שתף קטע נבחר

אזהרה: בימבה ג'וק עלולה לסכן ילדים

מבדיקת משרד הכלכלה ומכון התקנים עולה כי המוצר לילדים של היבואנית אייס טויס לא עומד בדרישות התקן: יש בו חריגה בכימיקלים האסורים בצעצועים וליקויים בחוזק שעלולים לגרום להתמוטטות. על הצרכנים להחזיר את המוצר או להחליפו. הממונה על התקינה: "מדובר בכמה אלפי יחידות"

סכנה בשימוש בבימבה ג'וק של אייס טויס מתוצרת סין: מבדיקה שערך הממונה על התקינה במשרד הכלכלה באמצעות מכון התקנים, עולה כי המוצר (אופניים מסוג תלת אופן, ללא דוושות, שמיועדים לפעוטות) עלול לסכן ילדים, שכן הוא לא עומד בדרישות התקן הרשמי של בטיחות צעצועים. הצעצוע נמכר ברשת עידן 2000 ב-69-39 שקל.

 

>>לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו  

 

הרוכש המיועד של מתאים לי: "הרשת תהיה בית לנשים אמיתיות"

"עלי אקספרס" מציג: בובות של היטלר למכירה

"נזק בריאותי לילדים": מכתב למנכ"ל תנובה בעקבות הפרסומת של יופלה

 

לפי משרד הכלכלה, נמצאה חריגה בקבוצת הפתאלאטים (כימיקלים) האסורים בצעצועים לילדים עד ומעל גיל שלוש שנים. מדובר בתוספים לפלסטיק המעניקים לו גמישות אך עלולים לגרום לשיבוש הורמונלי בקרב ילדים, באמצעות בליעה. כמו כן, נמצאו ליקויים בחוזק המוצר, העלולים לגרום לסכנת התמוטטות וליקויים בסימון האזהרות והוראות השימוש. 

בימבה ג'וק ()
בימבה ג'וק. עלולה לסכן ילדים
 

מדובר במוצר שהברקוד שלו הוא 7290000120089 של היצרן הסיני: Hang Wing Plastic Industry Co.LTD, המשווק במגוון צבעים. 

 

צרכנים מתבקשים להפסיק את השימוש במוצר

ממשרד הכלכלה ומהיבואן אייס טויס נמסר: "צרכן שרכש את המוצר מתבקש להפסיק את השימוש בו לאלתר ומוזמן להחזירו לצורך החלפתו או קבלת פיצוי כספי בגינו".

 

בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט של משרד הכלכלה, לא נכתב באלו שנים שווק ויוצר המוצר, שכן אופני בימבה ג'וק כאלה משווקים כבר שנים בישראל. יחד עם זאת, בעמוד הפייסבוק של המשרד נכתב: "מדובר במוצר שיוצר ושווק בארץ ב-2019-2018".

 

ניסיון להתקשר לחברה כדי לקבל פרטים נוספים, כמו מה סכום הכסף שצרכנים יקבלו בחזרה, או איזה מוצר חלופי החברה מספקת, לא צלח ולא הצלחנו להשיג מענה במספר הטלפון שצורף להודעה. 

 

"לפרטים נוספים, הנחיות וסיוע ניתן ליצור קשר עם היבואן בטלפון: 054-9247609, או בכתובת: מושב ערוגות כניסה א', משק 56 מיקוד 7986400".

 

הדגם התגלה בעידן 2000 בראשון לציון  

סגן הממונה על התקינה במשרד הכלכלה, איגור דוסקלוביץ: "תפסנו את הפריט בחנות עידן 2000 בראשון לציון, זאת לאחר שקיבלנו מידע שיש בעיה במוצר. כדי לקבל החזר כספי או מוצר חלופי, הצרכן צריך לפנות ליבואן עצמו או לחנות בה רכש את המוצר".

 

יודעים בכמה יחידות מדובר?

"לפי מה שיודעים מדובר בכמה אלפים".

 

אני רואה שבפייסבוק כתבתם שמדובר בדגם שנמכר או יוצר ב-2018-2019.

"מה שתפסנו זה דגם שיובא ב-2018".

 

אז אי אפשר לדעת מה איכות הדגמים הקודמים.

"אנחנו בהחלט לא יכולים להשליך ממצאים מדגם שיוצר ב-2018 לדגמים שיוצרו קודם לכן, כי יש לנו מידע רק על הדגם שדגמנו".

 

לא בודקים מראש את המוצר, לפני שהוא נכנס לארץ?

"בודקים מראש, אבל בייבוא מוצרי תינוקות קודם כל מאשרים את הדגם: בהליך אישור הדגם בודקים את כל תכונות התקן. אחר כך, במשלוחים מסחריים, בודקים רק את מספר הסעיפים של התקן שנבדקו מראש, כדי להשוות למה שנעשה במסגרת בדיקת הדגם. לכן לפעמים לא מגלים את הליקוי".

 

מה זה סכנת התמוטטות?

"הוא לא מתאים למשקלים מסוימים. לא עומד בעומס. הצעצוע שתפסנו בשוק נמכר ללא אזהרות והגבלות גיל, לכן בדקו אותו לפי דרישה מחמירה לילדים: לשימוש עד גיל שש. אם היתה אזהרה מתאימה, לאיזה גיל מיועד הצעצוע, אז זה לא היה קורה ולא היתה נעשית בדיקה כזאת".

 

זה לא דגם שמשמש בדרך כלל ילדים בני שש.

"נכון, אבל ילדים בני שש בהחלט נוסעים על דגם כזה, לדוגמא: אם יש להם אחים קטנים בבית. אם היתה אזהרה: לשימוש עד גיל ארבע למשל, זה היה מיידע את ההורים שאסור לילד גדול יותר לרכוב על הדגם. ברגע שיש אזהרה ברורה - ההורים יודעים כיצד להתנהג. בנוסף יש סכנת פתאלאטים בדגם, שעלולים לפגוע בהתפתחות הילד".

 

מרשת עידן 2000 נמסר בתגובה: "מדובר במספר מצומצם ביותר של בימבות מחודש אוגוסט 2018, שהספיקו לרדת מהמדפים כבר בחודש ספטמבר. כל יתר הבימבות הנמכרות בסניף המדובר וברשת כולה בכלל, עומדות בתקנים. מי שרכש את הדגם המדובר, מוזמן להגיע לחנות עם החשבונית ולקבל זיכוי כספי או החזר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים