שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קיה X-סיד - רוצה להיות מרצדס GLA

  באירוע סגור לעיתונאים שערכה היצרנית הקוריאנית נחשפנו בפעם הראשונה ל-X-סיד, גרסת הפנאי למשפחתית המוכרת. החשיפה הרשמית צפויה עוד מספר חודשים, אבל הנה מה שאנחנו יכולים לספר לכם כבר עכשיו

  קיה תחשוף בחודשים הקרובים את ה-X-סיד, גרסת פנאי מוגבהת למשפחתית הקומפקטית, שתתמודד מול דגמים כמו טויוטה C-HR ומאזדה CX30. בחודש שעבר פורסם איור של המכונית, אבל אנחנו זכינו לראות מקרוב אב טיפוס ראשון שלה ללא מדבקות הסוואה באירוע סגור לעיתונאים שערכה היצרנית בפרנקפורט. את הטלפונים והמצלמות שלנו התבקשנו להפקיד לפני הכניסה למתחם הסגור, אבל יש לנו לא מעט מידע לספר לכם.

   

  קיה X-סיד ()

  ה-X-סיד תהיה גרסת המרכב הרביעית לדור השלישי של המשפחתית הקומפקטית המשווקת באירופה ובישראל. האסטרטגיה של קיה היא להציע עיצוב ייחודי לגזרת מחיר של דגמים עממיים, השואב השראה מסגמנט היוקרה. בעוד הפרו סיד מזכירה את מרצדס CLA שוטינג ברייק, הX-סיד מאמץ עיצוב דומה לרכב הפנאי הקומפקטי של היצרנית הגרמנית, ה-GLA.

   

  כבסיס תשמש פלטפורמת הסיד המוכרת עם בסיס גלגלים של 265 ס"מ, הזהה לכל גרסאות המרכב של הדגם. השינויים העיקריים הם סבכה קדמית בגימור מתכתי שנראית מעט מצועצעת ובעיקר האחוריים המשתפלים בחדות לאחור ומקנים מראה דמוי קופה עם שם הדגם המודגש בגאון על דלת תא המטען. מרווח הגחון הוגבה בכ-4 ס"מ, תודות למתלים שונים בכיול עם דגש על נוחות נסיעה יותר ויהיה לכן רך יותר מהפרו סיד, כמו גם גלגלים בקוטר גדול יותר. לא נפקד מקומם של פסי הגנה מפלסטיק שחור סביב למרכב ופסי גגון המוסיפים לאשליית הגובה, כמו גם צמד מפלטים מדומים בפגוש האחורי וחישוקי "18 מושחרים בעיצוב ייחודי לדגם.

   

  לדברי קיה, תא הנוסעים יציע אפשרות בחירה בצבעים מגוונים מגרסאות האחרות של הסיד והוא גם יהיה הדגם הראשון של קיה שיציע לוח מחוונים דיגיטלי בגודל "12.3 כמו גם מסך מגע בגודל "10.25 שיוצעו כאופציה בתוספת תשלום. הדש בורד הוסט מעט לכיוון תא הנוסעים, דבר שגובה מחיר מסוים במרחב המחיה ליושבים מאחור, אך הוא עדיף לדברי היצרנית על זה של המתחרים הישירים, וגם תא המטען גדול יותר.

   

  היצע המנועים המודגשים יהיה דומה לדגמים הרגילים. טורבו-בנזין שלושה צילינדרים בנפח 1.0 ליטר עם 120 כ"ס, ארבעה צילינדרים בנפח 1.4 ליטר עם 140 כ"ס, ו-1.6 ליטר עם 204 כ"ס בגרסת GT הבכירה. בקרב הדיזלים יוצע מנוע 1.6 ליטר עם 115 או 136 כ"ס. המנועים ישודכו לתיבת שישה הילוכים ידנית או שבעה הילוכים כפולת מצמד בהתאם לגרסה, וההנעה קדמית בכולם. מערכת היברידית קלה 48V תוצע בסוף השנה עם מנועי דיזל ובשנה הבאה גם עם מנועי הבנזין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים