שתף קטע נבחר

5 שנים לחטיפה: "גיל-עד נמצא בחיים שלנו כל הזמן"

אופיר ובת גלים שער החליטו לתעל את האסון שנפל עליהם, עם הירצחו של בנם גיל-עד בחטיפת שלושת הנערים, לעשיית טוב. באותו השבוע שבו נערכת האזכרה הם משיקים את מיזם החיבור עם יהדות התפוצות, במסגרת תחרות אפקטיבית עם קרוב לאלף הצעות

 

אתמול (ט"ו בסיוון) לפני חמש שנים נפלו השמים על אופיר ובת גלים שער. בנם גיל-עד נחטף ונרצח עם נפתלי פרנקל ואייל יפרח, באירוע הטרור שנודע כ"שלושת הנערים". בימים אלה לפני חמש שנים הם עדיין לא ידעו כי השמים נפלו, וישראל כולה עומדת לשנות את פניה, אך את העוצמות שצמחו מתוך החושך הגדול של אותם הימים הם החליטו לתעל לטוב.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >> 

 

השבוע מתקיימת ההצבעה על המיזם שהקימו לזיכרו של גיל-עד בנם, במסגרת עמותת "Sonshine" לחיזוק הקשר בין יהודי העולם, מיזם שנולד בעקבות ההיכרות שכפתה המציאות על משפחת שאער עם הלב הרחב של קהילות יהודיות בתפוצות, שנקשרו בסיפורם ונרתמו לסייע.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

"כל החיבור ליהודי התפוצות תפס אצלנו מקום נרחב מאז מה שקרה, כשאנשים מכל העולם הגיעו והביעו אמפתיה, חיבוק ורצון להיות איתנו", בת גלים מספרת בראיון לאולפן ynet. "פתאום הבנו שעם ישראל לא יושב רק כאן, אלא חציו מפוזר בעולם".

 

חמש שנים בדיוק. גיל-עד שער (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
חמש שנים בדיוק. גיל-עד שער(צילום: באדיבות המשפחה)

 

"אנחנו מנסים לקחת את כל הכאב והאובדן לכיוון של עשייה, וכך במסגרת המיזם ביקשנו מאנשים להציע רעיונות איך אפשר לחזק את הקשר בין יהודי ישראל ליהודים בתפוצות", היא מוסיפה. "הייתה היענות מאוד יפה לקריאה הזאת. הוגשו 908 רעיונות מ-22 מדינות שונות בעולם. צמצמנו, צמצמנו והייתה ועדה מייעצת מאוד מרשימה ומכובדת שעזרה לנו בעניין הזה, עד שהגענו לשלושת הרעיונות המובילים, ועכשיו אנחנו מבקשים את עזרת הציבור בהכרעה".

 

"גיל-עד עמוק בתוכנו"

"במיזם הראשון, 'אחי אתה', אנחנו מבקשים לכונן מעמד חינוכי ערכי, שבמסגרתו גם יהודים שלא נמצאים בארץ יחושו זיקה למדינת ישראל", אומר אופיר שער. "בהתחלה יונפק כרטיס לכל יהודי בעולם שירצה להיות מחובר למדינת ישראל. בנושא השני - 'יום הולדת כפליים' - תוקם מדיה חברתית, שבה כל יהודי יציין את יום ההולדת שלו. על בסיס תאריך הלידה ניצור קשר ראשוני בין יהודי שחולקים יום הולדת משותף. ברעיון השלישי, 'בשביל העולם היהודי', נשרטט שביל בינלאומי שיחבר בין קהילות יהודיות, מקומות ואנשים. בשביל הזה שיטיילו בו תהייה אפליקציה שתחבר יהודים לאורך השביל עם 'מלאכי שביל' ומטיילים ישראלים שיחברו ביניהם".

 

כל זה קורה על רקע משבר מסוים בין יהודי ישראל ליהודי התפוצות . אתם מרגישים את זה?

"יש תהליך של ריחוק, ומפה הגיע הרצון לנסות לחשוב איך אפשר לקרב את הקצוות. אני חושבת שבהחלט יש רצון".

 

הכאב הוביל את בת גלים לכתוב ספר לזיכרו ("מה ילד יום", הוצאת ידיעות ספרים), ועוצמתן של האמהות שחלחלה לכלל האוכלוסייה, הביאה אותן עד לפסגת ההוקרה הישראלית, עם הדלקת המשואה ביום העצמאות האחרון. "גיל-עד נמצא ברקע של החיים שלנו כל הזמן. הוא עדיין עמוק בפנים", בת גלים אומרת. "השבוע זה לא שבוע קל, יש את האזכרה. אנחנו משתדלים גם וגם, לחיות במורכבות הזאת של עצב ושמחה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים