שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניסנקורן על תוצאות הבחירות: "אנחנו ריאליים, נסתפק בזה"
  אחרי החגיגות המוקדמות של כחול לבן הגיעו תוצאות האמת - ואיתן ההבנה שנתניהו צפוי להוביל גם את הממשלה הבאה. "יש פה הישג - מעל מיליון איש רוצים שינוי", הבהיר אבי ניסנקורן, מבכירי מפלגתו של גנץ, והוסיף: "לא נשב עם ביבי". ומה עם הליכוד? "מפלגה לגיטימית". צפו בריאיון באולפן ynet

   

   

  המדגמים אמנם הצביעו על קרב צמוד, אבל תוצאות האמת הוכיחו כי בנימין נתניהו צפוי להרכיב ממשלה חמישית - וחגיגות השמחה של מפלגת כחול לבן אמש היו מוקדמות. "קיוויתי לבוקר טוב יותר", הודה הבוקר (יום ד') אבי ניסנקורן בריאיון באולפן ynet.

   

  אבי ניסנקורן (צילום: יאיר שגיא)
  אבי ניסנקור באולפן(צילום: יאיר שגיא)
   

  אתמול, כשהמדגמים הראשונים ניבאו שוויון או מספר מנדטים גבוה יותר לכחול לבן, עלה היו"ר בני גנץ לנאום נאום ניצחון. "ניצחנו, העם אמר את דברו", אמר, אבל בהמשך כאמור התברר כי מרבית העם בחר בגוש הימין.

   

  "ציבור גדול, מעל מיליון איש, רוצה שינוי ואני גאה בזה שאנחנו מובילים את הגוש הזה", הבהיר היום ניסנקורן - יו"ר ההסתדרות לשעבר, שממוקם במקום החמישי ברשימת כחול לבן ויהפוך לחבר כנסת.

   

  דיברת עם גנץ?

  "דיברתי איתו בלילה, היום בבוקר עדיין לא".

   

  מה שמעת ממנו בלילה?

  "בסופו של דבר אנחנו גאים מאוד בהישג, אנחנו מצד שני ריאליים ונסתפק בזה".

   

  בני גנץ (צילום: EPA)
  גנץ אחרי תוצאות המדגמים(צילום: EPA)
   

  אתמול חגגתם בגני התערוכה בצורה שהיתה נראית תמוהה. לא הרגשת אי נוחות מנאומי הניצחון?

  "אתמול זה היה על בסיס מדגם שהובלנו בו".

   

  בחירות 2019 - כותרות נוספות:

  תוצאות אמת: יתרון גדול לגוש הימין, דרמה סביב אחוז החסימה 

  כך צפויה להיראות ממשלת נתניהו החמישית

  גנץ אחרי המדגמים: "ניצחנו"

  העבודה קרסה. גבאי: מכה קשה, נסייע לגנץ

  בנט לא עובר במדגמים: "החיילים ידאגו לנו"  

   

  היו שלושה מדגמים של שלושה ערוצים מרכזיים, ואף אחד מהם לא נתן לכם ניצחון.

  "היה אחד של 37 מול 33. זה לא האישיו המרכזי. לכן על בסיס זה בא הנאום. בסופו של דבר תוצאות האמת הן מה שחשוב. יש פה מצד אחד תקווה לשינוי, מעל מיליון איש רוצים שינוי ויש שיוויון בין שתי המפלגות הגדולות. מצד שני המפה הגושית באמת מורכבת".

   

  מה זה אומר, אם יש תיקו, התחייבתם לא לשבת עם נתניהו, נגיד שהוא יפגין רוחב לב ואחריות חברתית לאומית ויגיד לכם בואו. עדיין תגידו לו לא?

  "אני חושב שבדרך צריך להתמיד. אמרנו שלא נשב איתו כי יש פה ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום, עם בעיה מאוד קשה של שחיתות שלטונית, לכן אמרנו מה שאמרנו ובאנו לעשות שינוי, לכן העמדה לא השתנתנה, אנחנו לא בעניין של משהו חד פעמי או זמני".

   

   

  תישארו באופוזיציה?

  "אם זה יהיה המצב אז כן. אני חושב שכחול לבן צריכה להתמיד בדרך שלה.

   

  אבל שני מיליון איש לא רוצים את זה.

  "יש שוויון בין שתי המפלגות הגדולות, ויש עוד מפלגות".

   

  כי אכלתם את מפלגת העבודה.

  "אוי באמת".

   

  מ-24 מנדטים לשישה.

  "מה זה אכלנו? יש ציבור שמצביע, הציבור רוצה מפלגות גדולות. הציבור רוצה דרך מסוימת, הציבור הצביע נגד הקיצוניות במידה רבה ובעד דרך מסוימת, כחול לבן מייצגת דרך שהציבור מאמין בה".

   

  רה
  נתניהו בנאום ניצחון(צילום: EPA)
   

  ניסנקורן התייחס בריאיון כמה פעמים לכתבי האישום נגד נתניהו. "אם נתניהו כרגע ירכיב את הממשלה זה יכול להיות ממשלה לטווח מאוד קצר, אסור לשכוח, בסוף מדינת ישראל צריכה להתנהל עם ראש ממשלה שהוא נקי".

   

  נניח שאתה צודק וביבי יהיה זמן קצר, אז הליכוד יתכנס ויבחר יורש ובהרכב הקואליציוני הזה, היורש שלו יזמין אתכם להצטרף ואתם תבואו, תשרתו יחד איתו.

  "לא פסלנו את הליכוד בשום שלב, גם אמרנו שהליכוד היא בוודאי מפלגה לגיטימית. יש תמרור אחד גדול שזה כתבי האישום, מצטרף לזה ניסיון שלו להכניס כהניסטים לכנסת, אני חושב שזה פסול מאוד. מצטרפת לזה גם פרשת הצוללות, העובדה גם שהוא לא שיתף ואמר לא אמת, בוא נגיד בצורה עדינה, בעניין המעורבות שלו באישור למצרים, בלי לערב את משרד הביטחון".

   

  נניח שלא היו כתבי אישום, תיכנסו איתו?

  "לא, אמרתי. כתבי האישום הם חלק מהבעיה ויש בעיות נוספות ואנחנו באים ואומרים: לא נשב עם ביבי נתניהו".

   

   אינפו בחירות תוצאות אמת 97% מהקלפיות ()
   

  מפלגת כחול לבן איחדה נציגים מזרמים שונים. ניסנקורן אומר כי היא צפויה להמשיך בדרכה למרות תוצאות הבחירות. "כחול לבן תישאר ביחד, היא מייצגת דרך של שפיות, דרך של נושאים חברתיים. לא נתפרק".

   

  אתם מייצגים דרך של מה? רק לא ביבי?

  "כחול לבן מייצגת ערכים גם בנושאים החברתיים גם בנושא הבריאות הציבורית, החינוך הציבורי, גם בנושא תקינות שלטונית, גם בנושא התייחסות לבתי משפט, לתקשורת".

   

  נינסנקורן הדגיש בדבריו כי כחול לבן הצליחה להשיג מספר מנדטים גבוה ביחס למפלגות שמאל ומרכז בעבר. "אני לא זוכר מתי הייתה מפלגה אלטרנטיבית עם 35 מנדטים, לכן יש פה באמת פיצול של עם ישראל".

   

  מה הייתה הטעות? יש פה הפסד גדול של המחנה שאתה בא ממנו.

  "בסופו של דבר זו דמוקרטיה והציבור אמר את דברו. אני חושב שכחול לבן צריכה לעבוד עוד יותר קשה כדי לשקף לציבור את הערכים שלה ולשכנע שהיא הדרך הנכונה. אני לא חושב שטעינו, אני חושב שהלכנו בדרך נכונה,  האמירות שלנו נכונות, אנחנו חושבים ששחיתות שלטונית זה דבר שלא צריך להיות בישראל, וציבור גדול מאוד חושב כמוני".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים