שתף קטע נבחר

עשרות רבנים בתפוצות לנתניהו: תקצב אותנו

"חלק גדול מהעם היהודי היושב בגולה לא מקבל תמיכה כלשהיא מצד מדינת ישראל. מדובר בציבור שברובו תומך במדינה, ועומד לא פעם תחת ביקורת ואף סובל ממקרי אנטישמיות רק בגלל יהדותו". כמאה רבנים הפועלים בתפוצות דורשים מנתניהו לתקצב את הקהילות בניכר

כמאה רבני קהילות יהודיות בתפוצות קוראים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להגדיל את התמיכה התקציבית במפעלי השליחות של הארגונים הישראליים ברחבי העולם – "למען עתידו של עם ישראל". ערב הקמת הממשלה והפקדת משרד התפוצות בידי שר חדש, הם מבקשים לתקן את המצב הקיים בו "חלק גדול מהעם היהודי בתפוצות לא זוכה לשום תמיכה מממשלת ישראל".

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. היכנסו >> 

 

 

הרבנים, ממכון שטראוס-עמיאל להכשרת שליחים לקהילות היהודיות (מבית "מבית אור תורה סטון"), התריעו בפני ראש הממשלה כי "מיליוני יהודים ברחבי העולם מאבדים כל זיקה ומסורת לישראל" בגלל ריחוק גיאוגרפי ואידיאולוגי ממדינת ישראל, וטענו כי זו כמעט שלא עושה דבר כדי לחזק את זהותם.

 

"לא פעם מתגלעות מחלוקות בין ישראל ליהדות התפוצות - פעמים רבות כתוצאה מחוסר הבנה", כתבו לנתניהו. "כמעט תמיד הצדדים יכולים להגיע לעמק השווה ולהסכמות לאחר שיח וליבון נושאי המחלוקת - שיח שיוצר ערבות הדדית, אכפתיות, שיח של אחים בקהילות שבהן אנו פועלים".

 

 (צילום: יחזקאל נובל, פנאמה) (צילום: יחזקאל נובל, פנאמה)
(צילום: יחזקאל נובל, פנאמה)

 

"לצערנו, מפעילותנו בשטח אנו רואים כי חלק גדול מהעם היהודי היושב בגולה לא מקבל תמיכה כלשהיא מצד מדינת ישראל. מדובר בציבור שברובו תומך בישראל - בין אם באופן אידיאולוגי, כלכלי, הצהרתי, הסברתי ועוד. כאשר הציבור הזה עומד לא פעם תחת ביקורת בגלל אהדתו לישראל, ואף סובל ממקרי אנטישמיות רק בגלל יהדותו".

 

הם ביקשו: "עזור לנו לחזק את הגשר בין עם ישראל היושב בציון לבין עם ישראל היושב בגולה, כך שנוכל להגיע לבתי הספר, לתנועות הנוער וליהודים בכל רחבי העולם. לתפיסתנו, שילוב בין הפניית משאבים לפעילויות בקרב יהדות התפוצות, יחד עם הסברה בישראל על חשיבות הקשר עם יהדות התפוצות, יתרום רבות לביטחון מדינת ישראל, בחומר וברוח".

 

על המכתב חתמו ראשי שטראוס-עמיאל - הרב ד"ר כתריאל ברנדר, נשיא וראש מוסדות אור תורה סטון, שבמסגרתם הוא פועל, הרב שלמה ריסקין, המייסד והנשיא בדימוס, הרב אליהו בירנבוים, ראש המכון - ועשרות שליחים מטעמו, רבנים ואנשי חינוך המשרתים בקהילות היהודיות בעולם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאלה נורמבואנה, צ'ילה
מבקשים קשר
צילום: מיכאלה נורמבואנה, צ'ילה
מומלצים