שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "זכותה של המדינה לכפות על אזרחיה להתחסן"
  לאחר פרסום אזהרת המסע של משרד הבריאות לארבע מדינות באירופה בגלל מגפת החצבת, ומספרי החולים ההולכים וגוברים, הגיע פרופ' אבינועם רכס, יו"ר בית הדין של ההסתדרות הרפואית לאולפן ynet כדי להסביר למה המגפה מתפשטת והאם הרע עוד לפנינו

   


  החצבת הולכת ומתפשטת, ומשרד הבריאות אף פרסם אזהרת מסע לארבע מדינות באירופה בגלל המחלה. הזמנו לאולפן ynet  את פרופ' אבינועם רכס, מבית החולים הדסה ויו"ר בית הדין של ההסתדרות הרפואית, כדי שיסביר למה המגפה ממשיכה להתפשט.

   

  "כדי שהחברה כולה, תהיה מחוסנת 95-97 אחוז מהאוכלוסיה צריכים להיות מחוסנים, מכיוון שאם החסינות יורדת מתחת למספר הזה אנחנו נכנסים לסכנה שכל פרט ופרט יחלה.

   

  כך תגנו על עצמכם

  חצבת: כך תבדקו אם אתם מחוסנים - ולכמה זמן נשמר החיסון בגוף

   

  איגוד רופאי הילדים: "ממליצים להורים לרשום את ילדיהם לגנים מחוסנים"

   

  איך יכול להיות שבשנת 2019 יש מגפה שמתפשטת?

  "זה מאוד פשוט. יש במדינת ישראל אנשים שמתוך אידיאולוגיה, רובם חרדים, לא מתחסנים. התברר לי לתדהמתי ולתדהמת במשרד הבריאות שיש במדינת ישראל 3,000 ילדים שלא רשומים במרשם התושבים ולא מחוסנים".

   

  זה מחזיר אותנו לימי הביניים?

  "ממש כך. מפני שאם הם לא מתחסנים, את ואני חולים, או אנשים אחרים. אני חושב שצריכה להיות עירנות מוחלטת של הציבור ושל המנהיגים של העדה החרדית, והרבנים ממה שאני יודע יצאו בקריאה לעדה החרדית כן להתחסן".

   

  הוא מסביר כי חובה להשפיע על אנשים. "הדרך מאוד פשוטה, אנחנו קוראים בפעם הראשונה שמשרד הבריאות אסר וסגר בתי ספר וגני ילדים בגלל ששם יש ילדים לא מחוסנים, ויש גם סנקציות כלכליות שרוצים לתת ולשים על ההורים כדי לכפות עליהם. היה חוק חיסונים שעבר בכנסת בקריאה ראשונה שאומר שיטילו קנסות על ההורים. אני חושב שצריך לחנך את הציבור להתחסן".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים