שתף קטע נבחר

הרבנים המקללים: זו לא היהדות

הגזמות, שקרים והכפשות נגד התרבות הליבראלית: בתיבת הדוא"ל שלי נחתה לאחרונה "האומץ לעצמאות", חוברת תיאולוגית ומעשית מאת הרב צבי ישראל טאו, מנהיג הזרם החרד"לי, והמורה של מי שעשוי להיות שר החינוך הבא של ישראל

זאת לא האלוהים שלי

יש טקסטים דתיים שאני דוחה בשתי ידיים. האלוהים שלהם איננה האלוהים שלי. יש פסוקים שמציעים נוסחאות מוסריות שהדעת שלי לא סובלת: "וְאִם בְּחֻקֹּתַי תִּמְאָסוּ וְאִם אֶת מִשְׁפָּטַי תִּגְעַל נַפְשְׁכֶם... וְיִסַּרְתִּי אֶתְכֶם אַף אָנִי שֶׁבַע עַל חַטֹּאתֵיכֶם: וַאֲכַלְתֶּם בְּשַׂר בְּנֵיכֶם וּבְשַׂר בְּנֹתֵיכֶם תֹּאכֵלוּ" (פרשת השבוע בחוקותיי, ויקרא כ"ו). 

 


 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

אין בעולם חטא שמצדיק תוצאות כאלו. אלא שהמחבר שמכיר את העולם עם האלימות האנושית ואסונות הטבע, בונה עולם דתי שיהלום את המציאות. הוא בוחר לייחס את האלימות לאלוהים, ולתת לה הצדקה דתית-מוסרית. הבחירה הרוחנית שלי היא להישאר עם תמונות עולם שבורה ועם כאב על אלימות וסבל נטולי הסבר. אני מעדיפה אמונה מרוסקת על תיאולוגיה אכזרית.

 

תיאולוגיה של קללות בת זמננו

בתיבת הדוא"ל שלי נחתה לאחרונה "האומץ לעצמאות", חוברת תיאולוגית ומעשית מאת הרב צבי ישראל טאו. מדובר באדם בן 82 שמנהיג את הזרם המכונה "ישיבות הקו", או "חרד"לי" (חרדי לאומי), וכפי שהוא אוהב לכנות את גישתו "ממלכתית".  

 

 

הרב טאו הוא המנהיג שמתרחק מהתקשורת, אך משפיע על שמות מוכרים היטב: רבני עלי וביניהם הרב יגאל לוינשטיין ("סוטים שאיבדו את הנורמליות") והרב קלנר ("בחורילות"), הרב שלמה אבינר והרב רפי פרץ, שאולי יתמנה לשר החינוך בישראל.

 

הזרם החרד"לי הוא זרם משיחי שמתאמץ להשפיע על עיצוב דמותה של מדינת ישראל בצבא ובממשלה. יש להם הצלחות לא מבוטלות (רב צבאי ראשי, מכינות צבאיות, פרס ישראל ועוד רגע שר חינוך) - אבל בשנים האחרונות הם מתמודדים גם עם הבנה שהרוח הישראלית לא נושבת רק בכיוון הנוח להם, ויש סיכוי שהחרד"ליות לא תנהיגנו אל זרועות המשיח.

 

האכזבה הובילה זרם זה לפרץ קללות ודיבורים גסים כנגד להט"בים, נשים וגם רפורמים, והיא אף הובילה לפרסום החוברת האחרונה של טאו. מה גורם לרב מבוגר להתנסח בבוטות ולעודד את תלמידיו לשחרר לאוויר העולם דיבור גס וקללות? קראתי את החוברת, והנה כמה תובנות עצובות על תרבות דתית וקללות.

 

אמת אחת

תרבות של קללות ורמיסת אמונות וצורות חיים אחרות, נולדת מאמונה עמוקה שיש דרך צודקת אחת וזו הדרך שלי, וכל דרך אחרת היא לא רק מוטעית - אלא גם מסוכנת. מבחינת הרב טאו - משה קיבל תורה מסיני ומסרה... לרב אברהם יצחק הכהן קוק, שמסרה לרב צבי יהודה, שמסרה לרב טאו. אין שיטה מסודרת לפתח מומחיות בתורה, ואין דרך לבחון את הפרשנים. תביעתו היא להאמין לו ולדרכו בלי כלי ביקורת.

 

"אדם צריך להיות אחד כזה שיודע להבחין, שיודע לבדוק, לברר ולחקור... לא כל אדם הוא בר הכי. לצורך זה דרוש שיהיה לאדם שכל של תורה ומוח בעל הבחנה חדה ומבט שצופה למרחוק, ולא נמשך רק אחרי הברק החיצוני המושך והקוסם של ההווה".

 

שכל של תורה

מהו "שכל של תורה"? איך נרכוש אותו ואיך נבחן למי יש שכל כזה? על השאלות האלו הרב טאו לא משיב. זה יסוד ההטעיה הפונדמנטליסטית – המנהיגים הפונדמנטליסטים מצמידים לעמדות השמרניות שלהם ערך של "אמת מוחלטת", ומרדימים את חושי הביקורת שלנו בטענה שלנו אין "הבחנה חדה".

 

שקרים והפחדות

אסטרטגיה עצובה במיוחד (כיוון שמדובר בזרם דתי) היא הגזמות, הפחדות ושקרים של ממש בהצגת עמדות הצד השני. והצד השני של הרב טאו היא הזירה הליבראלית - רוחות "זכויות חוה ואדם" שמנשבות כיום לא רק בתל אביב, אלא בלב הציונות הדתית.

 

החרד"לים לא ראו את הסוס הטרויאני הזה מגיע, והופתעו למצוא את הפמיניזם וקבלת הלהט"בים בבתים ובקהילות אורתודוכסיות. מניינים משתפים ושוויוניים, נשים פוסקות הלכה וקהילות שמגלות שנעים, מרגש ונכון לחבק את הבנות והבנים הלהט"בים.

 

הרב טאו מגיב להעדפה הדתית הזו בדברי שקר והכפשה: "מביאים לעולם ילדים שלעולם לא יכירו מי היה אביהם ומי הייתה אימם; מנסים ליצור לגיטימציה לניאוף ולגילוי עריות בתוך המשפחה; גם משכב בהמה עומד כבר על הפרק; וכבר התחילו להישמע קולות שפדופיליה היא דבר נורמלי".

 

כאילו שהוא לא מבין

הרב טאו הוא אדם חכם, והוא יודע שהוא משקר כשהוא מציג תנועות לזכויות חוה ואדם כתנועות שמטרתן להכשיר כל צורה אפשרית של קיום יחסי מין. לפונדמנטליסטים יש "שייקר" קבוע שלתוכו הם אוהבים להכניס חיות, מין והומואים, לנער היטב ולחלק לציבור שקיות הקאה.

 

מין עם כלב והומוסקסואליות קשורים בדיוק כפי שמין עם חמור והטרוסקסואליות קשורים. אין כאן יותר מאשר יצירת אסוציאציה פוגענית (בכל פעם שאתן שומעות הומוסקסואליות, העלו בדמיונכן תמונה של אדם שוכב עם כלב). יש את זה ביותר גס ופשטני?

 

כל הפסיכולוגים יודעים

"אנשים בעלי נטיות הפוכות הם פגועים, וצריך לטפל בהם. איך אפשר לכנות את הקריאה לטפל במחלה הזו בשם 'עלבון'?! הלא מי שמונע מהם טיפול הוא הפוגע בהם, שהרי הוא קובר אותם לנצח במחלתם ובאומללותם!... בזוהמה ולכלוך". וגם: "הרי כל פסיכולוג יודע עד כמה חשוב שאדם יגדל במשפחה נורמלית עם אבא ואמא. לצערנו, היום רבים מהם פוחדים לומר את זה".

 

והנה לפנינו שני שקרים שסביבם נשזרו גם מילים איומות: הומוסקסואליות היא לא מחלה ולא ניתן "לטפל" בה. טיפולי ההמרה גורמים לסבל בל יתואר ולא משנים נטיות מיניות.

 

הטענה שפסיכולוגים יודעים שלמשפחה עם אמא ואבא עדיפות על פני משפחה חד-הורית או להט"בית, היא שקר וכזב והרב טאו יודע זאת, אבל מה אכפת לו לנסות, אולי זה יעבוד? ובינתיים להט"בים מהקהילה מתייסרים ואף מתאבדים. אבל מה זו התאבדות של יחידים לעומת חזון הגאולה?

 

פדופיליה

הרב טאו, אתה מאשים אותנו בעידוד פדופיליה? הרי אתה יודע שהתנועות הפמיניסטיות אחראיות לניקוי הקהילה מעבריינות מין. איך אתה לא מתבייש לקשור פדופיליה עם פמיניזם וזכויות להט"בים? תרשה לי להזכיר לך שאתה וחבריך שלחתם מכתב תמיכה לנשיא האנס משה קצב לאחר הרשעתו. מעולם לא ראינו אותך מוביל מאבק בעברייני מין, מעולם לא נראית מנכש עשבים במחנה שלך. ואנחנו מעודדים פדופיליה?

 

בוא נאמר את האמת, אתה לא מתרגש מפדופילים ועברייני מין. אתה מתרגש מתנועות שפועלות למען חופש וזכויות הפרט. החופש הוא מקל בגלגלי המכונה המשיחית. אתה רוצה אותנו מגויסות לאמת שלך, ומבחינתך קהילה חושבת ועצמאית היא אסון.

 

מנצח על תזמורת של קללות

הרב טאו נזהר (יחסית) בדבריו אבל שולח את התזמורת שלו להדהיר את כולנו במדרון הקללות: "אני חושב שצריך להציף את הדברים האלה (נטיות מיניות. ר"ו) ולהראות את הכיעור והטינופת שבהם כדי להוקיע אותם."

 

אז מה היה לנו כאן?

אני מפצירה בכן לקרוא את החוברת של הרב טאו, זהו בית הגידול של שר החינוך הבא ושל מרצים ומחנכים בצבא ובמכינות הקדם-צבאיות. החוברת מציגה עולם המורכב מ"בני אור" ו"בני חושך", מצדק טהור ושקר מוחלט: "עלינו לדעת שעומד מולנו אויב. לא מדובר על איום עתידי, שעדיין לא רלוונטי ויש זמן להתארגן לקראתו, אלא על אויב עכשווי, כזה שפוגע בנו כבר בהווה. הוא לא יירה בעתיד, הוא כבר יורה בהווה".

 

כתמיד, מגייסים גם את הנאצים לטובת התעמולה: "פסיכולוגיה של המונים קיימה את המשטר הנאצי במשך 12 שנה... יהודים תמיד ידעו להימלט ולא ליפול לתוך מלכודות התעמולה הללו, ועכשיו אנו נופלים בהן בקלות רבה מדי".

 

ובתווך, בין חורשי הרעה המניפולטיביים של זכויות הפרט, לבין שורש נשמת האומה והתורה של הרב טאו, ניצבים חילונים נבוכים שהרב טאו ותלמידיו צריכים להציל ממלתעות הרשע. כך נבנית רטוריקה של קללות, ועל האדנים האלה מתיישב משרד החינוך החדש.

 

ובבית המדרש של הטוקבקים

בשעה שרבנים רודפים להט"בים ומאשימים אותם בחטאים דמיוניים, העבריינות המינית ממשיכה להשתולל בקהילה. בסרטון המצורף אני מזמינה את הרב טאו ואת הממסד הדתי בישראל להצטרף למאבקים שלנו. מבטיחה לכם שתתקבלו באהבה. 

 

לכל הטורים של רוחמה וייס

 

שבת שלום!

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבום פרטי
רוחמה וייס
צילום: אלבום פרטי
מומלצים