שתף קטע נבחר

שלב נוסף בפיתוח שדה דב: בעלי הקרקעות יגישו בקשות לאיחודן ולחלוקתן

רשות מקרקעי יצאה במודעה לבעלי קרקעות פרטיים במתחם שדה דב על מנת שיגישו לה בקשות לאיחוד ולחלוקה של הקרקעות. "מדובר בהזדמנות לבעלי קרקעות במתחם המעוניינים לזרז את מימוש הזכויות שלהם בקרקע"

אחרי הבלגן התכנוני במתחם פי גלילות, שנחשף ב"ממון", רשות מקרקעי ישראל מיישמת את הלקחים: הרשות יצאה במודעה לבעלי קרקעות פרטיים במתחם שדה דב על מנת שיגישו לה בקשות לאיחוד ולחלוקה של הקרקעות, כחלק מההכנות לקראת הוצאתה אל הפועל של תוכנית הבנייה באתר, אחרי סגירתו המתוכננת של שדה התעופה במקום ב-1 ביולי.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

ההחלטה שתקבע את גורלן של 12 אלף דירות במתחם פי גלילות

תוכנית ענק של פינוי-בינוי בלוד: 5,000 דירות ייבנו בשכונת רמת אשכול

חברת פי גלילות תפורק לקראת הקמת 12 אלף יחידות דיור

 

בנובמבר האחרון חשף "ממון" כי במתחם פי גלילות, שבין נתיבי איילון במזרח לדרך נמיר במערב, גילו בעלי הקרקעות כי לא יתאפשר להם לממש את הקרקע שברשותם לכדי דירה, אחרי שהמדינה ביצעה חלוקה שרירותית של הקרקעות ואלו למעשה פוצלו על פני מספר אתרים.

תוכנית שדה דב (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
תוכנית שדה דב(הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
 

הבנייה בקרקעות מרובות בעלים פרטיים מתעכבת שנים רבות בשל חוסר הסכמות בין המדינה או הרשות המחזיקה בקרקע ובין הבעלים הפרטיים על אופן חלוקת הקרקע ביניהם.

 

גם במתחם פי גלילות וגם בצפון-מערב תל־אביב, תוכנית 3700 - שם ניתן לבנות אלפי דירות, אישור התוכניות מתעכב בשל מאות התנגדויות שהגישו בעלי קרקעות פרטיים בטענות שזכויותיהם נפגעו במסגרת התוכניות המפורטות לאיחוד ולחלוקה של המגרשים.

 

לא יכובדו בקשות אחרי ה-1 במאי

כעת אחרי שתוכנית הפיתוח של שדה דב אושרה, רשות מקרקעי ישראל לא לקחה סיכון ופירסמה מודעה בנושא, ובה נכתב כי במסגרת התוכנית יקודמו שלוש תת-תוכניות מפורטות ובכל אחת מהן יוקצו זכויות לכל אחד מבעלי הקרקעות בתחום התוכנית המתארית.

 

רשות מקרקעי ישראל הודיעה כי היא תהיה נכונה לכבד הסכמות בין קבוצות של בעלי זכויות שיגישו את בקשותיהן עד ל-1 במאי.

 

עו"ד נעמה שיף, שותפה במשרד עורכי הדין שוב ושות', מציינת כי מדובר בהזדמנות לבעלי קרקעות במתחם המעוניינים לזרז את מימוש הזכויות שלהם בקרקע. בעלי קרקעות שיתאגדו יחד יוכלו לפעול במשותף מול מוסדות התכנון, ולקבל מתחם משותף שאותו ניתן יהיה אחר כך לממש במהירות באמצעות בנייה עצמית של הקבוצה או ביצוע עסקאות קומבינציה מול יזמים.

 

שיף מציינת כי תוכניות האיחוד והחלוקה בפי גלילות, תוכנית 3700 ותוכנית 3388 (גם היא בצפון תל אביב) פגעו בבעלי הקרקעות, שכן החלוקה נעשתה בצורה שרירותית כך שבעלי קרקע יתקשו לממש את זכויותיהם על הקרקע. "מאות בעלי קרקעות במתחמים אלה פנו אלינו להגשת התנגדויות וזה מעכב את אישור התוכניות בחודשים. רשות מקרקעי ישראל יצאה כעת במהלך מבורך ובעלי הקרקע צריכים לנצל זאת ולפעול במהירות", הוסיפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: רשות מקרקעי ישראל
הדמיית תודנית שדה דב
הדמיה: רשות מקרקעי ישראל
מומלצים