שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  זנדברג קוראת לריצה משותפת עם מפלגת העבודה
  לאחר אישור פיזור הכנסת ה-21, הודיעה יו"ר מרצ כי תפנה בבוקר למפלגת העבודה לצורך שיחות על ריצה משותפת בבחירות בספטמבר. "צו השעה הוא גוש גדול ומשמעותי לצדו של המרכז"

  תמר זנדברג אבי גבאי (צילום: עמית שאבי, חורחה נובומינסקי)
  תמר זנדברג ואבי גבאי(צילום: עמית שאבי, חורחה נובומינסקי)

  יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, קראה הלילה (ה') לריצה משותפת של מפלגתה ושל מפלגת העבודה בבחירות לכנסת ה-22. לאחר אישור פיזור הכנסת ה-21, הודיעה זנדברג: "בבוקר אפנה למפלגת העבודה להיכנס לשיחות לקראת ריצה משותפת בבחירות". זנדברג הוסיפה כי "צו השעה הוא גוש שמאל גדול ומשמעותי לצדו של המרכז".

   

  הבחירות החדשות ייערכו ב-17 בספטמבר, 161 ימים בלבד אחרי הבחירות הקודמות. בהצעת החוק לפיזור הכנסת בקריאה שנייה ושלישית תמכו 74 חברי כנסת, 45 התנגדו.

   

  הולכים לבחירות, שוב: כתבות נוספות

   

    

  גם לפני הבחירות האחרונות היו ניסיונות להביא לאיחוד בין שתי המפלגות. גבאי וזנדברג העלו אז את האפשרות לרשימה מאוחדת בעקבות האיחוד בין הבית היהודי למפלגת עוצמה יהודית, אך בעיקר ברקע החיבור של בני גנץ ומפלגת חוסן לישראל עם יאיר לפיד ויש עתיד - אולם יו"ר העבודה אבי גבאי התקשר לזנדברג והודיע על סירובו להתאחד. זנדברג אמרה לגבאי באותה שיחה כי "יש לנו הזדמנות היסטורית לבנות מפלגת שמאל גדולה מול ממשלת ליכוד וכהניסטים".

   

  לאחר השיחה עם גבאי אמרה יו"ר מרצ כי "לצערנו גבאי טען כי הוא לא רואה את ההזדמנות הגדולה וכן כי ישנו קושי פרוצדורלי במפלגת העבודה".

   

  חברת הכנסת שלי יחימוביץ תמכה באיחוד, ואמרה כי "נוכח הסיטואציה הפוליטית החדשה שנוצרה יש לבחון ביסודיות ובמהירות אפשרות יצירת בלוק משותף עם מרצ לצורך ההתמודדות. סרבנות אוטומטית לכך תירשם לנו לדיראון עולם אם המצב החדש יביא חלילה למחיקת מרצ ולקריסת העבודה".

   

  גם יו"ר הסיעה איציק שמולי התייחס אז לנושא ואמר לפני ההחלטה כי מטרת האיחוד היא "חבל הצלה למרצ שיכול להוביל את הגוש כולו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית שאבי, חורחה נובומינסקי
  זדנברג וגבאי
  צילום: עמית שאבי, חורחה נובומינסקי
  מומלצים