שתף קטע נבחר

הפלסטינים סיכלו פיגוע של מחבלת דאעש בישראל

מורה לקוראן בת 23 גויסה לדאעש באמצעות אפליקציית "טלגרם" והייתה אמורה להתפוצץ כדי לרצוח ישראלים. מנגנוני הרשות הפלסטינית טענו שתכננה "לזעזע את היציבות האזורית". ל-ynet ול"ידיעות אחרונות" נודעו הפרטים שמאחורי המעצר הנדיר

פרסום ראשון: הרשות הפלסטינית סיכלה פיגוע התאבדות שפעילים בארגון ''המדינה האיסלאמית'' (דאעש) תכננו להוציא אל הפועל בישראל. המחבלת שהייתה אמורה להתפוצץ היא צעירה פלסטינית מכפר ליד קלקיליה. היא נעצרה לפני שבועיים ומוחזקת בידי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים.

חצי חצי אלאא בשיר אלאא באשיר מחבלת דאעש סיכול פיגוע (צילום: Gettyimages)
(צילום: Gettyimages)

אלאא בשיר, פלסטינית בת 23 מהכפר ג'ינספוט ליד קלקיליה, מורה ללימודי קוראן, היא העצורה. מעצר של נשים פלסטיניות בידי מנגנוני הביטחון אינו דבר שכיח, ובעקבותיו החל קמפיין רשת שקרא לשחרורה המיידי ונמשך עד היום.

 

המחאה הציבורית הנרחבת אילצה את מנגנוני הביטחון הפלסטיניים לפרסם הודעה חריגה ועמומה ולפיה המעצר בוצע בשל תוכנית שמטרתה היתה לזעזע את היציבות האזורית. בהודעה לא נמסרו פרטים נוספים.

 

אלא של-ynet ול"ידיעות אחרונות" נודע מפי גורם פלסטיני בכיר המעורה בפרטים כי בשיר נעצרה אחרי שגויסה לדאעש, כדי לבצע פיגוע התאבדות באמצעות חגורת נפץ בישראל. הגורם ציין כי היא הודתה בחקירתה שיצרה קשר עם אנשי דאעש שיושבים בסוריה וברצועת עזה באמצעות אפליקציית המסרים ''טלגרם''.

 

אותם פעילי טרור לימדו אותה באמצעות חוברות הוראה ששלחו לה ברשת כיצד לייצר מטעני חבלה גדולים, והיא הביעה את נכונותה לבצע את פיגוע ההתאבדות בעצמה באמצעות שימוש בחגורת נפץ.

מסרים מדאעש באמצעות "טלגרם" (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
מסרים מדאעש באמצעות "טלגרם"(צילום: shutterstock)
  

 

המחבלת - אחיינית של קצין מודיעין פלסטיני

לדברי הגורם, בשיר היתה מזוהה זה זמן מה עם ארגונים סלפיים. בתחילה היא הביעה את תמיכתה בארגון אל-קאעידה ולאחר מכן חברה לדאעש. הגורם ציין כי חקירתה העלתה שטרם מעצרה היא סבלה מבעיות חברתיות קשות ולפיכך החליטה לשים קץ לחייה באמצעות פיגוע התאבדות גדול בישראל.

 

הפרשה גרמה למבוכה מסוימת ברשות, מכיוון שהמחבלת היא אחיינית של קצין במודיעין הכללי הפלסטיני. בשנה האחרונה סיכלו המנגנונים הפלסטיניים כמה פיגועים מתוכננים נגד כוחות צה"ל ונגד אזרחים ישראלים, כולל חשיפת זירות מטענים בצירי תנועה ומעצר של מחבלים שתכננו פיגועים.

 אלאא בשיר המחבלת מדאעש ()
אלאא בשיר, המחבלת. קמפיין רשת לשחרורה
 

כלי רכב משוריינים ()
כלי רכב משוריינים שישראל אישרה להכניס עבור הרשות הפלסטינית

הסיכול האחרון מגיע בזמן שהמתח ביחסים בין הרשות לבין ישראל נמצא בשיא, בשל קיזוז כספי המסים הפלסטיניים בגין התשלום למשפחות מחבלים, וסירובה של הרשות לקבל מאז את יתר כספי המסים, העומדים על סכום של יותר מחצי מיליארד שקל בחודש.

 

בעקבות זאת חווה הרשות משבר פיננסי חמור ופקידיה, ובהם עשרות אלפי אנשי מנגנוני הביטחון, מקבלים כבר שלושה חודשים רק מחצית משכרם – דבר הגורם למרמור ותסכול.

 

בשבוע שעבר נחשף ב-ynet כי ישראל אישרה למנגוני הביטחון לקבל כלי רכב משוריינים קלים מארה"ב שהוכנסו לגדה המערבית מירדן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים