שתף קטע נבחר

ערוץ 24 ירד מעידן פלוס במפתיע

בלי הודעה לצופים, ערוץ המוזיקה שבבעלות טלעד, הפסיק בפתאומיות לשדר בפלטפורמת עידן פלוס החינמית. הערוצים משלמים על השידור 2 מיליון שקל בשנה

מערך הערוצים החינמי הצטמק שוב והמפסידים הם הצרכנים: חברת טלעד של משה אדרי הפסיקה את שידורי ערוץ 24 (ערוץ המוזיקה) על גבי פלטפורמת השידורים החינמית עידן פלוס. עוד קודם לכן נעלמו ממנו ערוץ 9 ב-2017 וערוץ 10 שנסגר.

 

לראשונה: אמזון מאפשרת למכור מוצרים בעברית

מתלוננים על חברות הטלוויזיה: HOT מובילה בתלונות על כסף, yes בתלונות על שירות

סלקט רכשה את זברה ב-14 מיליון שקל

 

ערוץ 24, שמציג קליפים ותוכניות העוסקות במוזיקה, נצפה על ידי חיילים בבסיסים ומנויי נטפליקס שקולטים במקביל את שידורי עידן פלוס וכך חוסכים ניתוב של הוצאה חודשית כבדה לאחת מחברות התקשורת שמציעות שידורי טלוויזיה בתשלום. חברות הכבלים הלוויין, פרטנר וסלקום מציעות את הערוץ ללא צורך בחיבור לעידן פלוס.

    ()
ערוץ 24
 

הדבר נודע אחרי שצופים פנו לאלי חיות, מייסד האתר https://www.idanplus.tv בטענה שבמקום שידורי הערוץ מוצגת כתובית תקלה. "מבדיקה קצרה מול הרשות השנייה הסתבר שטלעד החליטה בפתאומיות להפסיק את שידורי הערוץ במערך עידן פלוס", מסר.

 

"לא כלכלי לשדר שם"

פלטפורמת עידן פלוס מאכלסת את הערוצים 11, 12, 13, 14, 33, 23 ו-99. ערוץ 24 הוא ערוץ מסחרי ללא כל מחויבויות רגולטוריות והוא שודר בפלטפורמת עידן פלוס באופן וולנטרי, אומרים ברשות השנייה. לכן הוא יכול היה לעזוב אותה ככל שיחפוץ.

 

הערוצים משלמים למדינה שני מיליון שקל בשנה על שידור דרך מערך עידן פלוס. גורם בענף אמר ל-ynet: "במצב היום לא כלכלי לשדר שם. התנאים המסחריים המוצעים לא מאפשרים זאת".

 

בינואר השנה קשת מכרה את הערוץ ב-10 מיליון שקל לחברת טלעד, שנמצאת בבעלות חברת הפצת הסרטים יונייטד קינג של משה אדרי, מבעלי סינמה סיטי. טלעד גם מפעילה את הערוצים המסחריים yes קולנוע ישראלי E!, הופ ילדות ישראלית וערוץ ההיסטוריה. ערוץ 24 נמכר לטלעד אחרי שהיה הפסדי.

 

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "ערוץ 24 החליט להוציא את עצמו מיוזמתו. זו לא החלטה שלנו".

 

מערוץ 24 נמסר: "נשמח להיות חלק מהערוצים המשרדים בעידן פלוס אך כרגע התנאים אינם מאפשרים זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים