שתף קטע נבחר

צילום: AFP

אב ל-7 נהרג בפגיעה במפעל: "יצא לפרנס למרות החשש"

זאיד אלחמאמדה, בן 47 מהפזורה הבדואית, הוא ההרוג בפגיעה הישירה באשקלון בצהריים. הוא נטמן סמוך לכפרו הלא-מוכר בנגב. קרוב משפחתו: "יצא לעבוד כרגיל כי אין אצלנו מיגון, הממשלה מפקירה אותנו"

 

זאיד אלחמאמדה, ההרוג מירי רקטה למפעל באשקלון ()
זאיד אלחמאמדה, שנהרג במטח לאשקלון

זאיד אלחמאמדה, בן 47 מהפזורה הבדואית בנגב ואב לשבעה, הוא ההרוג מפגיעת הרקטה הישירה באשקלון בצהריים (יום א'). אלחמאמדה נפצע בעת עבודתו במפעל לייצור חומרי בטון בעיר, יחד עם שני פועלים נוספים שנפצעו באורח קשה. השלושה פונו לבית החולים ברזילי בעיר - שם נקבע מותו של אלחמאמדה. מאות בני אדם ליוו אותו למנוחות בבית קברות סמוך לסאוויאן, כפרו הלא מוכר שליד שגב שלום.

 

משפחתו סיפרה כי זאיד נהג להגיע מדי בוקר לעבודה לאשקלון, לאחר תפילת הבוקר. "גם היום יצא כדי לפרנס את משפחתו. נכון שהיה פחד כי הם שמעו וראו את הטילים והאזעקות. אבל לא חשבנו שזה יגיע אלינו".

 

 

זאיד אלחמאמדה, ההרוג מירי רקטה למפעל באשקלון ()

"איבדנו אדם יקר ואהוב על כולם", אמרו קרוביו. "הוא אהב ילדים ותמיד אהב להצחיק אותם. אנחנו מתפללים בימים האלה של תחילת הרמדאן שהמלחמה הזו תיגמר ובמהירות. אנחנו לא רוצים לא ילדים ערבים ולא יהודים שייפגעו מההסלמה הזאת. כואב לנו על מה שקורה באזור. למרות שאין לנו כל אמצעי מיגון ואין מי שידאג לנו או יזהיר אותנו אנחנו אומרים לכל בנינו ובנותינו לא לזלזל כששומעים אזעקות ולתפוס מחסה".

 

אחד מקרובי משפחתו סיפר כי "אנחנו עוד בהלם ולא מאמינים שאיבדנו את האיש הכי יקר לנו". לדבריו, הוא דיבר עם זאיד וביקש ממנו שלא לצאת לעבודה בעקבות המצב הביטחוני. "הוא אמר לי 'כל האזור שלנו בסכנה ואין לנו איפה ללכת למקום ממוגן אם יקרה משהו. אז אני אלך למקום עבודתי ואמשיך את היום כרגיל'".

פגיעה באשקלון  (צילום: EPA)
זירת הפגיעה במפעל(צילום: EPA)

פגיעה באשקלון  (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

פגיעה באשקלון  (צילום: איתי שיקמן)
(צילום: איתי שיקמן)

המשפחה מתגוררת כאמור בכפר הלא-מוכר סאוויאן, ללא כל אמצעי מיגון. "הממשלה הזו מפקירה אותנו. בכל מלחמה מתרחשים אצלנו אירועים חריגים וחמורים שמסכנים את חיינו אבל אין מי שידאג לנו. כולם מזלזלים בדמנו. כאילו אנחנו לא בני אדם. משאירים ילדים ונשים וגברים מתחת לאש שעלולה לחסל אותנו. בתקופת הבחירות שמענו הרבה הבטחות מהרבה חברי כנסת - והיום שותקים ולא מוכנים לשמוע אותנו. העיקר להגיע לכיסא אבל לגבי התושבים, מבחינתם שימותו".

 

מלבד אלחמאמדה, בסבב ההסלמה הנוכחי נהרגו שלושה בני אדם נוספים. פנחס מנחם פשווזמן, בן 21, נהרג במטח כבד לעבר אשדוד. זמן קצר לאחר הפגיעה שבה נהרג זאיד, נהרג משה פדר, בן 68 מכפר סבא, בפגיעה ישירה של טיל נ"ט ברכב ליד שדרות. הלילה נהרג גם משה אגדי ז"ל, אב לארבעה בן 58, שנהרג מרסיסי רקטה בחצר בית באשקלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים