שתף קטע נבחר

אילת מתרחבת: אושרה תוכנית לבניית 2,700 דירות חדשות

הוועדה המחוזית דרום אישרה באופן סופי הקמה של שכונת מגורים חדשה בצפון העיר הדרומית, כשני ק"מ מצפון לשדה התעופה שהתפנה. התוכנית תכלול בתים צמודי קרקע בשיטת "בנה ביתך" ובנייני מגורים בני 6-8 קומות

העיר הדרומית מתרחבת: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה דרום שבמינהל התכנון אישרה היום (א') סופית תוכנית להקמת שכונה חדשה בצפון אילת עם 2,700 יחידות דיור. היא תחומה בין רחוב ששת הימים מדרום, שמורת הטבע מסיב אילת ממערב, נחל רודד מצפון ויער הולנד ומתחם הגולף המתוכנן ממזרח.

 

חצי ק"מ לגובה: אושר המגדל הגבוה בישראל

"סכנת התמוטטות": כך נראים החיים בבניין מתפורר בראשל"צ

החלה עקירת עצי זית בכיכר המדינה - במסגרת פרויקט המגדלים המתוכנן

 

 

השכונה החדשה מתוכננת להיבנות כשני ק"מ מצפון לשדה התעופה שהתפנה, ומתוכננת להמשיך לכיוון צפון את הרחוב המרכזי בעיר, שדרת התמרים. נזכיר כי שטח שדה התעופה באילת מיועד לשלושה שימושים: מרכז השדה מיועד למלונות ומגורים, החלק הצפוני ישמש לתעסוקה והחלק הדרומי - כ-145 דונם - ישמש למתחם הפנאי. 

  (הדמיה: שוורץ-קרט אדריכלים)
שכונת מגורים חדשה בצפון אילת. הדמיית השכונה(הדמיה: שוורץ-קרט אדריכלים)

  (הדמיה: שוורץ-קרט אדריכלים)
2,700 יחידות דיור בצמודי קרקע ובנייני מגורים. הדמיית התוכנית(הדמיה: שוורץ-קרט אדריכלים)

התוכנית מאפשרת בינוי שנע בין בתים צמודי קרקע בשיטת "בני ביתך", עד למבני מגורים גבוהים יותר של 6-8 קומות. הבנייה הרוויה צפויה לכלול גם חזיתות מסחריות, משרדים ותעסוקה לאורך הציר המרכזי שיעבור בשכונה. ציר תנועה נוסף מתוכנן בגבול המזרחי של השכונה, וכן מתוכננת דרך נוספת שתעבור בין אתר הגולף לבין יער הולנד בעיר. במערב התכנית מתוכננות שתי דרכים נוספות, וביניהן מתוכננת טיילת להולכי רגל.

 

לפי התוכנית, במבני המגורים בשכונה ישולבו חזיתות מסחריות בהיקף של כ-6,500 מ"ר שטחי מסחר וכ-1,000 מ"ר שטחי תעסוקה. בנוסף היא תכלול כ-130 אלף מ"ר עבור ייעודים ציבוריים דוגמת מוסדות חינוך. כמו כן קובעת התוכנית כי 540 מיחידות הדיור המתוכננות יהיו קטנות, בשטח של עד 80 מ"ר.

 

בהיבט הנופי, התכנית משמרת ומפתחת ערכים נופיים וסביבתיים, המצויים במתחם- נחל רודד מצפון, "הגבעה השחורה" אתר הגולף במרכז, וכן פיתוח מוקד ארכיאולוגי - "העפיפון". בנוסף, התכנית כוללת טיילת, נקודות תצפית וכן אטרקציות תיירותיות על שפת נחל הרודד. עוד בתכנית, יורחב שטח פארק הנחל הצומח הקיים בגבולו הדרומי של האתר, תוסדר מערכת ניקוז ותשולב בשתילת עצים ועוד.

 

התוכנית הוגשה על ידי משרד הבינוי והשיכון ונערכה על ידי משרד אדריכלים "שוורץ-קרט אדריכלים". במינהל התכנון ציינו כי מדובר במתחם ראשון מתוך ארבעה מתחמים שמקודמים במסגרת תוכנית המתאר העירונית, שנועדה לאפשר התפתחות של העיר צפונה.

 

יו"ר הוועדה המחוזית, דוד לפלר, ציין כי "בשנים האחרונות העיר אילת נמצאת בתנופת התפתחות גדולה, זאת בין היתר לאור פתיחת שדה התעופה רמון שתגדיל את מספר התיירים בעיר. כמו כן, תכנית המתאר של העיר אילת שלקראת אישור בוועדה המחוזית ואישור תכנית זו יהוו מנוף צמיחה נוסף עבור העיר אילת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: שוורץ-קרט אדריכלים
השכונה החדשה בצפון העיר אילת
הדמיה: שוורץ-קרט אדריכלים
מומלצים