שתף קטע נבחר

טרה זכתה במכרז ליבוא חמאה, האם הצרכנים יהנו מכך?

טרה החלה לאחרונה לייצר שוב כמויות קטנות של חמאה במחיר מפוקח לצרכנים - אחרי שהפסיקה את שיווקה. בשבוע שעבר היא זכתה במכרז ליבוא חמאה בפטור ממכס. השאלה שנותרה פתוחה: האם היא תחזור לתפוקה מלאה של חמאה לצרכן במחיר מפוקח

טרה, שהפסיקה משיקולי רווחיות לשווק אריזות קטנות של חמאה במחיר מפוקח לצרכן, ובכך תרמה למחסור בחמאה בשווקים, זכתה בשבוע האחרון במכרז של משרד הכלכלה ליבוא חמאה תעשייתית בפטור ממכס.

 

היבואנים יחויבו למכור חמאה מוזלת; טרה חזרה למכור חמאה לרשתות

משבר החמאה: תנובה, שטראוס, אסם ורמי לוי ייבאו חמאה במחיר לא מפוקח

מ-40 טונות בחודש ל-500 ק"ג: חמאת טרה נעלמה מהמדפים

 

בטרה טענו בעבר כי עקב מחסור בשומן היא נאלצת להסיט את כל היצור לשוק המוסדי (שם נמכרת החמאה במחיר לא מפוקח). לאחרונה החלה טרה לייצר שוב כמויות קטנות של חמאה לצרכן, ולטענת גורמים בענף הדבר נעשה על רקע הרצון של החברה לזכות במכרז. השאלה האם היא תחזור לתפוקה מלאה של חמאה לצרכן במחיר מפוקח.

חמאת טרה (צילום: מירב קריסטל)
חמאת טרה(צילום: מירב קריסטל)

לאחרונה ירדו מכירות טרה בין השאר בגלל מדיניות מכוונת של הנהלת המחלבה לצמצום או הפסקת יצור של מוצרים שאינם רווחים כמו מוצרי חלב בפיקוח. במכרז לחמאה תעשייתית זכו בין השאר תנובה, אסם, רולדין והאחים וילגר בעלי השליטה בויליפוד זאת למרות שנקסו על כך שלא עמדו בהתחיבויות ולמרות שמשרד הכלכלה טען כי יבואן שנקנס לא יקבל מכסות יבוא עתידיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: מירב קריסטל
חמאה של טרה
צילום: מירב קריסטל
מומלצים