שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עברה הליך להצרת היקפים, נדבקה בהרפס - ותפוצה

  אם ובתה עברו במכון קוסמטי טיפול להצרת היקפים וטיפול פנים באקנה על ידי אישה שהתחזתה לרופאת עור. האם נדבקה בהרפס כתוצאה מההליך הכושל והבת סבלה מזיהום וכאבים בפניה. ביהמ"ש קבע כי הן יפוצו בכ-200 אלף שקלים

  בית משפט השלום בעפולה קבע באחרונה כי אם ובתה, תושבות הצפון, יפוצו בכ-200 אלף שקלים לאחר שעברו הליך כושל להצרת היקפים בידי אישה שהתחזתה לרופאת עור.

   

  בחודש אפריל 2013 הגיעה האם אל מכון הקוסמטיקה של הנתבעות בכפר כנא, כדי לעבור טיפול של המסת שומן וטיפול באקנה של הפנים. הבת, תושבת הצפון בשנות ה-30 לחייה, פנתה יחד עם אמה למכון כדי לעבור טיפולים דומים.

   

  ויאולטה יעקובוב, אשר עבדה במכון, הוצגה לתובעות כרופאת עור אשר מוסמכת להעניק את הטיפולים. בדיעבד התברר לתובעות כי היא כלל אינה רופאה. הוגש נגדה כתב אישום והיא הורשעה בהתחזות לרופאה ובמתן טיפולים רפואיים שלא כדין.

   

  קראו עוד:

  חשד: "רופאת הסיליקון" המשיכה להזריק

   

  בכתב התביעה מתארות האם ובתה כי המתחזה הזריקה להן באזור המותניים והרגליים חומר, שלדבריה נועד להמיס את השומן וכן נתנה להן גלולות שלדבריה נועדו להרזיה.

    

  במסגרת הטיפול באקנה הוזרק לפניה של הבת חומר שטיבו אינו ברור. העלות הכוללת של הטיפול שסוכמה בין בעלת המכון והתובעות הייתה 9,500 דולר.

   

  שלושה חודשים לאחר תחילת הטיפול החלה האם לחוש כאבים עזים באזור ההזרקה. היא פונתה לחדר המיון בבית החולים המשפחה הקדושה בנצרת, שם היא אובחנה כסובלת מהרפס. האם קיבלה טיפול תרופתי בזיהום ומשככי כאבים.

   

  הבת, כך עולה מכתב התביעה, הבחינה לאחר הטיפול בגושים באזור ההזרקה ונאלצה לעבור טיפול להמסתם. הבת גם סבלה מפצעים עמוקים בפנים ומזיהום מקומי כתוצאה מהזריקות בפנים.

   

  טיפול להמיס את הגושים שנוצרו מההזרקה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  טיפול להמיס את הגושים שנוצרו מההזרקה(צילום: shutterstock)

   

  קיראו עוד:

  לראשונה: נחשפים נתוני הרשלנות הרפואית בישראל

  אבחון סרטן באיחור: מהי רשלנות רפואית באונקולוגיה?

  כך תגישו תביעת רשלנות רפואית: מדריך

   

  התובעות פנו לבעלת המכון ולרופאה המתחזה כדי לקבל פרטים על טיב החומר שהוזרק לגופן, אך לא זכו למענה.

   

  האם ובתה הגישו תלונה במשטרה נגד בעלת המכון ונגד הרופאה המתחזה. בדיעבד התברר לתובעות כי חודש לפני שהחל הטיפול בהן הורשעה הרופאה המתחזה בתקיפה, איומים ועיסוק ברעלים רפואיים ללא היתר. בגין העבירות גזר עליה בית המשפט 24 חודשי מאסר בפועל.

   

  "שותה וכל המים יוצאים החוצה"

  בגזר הדין של בית משפט השלום בחיפה תואר כי יעקובוב העניקה טיפולים רפואיים דומים לארבע מתלוננות שונות במכוני יופי בחיפה ובתל אביב. הטיפולים כללו הזרקת חומר שטיבו אינו ברור לפניהן ולגופן. כשאחת המתלוננות התקשרה כדי לברר אילו חומרים הוזרקו לפניה איימה עליה הרופאה המתחזה ואמרה לה שהיא, "תמצא עצמה בבית הקברות".

   

  מתלוננת אחרת אושפזה בבית החולים רמב"ם למשך 10 ימים אחרי שהוזרק לבטנה חומר שנועד, כך לפי טענת המתחזה, להמיס שומן. המתלוננת תיארה בבית המשפט כי "זה היה מוגלה במשך 3 שנים, כל הזמן הייתי בבית חולים. בשפתיים נשארו אבנים וגם בפני אבנים. כשאני שותה כל המים יוצאים לי החוצה.

   

  "זה לכל החיים נשאר. הייתי אצל רופאים שאמרו שניתן לתקן באופן חלקי את הנזק בבטן וזה יעלה לי 33 אלף שקלים. כל האנשים שהכירו אותי קודם לא מכירים אותי".

   

  בנוסף למאסר בפועל גזר עליה בית המשפט גם פיצויים בסך 5,000 שקלים לכל מתלוננת ומאסר על תנאי.

   

  ויולטה יעקבוב בבית המשפט (צילום: דורון גולן)
  ויולטה יעקבוב בבית המשפט(צילום: דורון גולן)

   

   

  מומחה מטעם התובעות העיד בפני בית משפט השלום בעפולה ותיאר כי "אין לי ספק שהתובעות סבלו מכאבים עזים, חלקם עזים ביותר, בתקופה שלאחר ההזרקה". מלבד ההרפס בו נדבקה האם, לאחר הטיפול היא חלתה בשלבקת חוגרת. הבת, כך עולה מפסק הדין, סבלה מכאבים עזים בגבה ובמותניה ומפצעים וזיהום בפניה.

    

  בעלת המכון הקוסמטי התנערה מהאחריות לנזקים וטענה כי היא רק השכירה את החדר שבו השתמשה הרופאה המתחזה. 

   

  רופאת העור המתחזה לא הגישה כתב הגנה והיא חויבה לשלם לתובעות 156 אלף שקלים.

   

  "רשלנותה של בעלת המכון היא שבכך שביחד עם יעקובוב שהתחזתה לרופאת עור, הציגו לתובעות אותה כרופאה וקיבלו את הסכמת התובעות לעבור טיפול בהזרקת החומר. הסכמתן של התובעות לעבור את הטיפול על ידי 'הרופאה' הייתה הסכמה פגומה, מקום שהסכמתן ניתנה על סמך ההנחה כי מי שתזריק את החומרים לגופן הינה רופאה מורשית, ולא רופאה מתחזה כפי שהתברר בדיעבד", קובעת השופטת מאג'דה ג'ובראן מורקוס בפסק הדין.

   

  בנוסף לפיצויים שנדרשה הרופאה המתחזה לשלם, בעלת המכון הקוסמטי חויבה לשלם לאם ולבת כ-55 אלף שקלים פיצויים בגין הנזקים שגרמה להן. בנוסף נדרשה בעלת המכון להשיב לתובעות סכום של 8,500 דולר ששולמו בעבור הטיפול הכושל וכן סכום של 12 אלף שקלים בגין הוצאות המשפט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  נדבקה בהרפס לאחר הצרת היקפים
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים