שתף קטע נבחר

נאמני רשת קואופ זועמים על הכוונה למנות נאמן נפרד לאגודת הקואופ

לאחרונה הגיש רשם האגודות בקשה למינוי נאמן נפרד לאגודה בטענה כי הנאמנים נמצאים בניגוד אינטרסים בהיותם נאמנים של החברה. הנאמנים טוענים: "מראשיתו של הליך ההקפאה ומרגע מינויים, הנאמנים הם אלו ששומרים על האינטרסים והזכויות של האגודה וחבריה"

הנאמנים של רשת הקואופ טוענים כי אם תתקבל בקשת רשם האגודות למנות נאמן נפרד לאגודה השיתופית הקואופ יגרום הדבר לנזקים משמעותיים לנושי החברה וגם לחברי האגודה. "בקשה זו של רשם האגודות בשלב זה מהווה כפיות טובה ואי הכרת הטוב בבחינת 'הכושי עשה את שלו, הכושי יכול ללכת". דיון יתקיים היום בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

קו הסיום בסאגת קואופ: רמי לוי ויתר, מחסני השוק תרכוש את הרשת

נאמני קואופ נותנים אור ירוק לרשת מחסני השוק

ועד עובדי קואופ מזהיר: יש לרכוש את החברה יחד עם ההסכם הקיבוצי

 

ד"ר שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב, שמונו לפני כחמישה חודשים לנאמני הקואופ, הובילו למכירה מהירה של נכסי החברה למחסני השוק תמורת 148 מיליון שקל.

ידיעות ()
הנאמנים שמונו לפני כחמישה חודשים לנאמני הקואופ, הובילו למכירה מהירה של נכסי החברה

לאחרונה הגיש רשם האגודות בקשה למינוי נאמן נפרד לאגודה בטענה כי הנאמנים נמצאים בניגוד אינטרסים בהיותם נאמנים של החברה. מנגד טוענים הנאמנים בתגובה שהגישו ביום חמישי לבית המשפט באמצעות עו"ד שי גליקמן: "ההפך הוא הנכון. מראשיתו של הליך ההקפאה ומרגע מינויים, הנאמנים הם אלו ששומרים על האינטרסים והזכויות של האגודה וחבריה. הנאמנים הציעו כי לחברי האגודה ימונה בא כוח על מנת שתישמע עמדתם. לצערם של הנאמנים הצעתם לא נענתה".

 

מדוח שהגישו הנאמנים עולה כי לחברה ולאגודה 8 נכסים.

 

כמו כן, 864 מעובדי הקואופ טוענים באמצעות עוה"ד גלילה ואלון הורנשטיין כי יש לדחות את בקשת רשם האגודות השיתופיות ולהותיר את הנאמנים הקיימים בתפקידם גם כנאמנים של האגודה השיתופית. "למיטב ידיעת העובדים, פועלים הנאמנים למימוש הנדל"ן (בין אם מדובר בנכסי החברה ובין אם בנכסי האגודה) תוך מקסום מרבי של התמורה שתתקבל בגינם. חלק מעובדי חברת הקואופ הינם בד בבד גם חברי האגודה ולפיכך סבורים העובדים כי יש להתחשב באופן מיוחד בעמדתם", טוענים העובדים.

 

במסגרת בקשת הקפאת ההליכים שהגישה קואופ לפני מספר חודשים, נטען כי קואופ ישראל אגודה צרכנית שיתופית היא אגודה שיתופית הרשומה בירושלים הפועלת מאז שנת 1950, ומחזיקה בשליטה בחברת קואופ ישראל רשת סופרמרקטים. שני הגופים מתפקדים, למעשה, כיחידה כלכלית אחת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים