שתף קטע נבחר

חמאס: "אם ניגרר למלחמה, לא רק העוטף יפונה - גם תל אביב"

ברקע המגעים לרגיעה תמורת הקלות על רצועת עזה, שלפי מנהיג חמאס איסמעיל הנייה מתקדמות בכיוון חיובי, מנהיג הארגון בעזה מזהיר: "אצבעותינו עדיין על ההדק והן יישארו שם על מנת להגן על העם הפלסטיני"

אחמד עבד אל-חאלק מחזיק התיק הפלסטיני במודיעין המצרי ב טקס לזכר תקרית ב ראשון ()
"אצבעותינו עדיין על ההדק והן יישארו שם על מנת להגן על העם הפלסטיני". סינוואר

מנהיג חמאס ברצועת עזה, יחיא סינוואר, שיגר הערב (שבת) אזהרה לישראל ואמר כי "אם הרצועה תיגרר למלחמה, ישראל תסבול. היא לא תפנה רק את יישובי עוטף עזה, אלא גם את אשדוד ואשקלון ואפילו את תל אביב". דבריו מגיעים ברקע המגעים להבנות רגיעה עם ישראל - תמורת הקלות על הרצועה - שלפי איסמעיל הנייה, מנהיג חמאס, מתקדמות באופן חיובי.

 

סינוואר בירך בדבריו את מצרים "על תפקידה החשוב בהקלה על המצור שמוטל על הרצועה, וכן לרשות העליונה להסרת המצור וצעדות השיבה". הוא הוסיף כי "אצבעותינו עדיין על ההדק והן יישארו שם על מנת להגן על העם הפלסטיני. חמאס יהיה לעם הפלסטיני מגן וחרב".

 

 

 

איסמעיל הנייה ()
איסמעיל הנייה

אתמול, כאמור, אמר מנהיג חמאס איסמעיל הנייה כי המגעים עם ישראל מתקדמים בכיוון חיובי. בדרשה שנשא לאחר תפילת יום השישי, אמר הנייה כי הבעיה הפלסטינית היא לא בעיה הומניטרית אלא סוגיה של שחרור לאומי. "אחדות העם היא הבחירה האסטרטגית שלנו", אמר.

 

ביום רביעי דיווח עיתון "אל-קודס" הפלסטיני כי הפלגים ברצועה - ובראשם חמאס והג'יהאד האיסלאמי - החליטו להורות לפעיליהם להפסיק להשתמש בחומרי נפץ לאורך הגבול ברצועה. כמו כן, הוחלט להקפיא את פעילות "יחידת ההטרדה הלילית" ואת שיגור בלוני התבערה לעבר ישובי עוטף עזה. לפי הדיווח, ההחלטות התקבלו לאחר שברצועה ראו כי ההבנות להקלת המצור פועלות על-פי המתוכנן וללא עיכובים.

צעדת השיבה (צילום: EPA)
ההפגנות אתמול בגבול הרצועה(צילום: EPA)

צעדת השיבה (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

צעדת השיבה ()

צעדת השיבה (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

ההפגנות השבועיות אתמול בגבול רצועת עזה אמנם התקיימו כמדי שבוע, אך רוב הזמן לא נרשמו אירועים חריגים, למעט בודדים שהתקרבו לגדר ממזרח לעיר עזה. לפחות 15 מפגינים נפצעו.

 

לפי צה"ל, כעשרת אלפים פלסטינים השתתפו בהפגנות לאורך גבול הרצועה. במרבית הזמן המפגינים לא התקרבו אל הגבול והמחנות הוקמו במרחק של כמה מאות מטרים מהגדר. בצה"ל מסרו עוד כי המפגינים יידו אבנים, השליכו מטעני חבלה והבעירו צמיגים. כוחות הביטחון השיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי חי בהתאם להוראות הפתיחה באש.

 

 

במסגרת המשא ומתן העביר חמאס גם דרישות בנוגע לאסיריו שכלואים בישראל. בשבוע שעבר אמר הנייה כי המשלחת המצרית העבירה לישראל ארבע דרישות של ארגונו בנוגע לאסירים הפלסטינים הכלואים בישראל - לקראת שביתת הרעב שבה צפויים לפתוח האסירים מחר. הדרישות שהעביר חמאס לישראל: הסרת אמצעי המיסוך הסלולרי; ביטול הסנקציות שהטילה ישראל באחרונה על האסירים; השבת הביקורים לאסירים; ושיפור תנאי הכליאה.

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס היום באירוע "שבתרבות" בכפר סבא לשביתת הרעב שצפויה להתחיל מחר. השר אמר כי בשירות בתי הסוהר נערכים לתגבר את הכוחות בתוך בתי הסוהר עם רופאים ופרמדיקים, "כדי שלא יהיה צורך לפנות את האסירים, שיציפו את בתי החולים האזרחיים. אנו מקווים שהם יישברו לפני כן". בינתיים, האסירים אומרים כי לא הגיעו עד כה להסכם מול שירות בתי הסוהר - "בניגוד לשמועות שהופצו ביממה האחרונה". לדבריהם, שב"ס עוד לא עומד בדרישות המינימום שלהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים