שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פשרה: מאות חוכרים בדרום ת"א ישלמו כ-75% מערך הקרקע

  מדובר בחוכרי קרקעות לשימושי מסחר ותעשייה בשכונות ביצרון, נחלת יצחק ומונטיפיורי. העירייה דרשה תחילה תשלום של 90% מערך הקרקע עבור הארכת החכירה, אך לבסוף הושגה פשרה שקיבלה תוקף של פסק דין

  מאות חוכרים שמחזיקים בעסקים במתחמים בדרום מזרח תל אביב ישלמו כ-75% מערך הקרקע עבור הארכת תקופת החכירה למשך 49 שנים נוספות. כך קובע הסכם פשרה שהתגבש לאחרונה בין החוכרים לעירייה ושקיבל תוקף של פסק דין.

   

  >> לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  תל אביב בדרך להכפלת מספר הדירות באבן גבירול

  חצי ק"מ לגובה: אושר המגדל הגבוה בישראל

  למ"ס: כשמדובר בשוק המשרדים והמסחר - התחלות הבנייה מזנקות

   

  מדובר בכ-300 חוכרים, שחכרו קרקעות לשימושי מסחר ותעשייה בארבעה מתחמים מרכזיים בסביבת רחוב יגאל אלון בעיר: שכונת ביצרון, רחוב אנילביץ', שכונת נחלת יצחק ושכונת מונטיפיורי. הסכם החכירה היה לתקופה של 50 שנה, מספטבמר 1950 ועד לאוגוסט 2010, וכלל אופציה לחידוש חכירה לתקופה נוספת של 49 שנים.

   

  עם זאת, העירייה דרשה תשלום בגובה של 91% משווי הקרקע לשם הארכת תקופת החכירה, סכום שלטענת החוכרים היה מופקע. החוכרים הגישו עתירות נגד העירייה, ובתום סכסוך משפטי ארוך שנים הגיעו לאחרונה להסכמות בנוגע לתנאי חידוש החכירות.

    (צילום: שאול גולן)
  שכונת נחלת יצחק בתל אביב(צילום: שאול גולן)
   

   

  "ודאות לגבי חידוש חכירה"

  כפי שנקבע בהסכם, הסכום המדויק שישלמו החוכרים יחושב לפי אחוזי הבנייה המנוצלים והלא מנוצלים. כמו כן, נקבע כי לחוכרים תינתן אופציה לחידוש החכירה לתקופת חכירה נוספת של 49 שנה, החל מספטמבר 2059 ועד לאוגוסט 2108. ההסכם קיבל בחודש שעבר תוקף של פסק דין מבית המשפט המחוזי בתל אביב, והעירייה הודיעה כי כל חוכר במתחמי התעשייה יהיה רשאי להצטרף אליו בתנאים הקבועים בהסכם הגישור בתוך 90 ימים.

   

  העיריית תל אביב נמסר: "הסדר הפשרה יוצר ודאות והסכמה לעקרונות של חידוש חכירות, כאשר קיימת אופציה הן במסגרת המתווה לזכויות הקיימות והן למצב בו מתבקש החוכר לקדם תכנון והשבחה של המקרקעין החכור. אין ספק שההסדר מטיב עם הצדדים - לחוכרים ניתנות הקלות כספיות, ומבחינת העירייה נשמרים המתווה ועקרונות חידושי חכירות באזורי תעסוקה.

   

  "כמו כן, מסדיר ההסכם את הזכויות ואת המערך הקנייני בין הצדדים, מעניק לחוכרים ודאות לגבי נושאים של תקופת חכירה ארוכה, מכירת זכויות ומשכון המקרקעין כמקובל, וכן יאפשר התחדשות עירונית על ידי השבחה והקמת פרויקטים חדשים במתחם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  שכונת נחלת יצחק בתל אביב
  צילום: שאול גולן
  מומלצים