שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נאשם ברצח גרושתו: "נכנסתי לבלבלה וחנקתי אותה"
  דוד חיים, שמואשם כי רצח את גרושתו אופירה וקבר את גופתה, העיד לראשונה במשפטו. "היא התעללה בבנות שלנו ואני כבר לא יכולתי לסבול את זה", סיפר הנאשם. "נכנסתי להלם ועשיתי מה שעשיתי. חשבתי שאני רוצה לפתור את הבעיה, שלא יהיו לנו צרות ממנה"

   

  דוד חיים, תושב תל מונד המואשם ברצח גרושתו אופירה, הגיע היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד והעיד לראשונה במשפט הרצח. גופתה של אופירה התגלתה ביולי בשנה שעברה בחצר ביתה לאחר שלושה שבועות שבהם הוגדרה נעדרת.

   

  "התחתנתי עם אופירה ב-83', כל המשפחה שלי אמרה לי 'לא להתחתן', אבל אני לא ראיתי את זה", סיפר הנאשם בעדותו. "הבאנו שלוש בנות מקסימות, אבל הייתה בעיה, כשהן הגיעו לגיל 14 התחילו כל ההתעללויות ואני כבר לא יכולתי לסבול את זה. בבנות שלי, באימא שלי, בי, בכולם".

   

  הנאשם ברצח - דוד חיים והנרצחת אופירה חיים (צילום: שמוליק דודפור )
  (צילום: שמוליק דודפור )

  אחר כך הצביע חיים על קרובי משפחתה של המנוחה שהגיעו לבית המשפט ואמר: "זו הצגה. תגידו לי שמישהו אחד דיבר איתה. נידו אותה. אפילו ב-'30' שלה אף אחד לא בא. התקשרו לאחד האחים שיבוא להגיד קדיש, אף אחד לא בא. פחדו ממנה. אז מה כל ההצגה הזאת פה? 25 שנה התעללויות בבית, בבנות שלי".

   

  הנאשם הוסיף: "אני גידלתי את הבנות, מגיל 14-15 היו שם בלגנים עם האימא, השפלות. הייתי איש הקשר בינן לבינה. תמיד הן לא דיברו איתה, הייתי המתווך. גם הבת הקטנה (עדיה, היחידה משלוש הבנות שהגיעה לדיון. א"ש) שמשחקת אותה עכשיו - נסעה שמונה פעמים להודו כשאני מממן לה את הטיסות. ולמה היא נוסעת להודו? לא בשביל ליהנות, כי היא בורחת מאימא שלה, היא לא יכלה לסבול אותה".

   

  בני משפחתה של המנוחה הגיעו לבית המשפט עם חולצות ועליהן תמונתה של אופירה, תאריך מותה, הכיתוב "ת.נ.צ.ב.ה" ומאחור המשפט "משהו ממני הולך איתך". אמו הקשישה של חיים ניגשה לכיוונו ואמרה לו: "אלוהים יציל אותך". הבת עדיה יצאה בשלב מסוים מאולם בית המשפט, אולם שבה לאחר הפסקה.

   

   
  על יום הרצח סיפר הנאשם: "קבענו להיפגש, קבענו לסגור דברים בקשר לאימא שלי. רצינו לעשות מעבר לבית של אימא שלי כדי שתוכל להגיע אליי כי המנוחה כל הזמן נעלה לה את הדלת ואימא שלי הייתה צריכה לטפס מטר וחצי כדי לעבור את הגדר ולבוא אליי. היא ניסתה לרצוח אותה כדי שתיפול, אישה בת 90, והדרת פני זקן. נפגשנו, דיברתי איתה על הגדר שנעשה מעבר לאימא שלי והיא אמרה 'לא יהיה גדר, היא לא תעבור פה'".

   

  הוא הוסיף: "הטונים היו גבוהים, אבל לא צעקות. היה ויכוח מאוד חריף ואני לא יודע מה קרה שם. היא הסתכלה על הבור, הלכתי להביא חבל, אני לא זוכר. הסתבכתי, הלכתי שני מטר לגג. יש גגות של מחסנים, שמים שם כלים. לקחתי חוט דק של תותים ולא יודע מה קרה שם, נכנסתי להלם ועשיתי מה שעשיתי. נכנסתי לבלבלה, חנקתי אותה, אני לא יודע כמה זמן, לא ידעתי איפה אני נמצא. חשבתי שאני רוצה לפתור את הבעיה, שלא יהיו לנו צרות ממנה. פחדנו ממנה פחד מוות".  

  דוד חיים המואשם ברצח גרושתו אופירה חיים בבית המשפט בלוד (צילום: יריב כץ )
  "לא ידעתי איפה אני נמצא". הנאשם חיים בבית המשפט, היום(צילום: יריב כץ )
  משפחת הנרצחת אופירה חיים בית משפט מחוזי לוד דוד חיים מואשם ב רצח גרושתו (צילום: יריב כץ )
  קרוביה של הנרצחת בבית המשפט(צילום: יריב כץ )
  לשאלת אחד השופטים אם הבחין שאופירה מתה, השיב חיים: "היא כולה הייתה כחולה. עברתי קורס במד"א, בדקתי ולא היה דופק. הייתי משוכנע (שהיא מתה). נבהלתי, לא ידעתי מה לעשות, התביישתי. אז העמקתי אותה לתוך גומה של 80 (סנטימטרים), כיסיתי וזהו, והלכתי משם. לא סיפרתי לאף אחד".
   
  עו"ד אביגדור פלדמן, שמייצג את הנאשם יחד עם עו"ד ימימה אברמוביץ', שאל: "כמה זמן ישבת על הרצפה?". חיים השיב: "רבע שעה". פלדמן: "מה אתה עושה?". חיים: "מה אני עושה עם הדבר הזה. נכנסתי לפחד ממה שקרה, שיתפסו אותי. לא נעים כל הדבר הזה". פלדמן: "אתה מגיע להחלטה, מה היא?". חיים: "להיפטר מהדבר הזה". פלדמן: "מתי הגומה צצה לך לראש?". חיים: "כשישבתי שם".
   
  על שלושת השבועות שעברו מרגע הרצח ועד מציאת הגופה סיפר חיים: "אני הולך כל יום לעבודה, אני לא חושב להסגיר את עצמי, מהבושה ומהפחד מעונש". על השאלה אם חשב לפני כן לרצוח את גרושתו, השיב חיים: "כשחיינו במתחם הזה כולם רצו לרצוח אותה".
   
  לאחר שהנאשם המשיך לומר דברים קשים על המנוחה, התפרצה לעברו הבת עדיה: "הכול שקרים, השתגעת לגמרי, איבדת כל קשר למציאות".
   

  חיפושים אחר אופירה חיים המעדאת ביער אילנות (צילום: עידו ארז)
  החיפושים אחר אופירה(צילום: עידו ארז)
   

  חצר הבית בתל מונד בו נמצאה הגופה (צילום: עידו ארז)
  החצר שבה נמצאה גופתה של אופירה(צילום: עידו ארז)

  לפי כתב האישום, דוד ואופירה חיים התגרשו בשנת 2004 וחלקו מתחם מגורים אחד עם בני משפחה נוספים. הפרקליטות מייחסת את החלטתו של דוד לרצוח את גרושתו לסכסוכים משפחתיים וכספיים.

   

  בכתב האישום נכתב כי חיים פנה לגנן שעבד עמו וביקש ממנו לחפור בור בחצר האחורית בביתה של אופירה, סמוך לעצי הפרי, בטענת שווא שהוא זקוק לבור כדי לטפל בנזילת מים. ב-20 ביוני, בשעות אחר הצהריים, הצטייד חיים בחוט ניילון, שוחח עם המנוחה מחוץ לביתה וביקש ממנה כמה בקשות שקשורות למגוריהם, אך המנוחה סירבה לכל בקשותיו.

   

  בעודם משוחחים הוא הוביל אותה אל חצר הבית, התנפל עליה מאחור, כרך בחוזקה את חוט הניילון סביב צווארה וחנק אותה במשך כעשר דקות בזמן שהיא מתנגדת - עד שאפסו כוחותיה והיא נפלה ארצה.

   

  בהמשך שחרר חיים את המנוחה, ואחז בפרק כף ידה כדי לוודא שהיא אינה בחיים עוד. לאחר הרצח חיים החל לפעול על-מנת להסתיר את מעשיו. הוא ריסק את הטלפון הנייד של גרושתו, גזר את כרטיסי האשראי שלה, והמשיך לבית אמו כדי לשחק עמה בקלפים כפי שעשה מדי יום.

   

  עדיה חיים, בתם של הנאשם והמנוחה, התייחסה לעדות של אביה בשיחה עם ynet: "אני פה כדי לזעוק את קולה של אמי היקרה שנרצחה בדם קר. מי שבאמת מכיר אותה יודע איזה לב רחב היה לה וכמה היא שמחה לעזור ולתת - ועם זאת היא לא נתנה לאנשים לפגוע בה. אני מאמינה שהשופטים מבינים ושהאמת והצדק ייצאו לאור". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שמוליק דודפור
  דוד חיים בבית המשפט והמנוחה אופירה ז"ל
  צילום: שמוליק דודפור
  מומלצים