שתף קטע נבחר

פורום השבת: "הירי מעזה - בגלל חילול השבת באירוויזיון"

ארגונים ופעילים בציבור הדתי והחרדי, מאשימים את שר העבודה, חיים כץ, כי מתן היתרי העבודה בשבת הוא הסיבה להסלמה במצב הביטחוני: "הירי מעזה הוא תזכורת מהדהדת למדינת ישראל, ששוכחת את ייעודה כמדינה יהודית". הרב הראשי לישראל קורא לציבור להגיד תהילים עקב המצב

בדרום רועמים התותחים – וב"פורום השבת הציבורית" מצאו את האשם במצב: ארגונים ופעילים בציבור הדתי והחרדי, מאשימים את שר העבודה, חיים כץ, ו"ההיתר הסיטונאי לחילולי שבת", שאמור להינתן היום (א') לאחר ישיבת הממשלה, בהסלמה הביטחונית. הם קראו לו לחזור בו מן ההחלטה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

 

"איך אפשר שלא לראות את תזמון ההסלמה הפראית הזו יום לפני התכנסות וועדת ההיתרים למתן היתר גורף לחילולי שבת המוניים?" נטען בהודעה שהוציא "פורום השבת הציבורית". "הירי מעזה הוא תזכורת מהדהדת למדינת ישראל, שערב יום עצמאותה ה-71 שוכחת את ייעודה כמדינה יהודית".

 

"התרפסות מצד ממשלה נמוכת קומה"

עוד קבעו, כי "קיום האירוויזיון בישראל הוא התפרקות מוסרית וערכית". הם האשימו את כץ בוויתור "על ערך השבת הציבורית, בעבור כבוד מפוקפק מצד עמי אירופה 'הנאורים', שטבחו מיליונים מבני עמנו בשואה", וטענו כי זוהי "התרפסות מצד ממשלה נמוכת קומה, המחזיקה בתפיסה גלותית של תכתיבים לפריץ הגוי". 

 

מדובר בפורום חיצוני למפלגות החרדיות, שעמדתו אינה מחייבת אותן, אך הוא מייצג ארגונים ופעילים בציבור הדתי והחרדי. בשנים האחרונות הייתה לו השפעה רבה על התנהלות ש"ס ויהדות התורה בנושא השבת הציבורית. הפורום פועל מאחורי הקלעים, וגייס את הפוליטיקאים הדתיים והחרדים למאבק במסחר בשבת, בעבודות הרכבת ועוד - וכעת בהעסקת עובדים לקיום תחרות האירוויזיון שתיפתח בעוד עשרה ימים.

 

לפני כחודשיים ניסח "פורום השבת הציבורית" נייר עמדה שהוגש לראשי אגודת ישראל, שבו מיפה את חילולי השבת העיקריים הנעשים מטעם המדינה ובמרחב הציבורי, וכן המלצה לדרכי פעולה במאבק לצמצומם. המסמך הפנימי מספק הצצה ראשונה למה שמסתמן כרשימת הדרישות של המפלגות החרדיות בנושא השבת במשא ומתן הקואליציוני העתידי.

 

הרב הראשי מבקש להתפלל

ויש מי שמחפשים להביע סולידריות: בעקבות המצב הביטחוני הקשה, קורא הרב הראשי לישראל, דוד לאו, להתחזק ולשאת תפילה לשלום כוחות הביטחון ועם ישראל. "עת צרה היא ליעקב", אמר הרב, "רואים שאויבי ישראל מנסים לפגוע בילדים, נשים ומבוגרים על לא עוול בכפם. אנו יהודים מאמינים, ועל כל אחד מאיתנו לשאת בערבות הדדית, לקרוא פרקי תהלים ולהתחזק בלימוד התורה לשלום עם ישראל".

 

הרב הראשי ביקש מכל אחד לקרוא לפחות את פרק כ׳ בתהילים (לחצו על הקישור ), ולאחר מכן לומר את תפילת "אחינו כל בית ישראל" (לחצו על הקישור ).

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אנשי הדממה
חפש את האשם
צילום: אנשי הדממה
מומלצים