שתף קטע נבחר

סרי לנקה: מניין הנרצחים - "סביב 260", מזכיר ההגנה התפטר

חמישה ימים אחרי מתקפת הטרור הרצחנית, הודיע מנהל שירותי הבריאות במדינה כי מספר הנרצחים ירד מ-359 ועומד כעת על "בין 250 ל-260" קורבנות. במקביל, מזכיר ההגנה חמסירי פרננדו עזב את תפקידו ולקח אחריות על כשלי משרדו. שגרירות ארה"ב בסרי לנקה הזהירה את אזרחיה שלא לפקוד מקומות תפילה בסוף השבוע

 

 

נמשכת חקירת מתקפת הטרור בסרי לנקה:  חמסירי פרננדו, מזכיר ההגנה במדינה, התפטר אמש (ה') מתפקידו. הוא ציין כי הוא אינו מודה בכישלון אישי, אך לוקח אחריות על כשלי המוסדות הכפופים למשרדו. במקביל, הודיע אניל ג'סינז', ראש שירותי הבריאות במדינה כי מניין הנרצחים בפיגועים בכנסיות ובבתי מלון ביום שני, שתחילה עמד על 359 בני אדם, ירד - וכעת מדובר על "בין 250 ל-260" קורבנות.

 

עוד כתבות בנושא:

הכנסיות והמלונות: יעדי הפיגועים בטבח סרי לנקה

השוטרים הגיעו, אשת המחבל התפוצצה עם הילדים

דאעש: אלה המחבלים שתקפו בסרי לנקה

מחבל תועד נכנס לכנסייה עם תיק – ומתפוצץ

 

הסיבה לאי-הבהירות בנוגע למספר הנרצחים, לדברי ג'סינז', היא "שישנם כל כך הרבה חלקי גופות וקשה לנקוב כעת במספר מדויק".

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

מוקדם יותר פרסמה שגרירות ארה"ב בסרי לנקה אזהרה לאזרחיה המבקרים במדינה, שלא לפקוד מקומות תפילה במהלך סוף השבוע מחשש למתקפות מצד קיצוניים. גם בישראל פרסם אתמול המטה ללוחמה בטרור קבע אזהרת מסע לסרי לנקה ברמה 2 - "איום קונקרטי גבוה".

 

"לנוכח ההידרדרות במצב הבטחוני ולאור החשש כי האירועים טרם הסתיימו או קיים סיכוי להישנותם בתקופה הקרובה, אנו קוראים לישראלים להימנע מהגעה למדינה ולאלו השוהים בשטחה לעזוב את המדינה בהקדם, לכל הפחות עד שהמצב יתייצב", נמסר.

 

במטה ללוחמה בטרור ביקשו מישראלים הנמצאים במדינה להימנע מלהתקרב לאתרי הפיגוע, להימנע מהגעה לכנסיות ומקדשים, להקשיב להנחיות כוחות הביטחון במדינה, להימנע משהייה במקומות הומי אדם שאינם מאובטחים ולהיות קשובים להתפתחויות.

 

הלוויה הרוגים פיצוץ פיגוע ב קולומבו סרי לנקה (צילום: gettyimages)
הלוויה בסרי לנקה(צילום: gettyimages)

מתקפת טרור בנגומבו סרי לנקה (צילום: AP)
(צילום: AP)

מתקפת טרור בנגומבו סרי לנקה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

מתקפת טרור בנגומבו סרי לנקה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

עוד הדגישו במטה ללוחמה בטרור כי האיום במדינה טרם הוסר וכי "מאותרים מטעני נפץ נוספים וקיים חשש מפיגועים נוספים, מתקיימים מעצרים של חשודים בטרור ומתקיים לסרוגין עוצר במדינה". ממשרד ראש הממשלה נמסר עוד כי "בתקופה הקרובה, תוקף האזהרה ייבחן מחדש בהתאם להתפתחויות הביטחוניות במדינה".

 

בינתיים, המתיחות בסרי לנקה עדיין גבוהה מאוד. אתמול הודיעו גורמים בכנסייה הקתולית במדינה כי "בהתייעצות עם גורמי ביטחון במדינה הוחלט כי כל הכנסיות הקתוליות יישארו סגורות עד להודעה חדשה".

 

 

דאעש לכאורה מחבלים של מתקפת הטרור ב סרי לנקה ()
דאעש: אלה המחבלים שתקפו בסרי לנקה

סרי לנקה מתקפת טרור קולומבו (צילום:רויטרס)
(צילום:רויטרס)

 

מוקדם יותר, נשמע פיצוץ סמוך לבית המשפט בעיר פוגודה, 40 קילומטרים מזרחית לבירה קולומבו. המשטרה המקומית הודיעה כי לא מדובר בפיצוץ מבוקר, וכי היא בודקת את האירוע. במקביל, הוטל סגר על הבנק המרכזי בשל "התרעה על פצצה" וכן נחסם כביש הגישה לנמל התעופה. שני האירועים התבררו לאחר זמן קצר כהתרעות שווא.

 

לפני שלושה ימים הזהיר ראש הממשלה ויקרמסינגה כי ייתכן שיש עוד מחבלים וחומרי נפץ שטרם נתפסו, וכי עלולים להתרחש פיגועים נוספים. זאת לאחר פרסום הודעה רשמית של דאעש שבה פורסמו שמותיהם לכאורה של שבעה מחבלים שפוצצו את עצמם בכנסיות, בבתי מלון ובאתרים נוספים בקולומבו ומחוצה לה, והתפאר בכך שפגעו ב"צלבנים", רבים מהם נוצרים אזרחי מדינות במערב. הארגון גם פרסם תמונה שבה נראים לכאורה שמונה מחבלים שלדבריו היו חלק מהמתקפה.

 

במדינה הודיעו גם על איסור הטסת רחפנים ושאר כלי טיס בלתי מאוישים בהמשך לחקירת סדרת הפיגועים. מנהל התעופה האזרחית במדינה מסר כי האיסור על הטסת הרחפנים מגיע "לנוכח המצב הביטחוני במדינה" וזאת מחשש שעל כלי טיס מסוג זה יותקן מטען חבלה.


פורסם לראשונה 25/04/2019 20:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
אבל כבד בסרי לנקה
צילום: gettyimages
מומלצים