שתף קטע נבחר

WANTED: פנייה לציבור - עזרו לנו לאתר את הבעלים שברחו

ערב חג החירות מתאגדות שש נשים עגונות שבעליהן הוגדרו "מבוקשים" על ידי בתי הדין הרבניים, לאחר שנעלמו - ויוצאות בקריאה משותפת לציבור ולנבחריו: עזרו לנו לאתר את הגברים שברחו - ומצאו פיתרון חוקי-הלכתי שישחרר אותנו מהנישואים: "כופים עלינו חיים של שבי ומכאוב"

יזהר נעלם לפני 13 שנה, רונן נעדר 4 שנים ומיכאל ברח לפני שנה וחצי - כולם השאירו מאחוריהם אישה עגונה או מסורבת גט. כעת, ערב חג החירות, מתאגדות שש נשים שבעליהן הוגדרו "מבוקשים" על ידי בתי הדין הרבניים, ויוצאות בקריאה משותפת לציבור ולנבחריו: מצאו פיתרון חוקי-הלכתי שישחרר אותנו מהנישואים.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. היכנסו >> 

 

כשמאחוריהן 52 שנות עגינות במצטבר, שיגרו אורלי, דינה, רחל, סוזי, מרגנית וחיה, באמצעות ארגון "יד לאישה" המייצג אותן, מכתב פומבי לראשי המפלגות שנבחרו בשבוע שעבר לכנסת, ותיארו עצמן כמי ש"חיות אסורות", בשעה ש"לסוהרינו יש שם ופנים והם חיים בינינו". כן הציגו את שמות ותמונות בעליהן הנעלמים, במטרה לרתום את הציבור למאמצים לאיתורם.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

"אנו מפצירות בכם, כמחוקקים, ובחברה הישראלית כולה, להתגייס ולעזור לנו במאבקנו לעצמאות", כתבו לפוליטיקאים שש הנשים ומנכ"לית "יד לאישה" של רשת "אור תורה סטון", פנינה עומר. " אלה אשר מסרבים לתת לנו גט, או שברחו ונעלמו כדי לא לעשות כן, כופים עלינו חיים של שבי ומכאוב... עינינו ותקוותינו - שלנו ושל נשים עגונות ומסורבות גט רבות ברחבי הארץ והעולם - נשואות אליכם".

 

WANTED (מימין לשמאל): (אתר בתהי
WANTED (מימין לשמאל): ארז גולן, רונן ויטל, מיכאל אייזנבך, יצחק סקיטל, הרמן פריד ויזהר אושמי(אתר בתהי"ד הרבניים)

 

עוד כתבו: "על הציבור בישראל ומערכת המשפט, ועל כל המפלגות בישראל, להתאחד ולבצע צדק ערכי ומוסרי. לכן אנו מבקשות אחרי שכבר שילמנו במיטב שנותינו: אל תשכחו ואל תפקירו אותנו. אנא, כאשר תשבו בכנסת הבאה, שלבו כוחות מימין ומשמאל ופעלו ככל יכולתכם בכדי לסייע במאבק מול סרבני הגט ולהציל את אחיותינו מסורבות הגט באשר הן".

 

"איבדתי את היכולת להמשיך בחיים"

דינה, עגונה זה 17 שנים ומחותמות המכתב, אמרה: "גם אם לא מסתדרים - יש דרך לסיים קשר. למה לאמלל ולפגוע במשפחה באופן כזה? לא רק שאיבדתי את היכולת להמשיך בחיים - גם בנותיי איבדו את האב שלהן. זו התנהגות אכזרית ומכוערת. אני מקווה שנקבל סיוע מאזרחי ישראל באיתור הגברים, ומהפוליטיקאים במניעת מקרים נוספים כאלה בדרך חוקית ומשפטית".

 

הרב כתריאל ברנדר, נשיא וראש מוסדות "אור תורה סטון", הוסיף: "לצערנו הגדול, הגט, שהיה כלי הגנה לנשים, הפך לכלי נשק שבו עושים בני זוג שימוש זה כנגד זה. אלפי נשים יהודיות ברחבי העולם מוחזקות כבנות ערובה בידי בעליהן, המסרבים להעניק להן את מה שהן זקוקות לו ומגיע להן בדין".

 

"מגיפה זו - לא רק שהיא יוצרת סבל למסורבת, אלא גם פוגעת בילדים ובמשפחה המורחבת, מחשיכה ומטילה דופי בערכי התורה", אמר הרב ברנדר. "המנדט שלנו הוא לא לקלל את החושך, אלא להוסיף אור. אנחנו חייבים ליזום כדי לגייס את המשאבים העומדים לרשותנו, בשעה שאנו מחפשים פתרונות חדשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר בתהי"ד הרבניים
"התנהגות אכזרית". שלושה מהגברים שנעלמו
אתר בתהי"ד הרבניים
מומלצים