שתף קטע נבחר

האם דג ברמונדי ינצח את הסלמון והדניס?

מותג חדש בשם "ברמונדי ישראלי" של חוות גידול שנמצאת ברמת נגב, נכנס לשוק. החווה שמייצרת כמה מאות טונות מהדג האוסטרלי רוצה להגיע ל-2,000 טונות בשנה. המחירים לצרכן ברשתות: 79.90-39.90 שקל לק"ג ועד 119.90 שקל לק"ג פילה. "כרגע אלה מחירי השקה"

האם הישראלים יחליפו את הדניס, הלברק והסלמון בדג ברמונדי? מותג דגים חדש בשם "ברמונדי ישראלי" נכנס לאחרונה לרשתות ויקטורי, רמי לוי ויוחננוף ואף ייצא בקמפיין פרסומי בכיכובה של מיכל אנסקי.

 

למה באמת זינק מחיר האבטיח?

רמי לוי מייקר מוצרים בגלל "מבצעי שחיטה" בפסח

התוכנית להורדת מחירי הפירות: תמיכה ישירה בחקלאים

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

 

הדג, שמקורו באוסטרליה, כבר נמכר ברשתות בישראל, אבל בהיקף קטן לטענת החברה. כעת מורדי ללוש, מנכ"ל אקווטק פישריז, החברה שמגדלת אותו בבריכות דגים הנמצאות ברמת נגב, רוצה להפוך אותו לאהוב על ישראלים כמו סלמון ודניס.

ברמונדי ישראלי מיכל אנסקי  (צילום: אילן בשור)
מיכל אנסקי. מובילה את הקמפיין(צילום: אילן בשור)
 

אקווטק פישריז, שבבעלות שותפים ישראלים (קרן הגשמה של אבי כץ) ורוסים (ביניהם גלב סמירנוב, סרגיי דשקוב ומקסים מדבדב אותם מייצג ויטלי צ׳רנובלסקי), מגדלת בעצמה את הדגים והוקמה בהשקעה של כ-100 מיליון שקל. בשוק הדגים שולטות ארבע חברות הפצה: דלידג (נטו), דגת הארץ, מאסטר פוד ולב ים מרקט. אקווטק פישריז מפיצה באמצעות שתי האחרונות.

 

"כעת אנחנו מוכרים את הדג במחירי השקה", אומר ללוש. "אנחנו לא מתמחרים את הדגים לצרכנים ואפילו לא לרשתות. אנחנו מוכרים למפיצים והם מוכרים לרשתות. אנחנו רוצים להגיע לכל הרשתות, נמכור בחנויות המתמחות ואנחנו מכניסים אותו גם לשוק המוסדי, למסעדות ומלונות. זה דג שגדל בארץ, בעיקר במעגן מיכאל, משם גם אנחנו קונים את הדגיגים. מגדלים אותו גם בקיבוצים ניר דוד ודן. בישראל משווקים את הדג בכמויות קטנות יחסית של 150-200 טון ואנחנו רוצים להגדיל את נתח השוק שלו".

 

המחירים: נמוכים מסלמון ודומים לדניס

כמה עולה הדג הזה לצרכנים? כרגע המחירים ברשתות השיווק הגדולות נעים בין 49.90 שקל לק"ג (44.90 שקל במבצע, 39.90 שקל בשני סניפים של רמי לוי) ל-69.90 שקל לק"ג.

 

כך למשל, ביוחננוף הדג נמכר ב-62.90 שקל לק"ג, בויקטורי ב-59.90 שקל לק"ג, ברמי לוי ב-57.90 שקל לק"ג (ברוב הסניפים, מצאנו שניים בהם הוא נמכר במחיר נמוך במיוחד: 39.90 שקל). גם ביינות ביתן ובשופרסל דיל הוא נמכר ב-59.90 שקל (בשופרסל זה מחיר מבצע מ-64.90 שקל).

ברמונדי ישראלי  (צילום: אקווטק פישריז)
ברמונדי ישראלי. "רוצים להגיע לכל הרשתות" (צילום: אקווטק פישריז)
 

נראה שהמחירים לברמונדי טרי שלם נקי מעט נמוכים ממחירי סלמון. מחיר דג סלמון שלם ברשתות מגיע גם ל-79.90 שקל לק"ג. יחד עם זאת, ישראלים קונים לא מעט פילה סלמון שהוא נתח יקר יותר שמחירו מגיע ברשתות גם ל-119.90 שקל לק"ג. לשם השוואה, פילה ברמונדי נמכר ברשתות ב-119.90-99.90 שקל לק"ג או במבצע: 89.90 שקל לק"ג. כלומר אין הבדל גדול בין מחיר פילה ברמונדי למחיר פילה סלמון.

 

מחירי דניס דומים למחירי ברמונדי, אם כי מצאנו גם מחיר גבוה יותר בקצה העליון של הטווח: דג דניס שלם נקי עולה 39.90 שקל לק"ג במבצע (בויקטורי) ועד 79.90 שקל לק"ג בשופרסל דיל. פילה דניס עולה 98.90 שקל לק"ג עד 139.90 שקל לק"ג ברשתות.

 

 

החווה של ברמונדי ישראלי משתרעת על פני שטח של 35 אלף מ"ר, כששטח הגידול הוא 11 אלף מ"ר. לדברי ללוש, הם מגדלים 500-400 טונות בשנה. "תוך שלוש שנים נגיע ל-2,000 טונות", הוא מבטיח. "הקמנו את החברה ב-2012. בתחילה גידלנו דניס. החלטנו לעבור לברמונדי. יצאנו לשוק לפני כחודש. אנחנו רוצים להגיע ל-2,000 טונות דגים מתוך שוק של 30 אלף טונות דגים כולל סלמון, כלומר למעלה מ-6% מהשוק ובעיקר ליותר מ-16% משוק הדגים הלבנים שמגיע ל-12 אלף טונות בשנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: אקווטק פישריז
דג ברמונדי ישראלי
צילום: אקווטק פישריז
מומלצים