שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו, הודיע על סיום תפקידו
  פינטו, שעבד 40 שנה בבנק, הודיע לדירקטוריון כי לא יאריך לקדנציה נוספת מעבר לשלוש וחצי שנות כהונתו; פינטו: "אני מתכוון לסיים את הפרשה בארה"ב עוד בטרם אסיים את תפקידי"

  אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים, יסיים את תפקידו ב-2019 ולא יאריך לקדנציה נוספת מעבר לשלוש וחצי שנות כהונתו. פינטו הודיע היום (ב') לדירקטוריון הבנק על החלטתו שלא לחדש את חוזה העסקתו. פינטו השלים בשבוע שעבר בהצלחה את הנפקת חברת כרטיסי האשראי ישראכרט לפי שווי של 2.7 מיליארד שקל.

   

  היפוך מגמה: עמלות העו"ש מתייקרות

  החשש מתממש: עלייה ביחס בין החוב לתוצר של ישראל ב-2018

  בנק ישראל: גידול בשיעור הפעולות שנעשות בערוצים הישירים בבנקים

   

  בשנתיים האחרונות פינטו, שעובד בבנק כ-40 שנה, מתמודד עם אתגרים לא מבוטלים לצד הפרידה מישראכרט בדגש על חקירת רשויות המס האמריקניות, בחשד לסיוע של הפועלים בהעלמות מס ללקוחותיו. פינטו הבהיר לא פעם כי נושא השכר (ההסתפקות שלו בעלות שכר שנתית של 2.5 מיליון שקל בשנה בגלל מגבלת חוק שכר הבכירים) מעולם לא הנחה אותו; וכי בניגוד לקודמו, ציון קינן, שבין הסיבות לעזיבתו היה חוק מגבלת השכר, אין לכך קשר לפרישתו.

  רכילות עסקית אריק פינטו (צילום: יח
  מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו(צילום: יח"צ פועלים)

   

  חקירת הרשויות האמריקניות: "אעשה ככל שביכולתי לסיים את הפרשה"

  מבנק ישראל נמסר שהמפקחת על הבנקים עודכנה על כוונתו של פינטו לפרוש מכהונתו

  כמנכ"ל בנק הפועלים בסיום חוזה ההעסקה שלו - בדצמבר 2019. המפקחת שוחחה עם יו"ר הבנק על הנושא, והוא הודיע לה על כוונת הדירקטוריון להקים ועדת איתור לבחירת מנכ"ל חדש.

   

  בראש דירקטוריון בנק הפועלים עומד עו"ד עודד ערן, שכעת אמון על איתור מחליף לפינטו, מתוך הבנק או מחוצה לו. בין המועמדים הפנימיים להחליפו ארז יוסף, משנה למנכ"ל הבנק, ורונן שטיין, משנה למנכ"ל הבנק, חבר ההנהלה והממונה על החטיבה הקמעונאית. אחד המועמדות הטבעיות מחוץ לפועלים לרשת את פינטו היא המנהלת לילך אשר טופילסקי, שצמחה בבנק הפועלים ומכהנת מאז אוקטובר 2013 כמנכ"לית בנק דיסקונט, בו חוללה מהפך של ממש.

   

  אלא שאשר טופילסקי הבהירה כבר עת פרסום הדוחות השנתיים של דיסקונט כי יש לה עוד אתגרים רבים בבנק ואין לה כוונה לעזוב אותם; והיום חידדה כי "דעתה לא השתנתה מאז", כך שעל פניו היא מחוץ למירוץ להחלפת פינטו. עוד מועמדים מחוץ לבנק עשויים להיות דני כהן ותמר יסעור, שני חברי הנהלה בבנק לאומי שהודיעו לאחרונה על התפטרותם; ויובל גביש, ראש החטיבה הבנקאית בדיסקונט, שמכהן תחת אשר טופילסקי והתמודד לפני מספר חודשים על תפקיד מנכ"ל כלל ביטוח.

   

  פינטו אמר: "מעולם לא חשבתי שאעבוד בבנק 40 שנה ברציפות, ואני מרגיש שזה הרגע המתאים עבורי להסתכל אחורה בגאווה ובסיפוק, ולהספיק להגשים חלומות ואתגרים נוספים בעתיד. נפלה בחלקי זכות גדולה להטביע חותם עמוק על עשייתו של הבנק, חדשנותו והיחס שלו לאחר, השונה והחלש. ב-40 השנים שאני בבנק למדתי, התפתחתי, הקמתי משפחה, רכשתי חברים יקרים ומילאתי מגוון תפקידים מרתקים בשטח ובמטה.

   

  "בסוף שנת 2019 אפרד מבנק שהוא לא רק המוסד הפיננסי המוביל בישראל, אלא גם ארגון עם נשמה, חמלה ואנושיות. אני בטוח שהערכים האלה ילוו אותו ואת עובדיו המדהימים עוד שנים ארוכות. אני רוצה להודות לאלפי העובדים והמנהלים הטובים ביותר במשק, לחבריי המדהימים להנהלה ולדירקטוריון בראשותו של ידידי ושותפי, עודד ערן, על כך שגרמו לי להגיע מדי יום לבנק מאושר וגאה".

   

  בהתייחסו לחקירת הרשויות האמריקניות בה טיפל ברציפות מיום כניסתו לתפקיד המנכ"ל, אמר: "אני מתכוון לעשות כל שביכולתי כדי לסיים את הפרשה ולהגיע להסדר, עוד בטרם אסיים את תפקידי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים