שתף קטע נבחר

גם אם יש פקקים: יאנגו תציג מראש מחיר נסיעה סופי

המחיר, המבוסס על מידע שצברה לגבי עומסי תנועה, יוצג לנוסעים כבר בעת הזמנת המונית, לאחר הקלדת יעד הנסיעה. משרד התחבורה: יש עוד צורך באישור משרד המשפטים

יאנגו, אפליקציית המוניות של יאנדקס הרוסית שהושקה בישראל בסוף 2018, מבטיחה להתחיל להציג לנוסעים מראש את מחיר הנסיעה הסופי. זאת, על בסיס מידע שצברה על עומסי התנועה ומשתנים נוספים. יאנגו אף מבטיחה כי בתקופה הקרובה תעניק לנוסעים 25% הנחה מהמחיר הסופי המוערך. המחיר יוצג לנוסעים כבר בעת הזמנת המונית, לאחר הקלדת יעד הנסיעה.

 

תחרות לגט: יאנגו השיקה שירות מוניות - 50% הנחה לנסיעות הראשונות

תחרות לגט טקסי: אפליקציית המוניות של גוגל הרוסית תושק בישראל

הנה זה מתחיל: אלקטרה צריכה תמכור לישראלים באמזון

פורסם תקן חדש לטרמפולינות לתינוקות

 

לפי החוק, אסור לנהגי המוניות לגבות יותר מהמחיר שמציין המונה. ביאנגו אומרים כי המחיר יהיה נמוך יותר, וכי האפשרות לדעת מראש את המחיר לא פוטרת את הנהג מהפעלת מונה בנסיעות עירוניות. החוק מאפשר לנהגים להעניק בסיום הנסיעה הנחה, אולם רק על בסיס מחיר המונה. הפעלת המונה תאפשר לנוסעים לוודא שאכן שילמו פחות מהסכום המקורי.

מונית יאנגו (צילום: מירב קריסטל)
מונית יאנגו(צילום: מירב קריסטל)

כשיאנגו הושקה בדצמבר התגאו מפעיליה בחיבור לתחנת המוניות קסטל בתל אביב, מהגדולות בארץ. אולם באחרונה הפסיקה התחנה לעבוד עם האפליקציה. גורם בתחום טען כי זו תוצאה של הקשיים של יאנגו בהוצאת חשבוניות לנהגים. ביאנגו טוענים כי מאחר שהחברה לא מבצעת עדיין נסיעות עסקיות, אין לה צורך כרגע בשיתוף הפעולה הזה.

 

בקרוב צפויים מחירי הנסיעה במונית להתייקר ב-3.2%. מדובר בהעלאה שאושרה בידי ועדת המחירים הבין-משרדית, בה שותפים משרדי התחבורה והאוצר. ההתייקרות נועדה לפצות את הנהגים על הגידול בעלויות הפעלת המונית בשנה שעברה, ואינה כוללת פיצוי על הזינוק במחירי הדלק בחודשים האחרונים.

 

ממשרד התחבורה נמסר כי יש עוד צורך באישור משרד המשפטים ועדכון המונים, ושעדיין לא נקבע תאריך לעדכון המחירים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: מירב קריסטל
מוניות יאנגו
צילום: מירב קריסטל
מומלצים