שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יו"ר הר"י במכתב אישי לבנימין לנתניהו: "מער' הבריאות בשפל חסר תקדים"
  יו"ר הסתדרות הרופאים בישראל פנה היום לבנימין נתניהו בקריאה לכלול את תקצוב מערכת הבריאות בהסכמים הקואליציוניים. "אנו עדים לשפל חסר תקדים. המערכת מורעבת"

  יו"ר הסתדרות הרופאים, פרופ' ציון חגי, פנה היום (ג') במכתב אל ראש הממשלה בנימין נתניהו, בקריאה לכלול תוכנית חירום להשקעה במערכת הבריאות בקווי היסוד של הממשלה.

   

  קיראו על תחלואי מערכת הבריאות

  משרד הבריאות לא הוסיף מיטות אשפוז ובתי החולים מאשפזים במסדרונות

  11 ימים, 21 חדרי מיון ברחבי הארץ: כך נראית מערכת בריאות בקריסה

   אחות ב"מאיר": "אנשים מתים בחדר מיון כי יש מחסור בכוח אדם"

  דו"ח מגלה: כמה זמן תחכו בחדר מיון עד שיקבלו אתכם?

   

  וכך נכתב בין השאר, במכתב:

  "אדוני ראש הממשלה, אני פונה אלייך במכתב אישי וקורא לך לשמר ולחזק את מערכת הבריאות הציבורית, שכן אנו עדי לשפל חסר תקדים", פתח נציג הרופאים בארץ את פנייתו והוסיף כי השפל מתבטא "בתורים ארוכים למרפאות מקצועיות ותורים ארוכים לניתוחים, בעומסים במחלקות ובצפיפות בבתי החולים, אשר מסכנת את החולים".

   

  הר

   

  פרופ' חגי קורא לראש הממשלה להתוות תכנית חירום לאומית להשקעה במערכת הבריאות. "אנו רופאי ישראל יכולים וכמהים לרפא. לרפא לא רק את המטופלים, אלא כמהים לסייע בריפוי המערכת כולה. אלא שבמצב הנוכחי, ללא רפורמות משמעותיות, אין אפשרות לתת לתושבים את המענה הראוי", מתאר יו"ר הסתדרות הרופאים.

   

  בפנייתו מציין פרופ' חגי כי "רבים מראש המפלגות ונבחרי הציבור העמידו את נושא מצבה העגום של מערכת הבריאות בראש סדר העדיפויות הלאומי. כעת הגיע רגע של גיבוש מתווה הקואליציה שבראשה אתה עומד ושל הנחת קווי היסוד של ממשלת ישראל".

   

  "אי אפשר להרעיב אותנו ולצפות שהמערכת תתפקד"

  "אם בהסכמים הקואליציוניים לא תיכלל תוכנית להבראת המערכת, המערכת תוסיף להידרדר", קובע פרופ' חגי בשיחה עימו, "מדובר בחוסר תקצוב של המערכת בשלושת העשורים האחרונים. הממשלות הסתמכו על הצוותים הרפואיים המעולים, אבל אי אפשר להמשיך להרעיב אותנו ולצפות שהמערכת תתפקד מעולה".

   

  ציון חגי ()
  "הכסף נועד למנוע תמותה של מטופלים", פרופ' חגי

   

  יו"ר הסתדרות הרופאים מציין כי הזדקנות האוכלוסייה וקצב הגדילה מצריכים השקעה מיידית של חמישה מיליארד שקלים, ותוספת שנתית של מיליארד שקלים. "הכסף הזה נועד רק לכסות את הגרעונות.

   

  "אנחנו לא יכולים להמשיך להסתמך על תרומות כדי לרכוש ציוד רפואי. חייבים לשפץ תשתיות. הצפיפות במחלקות הורגת. אין פה לוקסוס. הכסף נועד כדי למנוע תמותה של מטופלים".

   

  בתי חולים משקיעים במחלקות רווחיות ולא במחלקות הפנימיות, רופאים מדורגים גבוה ברשימות השכר במגזר הציבורי. אולי יש כסף, אך הוא אינו מגיע להיכן שדרוש?

  "כל הנתונים מראים שהרפואה הציבורית בישראל היא מהיעילות בעולם. רופאים ואחיות בארץ מותשים מרוב אפקטיביות. אנחנו לא עומדים בקצב. התורים לרפואה היועצת רק הולכים ומתארכים.

   

  "הפרסומים של האוצר לגבי המשתכרים הגבוהים במשק מתייחסים לחצי אחוז מהרופאים בארץ. השכר של הרופא הממוצע בישראל רחוק מאוד מהמשכורות הגבוהות. מדובר בחלק קטן ביותר של רופאים שהם מאוד מבוקשים בשל המומחיות הרבה שלהם. אין שומנים במערכת הבריאות הישראלית. היא מורעבת".

   

  פרופ' ציון חגי מסביר על הבעיות של מערכת הבריאות:

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלעד גרשגורן
  מערכת הבריאות קורסת
  צילום: אלעד גרשגורן
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים