השוק של נוטלה והשחר - דומים.

 

על המדף ניתן גם למצוא תחליפי נוטלה של המותג הפרטי ומותגים כמו צ'וקטה ופסק זמן של שטראוס עלית, אם כי רוב השוק נחלק בין נטלה לממרח השחר. חברת השחר אף השיקה לאחרונה ממרח דמוי נוטלה - טבעוני.   

 

בניגוד לישראל, שוק ייחודי בו נוטלה מתחרה ראש בראש עם השחר, בשוק העולמי, נוטלה היא שליטת ממרחי הקקאו עם 54% נתח שוק, לפי רויטרס. בשלהי 2017 פררו החליפה רכיב במתכון של נוטלה וחוללה סערה. במוצר שנמכר בישראל, החברה החליפה את אבקת חלבון מי גבינה (2.1 גרם מתוך 100 גרם מוצר כולל) בכמות שוות ערך של אבקת חלב (מ-6.6% ל 8.7% מסה"כ המוצר הכולל). כיום, התלונה הנפוצה כלפי נוטלה בעולם היא שהממרח מכיל שמן דקלים.  

 

מנציגות פררו ישראל נמסר: "למרות שהגברנו את מלאי 'נוטלה כשר לפסח' ביחס לשנה שעברה, הביקוש גבוה מהרגיל. כרגע יש לנו מלאי 'כשר לפסח' בחברה ואנו מספקים כרגיל לרשתות השיווק. יחד עם זאת, מדובר במלאי מוגבל של פסח ומומלץ להצטייד בהקדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים