שתף קטע נבחר

חברת פי גלילות תפורק לקראת הקמת 12 אלף יחידות דיור

פרט להחלטה הרשמית על הפירוק מרצון, האסיפה הכללית של החברה הודיעה גם על השבה של יותר מ-80 דונם מהמתחם לניהול רשות מקרקעי ישראל

פי גלילות תפורק, בניית הדירות תצא לדרך: האסיפה הכללית של חברת פי גלילות אישרה היום (ב') את ההחלטה על פירוקה מרצון של החברה, מינוי עו"ד שאול ברגרזון למפרק והשבת יותר מ-80 דונם הכלולים בתוכנית לבניית 12 אלף יחידות דיור ו-700 אלף מ"ר לתעסוקה ומסחר, לניהול רשות מקרקעי ישראל (רמ"י).

 

ההחלטה שתקבע את גורלן של 12 אלף דירות במתחם פי גלילות

המהלך להפרטת חברת פי גלילות צובר תאוצה

למכירה בהרצליה פיתוח: 7.3 דונם למסחר ותעסוקה

 

מאז חתימת ההסכם לפינוי מתקני הדלק והגז ממתחם גלילות בשנת 2002, חברת פי גלילות מחזיקה שטח של 164 דונם שרובו מושכר לחברות ליסינג והשכרת רכב. למדינת ישראל 50% ממניות החברה והיתרה מוחזקת בידי בעלי מניות פרטיים. בעלי הקרקע הפרטיים הם החברות פינת גלילות, המחזיקה ב-41% ממניות החברה, ורובע גלילות המחזיקה ב-9% ממניותיה.

 

>> לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

תוכנית גלילות רמת השרון (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
תוכנית גלילות רמת השרון(הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)

חברת פינת גלילות מצויה בבעלות משותפת של חברות הנדל”ן קנדה ישראל (27%), אקרו נדל"ן (27%) וקבוצת משקיעים פרטיים בראשות היזם אריאל שוב (46%). רובע גלילות היא בבעלות טריגו נדל"ן, העוסקת בשיווק קרקעות חקלאיות. חברות אלה יקבלו חוזה חכירה המאפשר שינוי ייעוד הקרקע תמורת תשלום עם השלמת התוכניות המפורטות.

 

שטח גלילות הכלוא בין דרך ניר לכביש איילון, צפונית לתל אביב, שייך ברובו מבחינה מוניציפאלית לרמת השרון, ונתח קטן ממנו שייך לתל אביב. תוכנית הבנייה לחלק של רמת השרון ששטחו הכולל מעל ל-1,800 דונם ובו גם השטח של חברת פי גלילות, הופקדה להתנגדויות הציבור בנובמבר 2018. לאחר דיון בהתנגדויות, התוכנית תקבל תוקף.

 

יעקב (ינקי) קוינט, מנהל רשות החברות הממשלתיות: "רשות החברות הממשלתיות יזמה את המהלך לפירוק החברה כחלק מתוכנית רחבה לייעול השימוש במקרקעי החברות הממשלתיות ולתמיכה במדיניות הממשלה להגדלת היצע יחידות הדיור. בנוסף, יש לציין כי סגירת החברה תחסוך למשלם המיסים מיליוני שקלים לשנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: רשות מקרקעי ישראל
גלילות
הדמיה: רשות מקרקעי ישראל
מומלצים