שתף קטע נבחר

המקום בו סמוטריץ' וטיבי יחיו בשלום

אחרי מערכת הבחירות הסוערת נראה שהקרב המגזרי בין דתיים לחילוניים ובין ערבים ויהודים רק הולך ומקצין. אבל מסתבר שיש עדיין מקום בו כולם יכולים לחיות ביחד ואפילו ליהנות מזה. כן, גם אם הם עומדים בתור האין-סופי לחביתה בנופש ה"הכל כלול" שלהם

רק לפני רגע נגמרה מערכת בחירות רוויית יצרים, ובסופה גילינו שבנט ושקד בחוץ, המפלגות הערביות נחלשו וביבי כמובן ניצח. אך נראה שכל זה פחות מטריד את המשפחות מכל רחבי הארץ שעומדות בתור לקבל חדרים ולהתחיל את החופשה שלהם בקיבוץ אילות, ליד העיר הדרומית ביותר בישראל.

   (צילום: צחי שדה)
במקום שבו כולם מסתדרים - בריכת המלון, אילות(צילום: צחי שדה)

כן, כנראה שנמצא המפתח לאיחוד השבטים עליו מדבר נשיא המדינה רובי ריבלין – פשוט תשלחו את כולם לחופשת הכל כלול באילת או בסביבה.

 

קצת לפני החג, היה אפשר למצוא בתור לצ'ק אין במלון בקיבוץ אילות משפחה מסכנין, ממעלה אדומים, ממושב עזריקם וגם מתל אביב.

 

 

כולם עדיין עם סבלנות של תחילת חופשה מעבירים שיחה נעימה על "איך הייתה הדרך", "מאיפה אתם", ו"כן, זו התקופה הכי טובה לבוא לאזור אילת". כל זה תוך מבט הצידה לכיוון הילדים, שלהם כידוע הסבלנות כבר נגמרה בבית והם כבר החלו לבדוק מה הדרך המהירה ביותר לקפוץ לבריכה.

 

מייד לאחר קבלת החדרים כולם עוברים למטלה הראשונה והחשובה של היום – ארוחת צהריים כמובן. כי הרי כבר שילמנו על הכל כלול וחבל שלא נספיק.

הילדים מתרוצצים במלון בקיבוץ אילות (צילום: צחי שדה)
הילדים מתרוצצים במלון בקיבוץ אילות(צילום: צחי שדה)

הדרך לארוחות הבוקר והצהריים נעימה תמיד (צילום: צחי שדה)
הדרך לארוחות הבוקר והצהריים נעימה תמיד(צילום: צחי שדה)
  

ניתן היה לחשוב שגם ה"להספיק" הזה - שמלווה את כולנו בכל חופשת הכל כלול שכזו, יעלה את מפלס הלחץ והחיכוכים בין אורחי המלון שהיה די מלא. בטח בזמן העמידה בתור הארוך שהשתרך סביב עמדת החביתות בכל בוקר, אך באופן קצת מפתיע – זה לא היה כך.

 

עוד לא אבדה תקוותנו - כשהכל כלול

אז נכון, סיבה אחת להרמוניה הזאת היא העובדה שגם משקאות אלכוהוליים היו כלולים בתוך ה"הכל כלול", והבירה נשפכה כמו מים - לפחות עד יומיים לפני ליל הסדר שאז ברזי הבירה כוסו אחר כבוד כדי שחס וחלילה לא יהיה חמץ באוויר, אבל גם אז - הוודקה והערק המשיכו לזרום בחופשיות. כידוע, אנשים שבעים ומבושמים הם לרוב אנשים שאין להם ממש רצון לריב עם אף אחד.

   (צילום: צחי שדה)
פארק הצפרות של אילת, ליד הקיבוץ(צילום: צחי שדה)
 

ונכון, סיבה אחרת היא שצוות הבידור עשה עבודה ממש טובה בהפעלת הילדים. מה שאפשר להורים לשבת ולשתות את אותו משקה חביב או שניים או שלושה. וכידוע, הורים נטולי ילדים - הם אנשים רגועים יותר.

 

אבל עדיין, אני חייב להודות שממש הופתעתי וממש נהניתי לראות איך כולם מסתדרים. למשל כשהבחורה החביבה מצוות הבידור עשתה תחרות בין ילד חמוד עם כיפה לילדה שדוברת רק ערבית וקראה פעם אחת "אחת, שתיים" ובפעם השנייה "וואחד תנין", לפני שהיא שלחה אותם למים להביא חפץ כלשהו.

 

יש לציין שאותה בחורה חביבה גם הצליחה לגרום לי ללבוש חצאית ורודה בתחרות אחרת (הסיבה בפסקה הקודמת) אז כנראה שיש לה באמת כישורים מיוחדים.

   (צילום: צחי שדה)
נטול ילדים - נטול דאגות(צילום: צחי שדה)
 

   (צילום: צחי שדה)
אגאדו בבריכה לכולם. נחסוך מכם את השמלה הוורודה(צילום: צחי שדה)
וכן, חלק מהאורחות נכנסו למים עם כל הבגדים, וחלק אחר מהאורחות אווררו את הביקיני. גם זה משום מה לא הפריע לאף אחד. טוב אולי זה בגלל שהחצאית הוורודה שלי הכניסה אותם לפרופורציות.

 

אפילו בסיור ג'יפים שהיה כלול בהכל כלול של המלון נרשמה הרמוניה. כך משפחה מהיישוב לקייה שליד באר שבע חברה למשפחה ממרכז תל אביב, ופאיז הקטן ישב בצפיפות ליד רוני ועומר הקצת פחות קטנים, וההורים שלהם חלקו צחוק מנומס אחרי שנאלצו לשמוע את בדיחות הקרש של נהג הג'יפ על איך אשתו רוצה שהוא יהיה יותר כמו החרדון שבדיוק ראינו, כי הרי הוא "נשאר נאמן לנקבה אחת כל חייו".

החרדון הנאמן בטיול הג'יפים (צילום: צחי שדה)
החרדון הנאמן בטיול הג'יפים(צילום: צחי שדה)
 

מה כל זה אומר עלינו? כנראה שלא הרבה. אבל לפחות בשבילי, החופשה הזאת הזכירה שעוד לא אבדה תקוותנו, ואולי בכל זאת אפשר לחיות פה כולם ביחד, גם בימים שאנחנו לא מקבלים הכל ב"הכל כלול".

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צחי שדה
קיבוץ אילות והכל כלול: שילוב שמאחד בין כולם
צילום: צחי שדה
מומלצים