שתף קטע נבחר

פשרה בתביעת הדיבה של ברושי - גבאי התנצל ויפצה

ח"כ לשעבר איתן ברושי תבע את יו"ר העבודה לפני כשנה על כך שכינה אותו "עבריין מין". כעת השניים הגיעו לפשרה, שבמסגרתה גבאי התנצל ויפצה את ברושי ב-40 אלף שקלים

 

אבי גבאי איתן ברושי (צילום: שרון צור, אלכס קולומויסקי)
אבי גבאי ואיתן ברושי(צילום: שרון צור, אלכס קולומויסקי)

 

הסכם פשרה נחתם היום (יום ב') בין איתן ברושי, לשעבר חבר הכנסת מטעם "המחנה הציוני" ליו"ר העבודה אבי גבאי. ברושי הגיש באוגוסט 2018 תביעת דיבה לבית המשפט השלום בתל-אביב נגד גבאי, לאחר שזה כינה אותו "עבריין מין".

 

לפי ההסכם, התביעה של ברושי תימחק ונקבע כי גבאי יתנצל במכתב רשמי, וישלם לברושי 40 אלף שקלים בגין השתתפות בהוצאות. אחר הצהריים פרסם יו"ר העבודה את התנצלותו בטוויטר.

 

 

 

נוסח ההתנצלות אותה יספק גבאי: "פרסמתי בחשבון הטוויטר הודעה שבמסגרתה כינתי את איתן ברושי עבריין מין והודעתי על השעייתו מפעילות המפלגה. ברצוני להודיע שאני חוזר בי מהדברים שפרסמתי ומתנצל בפני ברושי ומשפחתו. לא היה שום מקום והצדקה לשימוש בביטוי זה".

 

גבאי דרש את התפטרותו של ברושי בציוץ בו התייחס לטענה על אודות פגיעה מינית שכביכול ביצע ברושי, ולעדותה של חברת המפלגה, ח"כ איילת נחמיאס-ורבין, לפיה נגע בישבנה בצורה לא הולמת.

 

בתביעה שהוגשה על-ידי עורך הדין אילן בומבך נכתב בין היתר: "עניינה של תביעה זו בפרסום דיבה קשה במיוחד, ברשת החברתית טוויטר, על-ידי הנתבע. הנתבע 'ערך' לתובע משפט שדה מחפיר שהסתיים במהרה בלינץ' מכוער, במסגרת 'ציוץ' ברשת טוויטר".

 

לפי כתב התביעה, גבאי ציין בציוץ בטוויטר בהתייחסו לתובע כי "שוחחתי עם ח"כ ברושי והודעתי לו על השעייתו לאלתר מפעילות במפלגה, ודרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת. אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת".

 

בכתב התביעה צוין כי "הנתבע לא הסתפק בתיאור הדיבתי של 'מעשיו המבישים', ולא רק ששפט אותו וגזר ציבורית ומפלגתית את דינו, ולא רק שקיבל החלטה בדבר 'השעיה' מהרגע להרגע (בעת היותו בחו"ל), אלא שהוסיף והציב את התובע, בשורה אחת עם עברייני המין 'ברחוב או בכנסת'".

 

אילן בומבך (צילום : ראובן קפונצ׳קי)
עו"ד אילן בומבך המייצג את ברושי(צילום : ראובן קפונצ׳קי)

עוד נאמר בתביעה כי "כל זאת על סמך תלונה אנונימית מלפני 15 שנים (שהתובע הכחיש אותה לחלוטין, מהרגע הראשון שבו שמע עליה), ואותו מקרה מצער מול חברת הכנסת נחמיאס-ורבין. הנתבע לא ייחס כמובן כל משקל לכך שאותה תלונה אנונימית (שהתובע מכחיש אותה לחלוטין, מכול וכול), הוא דבר שכבר התיישן לפי כל דין".

 

ברושי הודיע בינואר השנה כי לא יתמודד בפריימריז של מפלגת העבודה, ותקף אז את גבאי: "אינני יכול להתעלם מהתבטאויותיו הקשות והבלתי אחראיות של יו"ר המפלגה כלפי, התבטאויות שבגינן מתח עליו השופט ביקורת קשה בדיון שנערך בתביעת הדיבה שהגשתי נגדו". הוא פירט שעבר בחודשים האחרונים סדרת טיפולים והחליט בשל כך לדאוג לבריאותו.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שרון צור, אלכס קולומויסקי
איתן ברושי ואבי גבאי
צילום: שרון צור, אלכס קולומויסקי
מומלצים