שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הילדה העידה שנלקחה ברכב - הפרקליטות הצבאית השמיטה מכתב האישום

  חשיפה: הילדה מפרשת האונס בבנימין סיפרה לחוקרת כי נלקחה לזירת התקיפה ברכב גדול - אך בכתב האישום של הפרקליטות הצבאית הדבר לא צוין. הילדה גם ציירה את הזירה - אך לא ידעה לומר היכן היא נמצאת. במהלך היום יובא הנאשם, מחמוד קטוסה, לדיון בהארכת מעצר - וייתכן שישוחרר

   

  מחמוד קטוסה מאושם ב אונס ילדה בת 7 ()
  מחמוד קטוסה
  איש, כך נראה, אינו מערער על כך שהילדה בת ה-7 מבנימין עברה תקיפה מינית. במשטרה עדיין משוכנעים כי מחמוד קטוסה בן ה-46 מהכפר דיר קדיס שליד רמאללה הוא זה שאנס אותה - וכי כתב האישום שהוגש נגדו מוצדק. אלא שמאז שפורסם כתב האישום צפו ועלו טענות בנוגע לחורים וכשלים לכאורה באופן שבו נוהלה החקירה, ובנוגע לפערים בין המידע שעלה לאורכה לבין הנרטיב שהוצג בכתב האישום.

   

  פרטים שנחשפים היום (רביעי) ב-ynet מצביעים על חלק מהבעיות הצפויות לרשויות בחיזוק התיק נגד קטוסה שיובא בצהריים לדיון בהארכת מעצרו - וייתכן שישוחרר בתנאים מגבילים לאור ההתפתחויות האחרונות. 

   

  פרשת האונס בבנימין - כותרות אחרונות

  מתי אירע האונס, איפה המסייעים: סימני השאלה

  המשטרה וצה"ל פתחו מחדש את חקירת האונס

  הילדה בכתה, הפלסטיני אנס: המסייעים עדיין לא נלכדו

   

  אחת הסוגיות הבעייתיות היא המעבר מבית הספר לדירה שבה נאנסה הילדה לפי כתב האישום. בכתב האישום צוין כי קטוסה גרר את הילדה לאורך מרחק רב בעודה בוכה ומתנגדת מבלי שאיש הבחין בכך, אך בעדותה טענה הילדה שנלקחה אל הדירה "ברכב גדול", במכונית או באוטובוס, וכלל לא ברגל.

   

  בנוסף, הילדה לא ידעה לומר היכן נמצאת הדירה שבה נאנסה. עם זאת, המשטרה גבתה מהילדה ארבע עדויות שנבנו בצורה הדרגתית בהתאם למצבה - וכי במהלך אחת מהן היא ציירה את זירת האונס. נטען כי זיהויו של קטוסה לא היה ודאי - וחוקרת הילדים שגבתה את עדותה של הילדה קבעה כי אין ביכולתה לומר מה רמת המהימנות של הזיהוי.

   

  עורך דינו של הנאשם: "משפט דרייפוס"    (צילום: אלישע בן קימון)

  עורך דינו של הנאשם: "משפט דרייפוס"    (צילום: אלישע בן קימון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גילוי משמעותי חדש שיעצב את החקירה החוזרת הוא המידע שהתקבל במשטרה, לפיו קטוסה היה מעורב באירוע אחר באותו האזור. אמנם מדובר במידע גולמי ביותר שיצריך בדיקה מקיפה - ובהתאם לכך הפרקליטות הצבאית צפויה לבקש היום את להאריך את מעצרו בעוד כמה ימים. עם זאת, לא מן הנמנע שמעצרו כלל לא יוארך והוא ישוחרר לביתו תחת מגבלות. "חומר החקירה מדבר בעד עצמו", טען אתמול עורך דינו של הנאשם, נאשף דרוויש. "גם היום אני אומר שזה משפט דרייפוס".

   

  טענות נוספות נגד החקירה נגעו לפלסטיני שנטען כי היה בזירת האונס או סמוך לה בזמן האירוע, ושזהותו ידועה – אך המשטרה טרם פנתה אליו לגבות את עדותו. כמו כן, נמתחה ביקורת על כך שמועד ביצוע העבירה אינו מופיע בכתב האישום, על אף שבתחילה טענה המשטרה כי היא יודעת מתי התרחש האונס. המועד שצוין נמחק מכתב האישום לאחר שקטוסה הציג אליבי ששם אותו הרחק מהזירה באותו יום ובאותה שעה.

   

  ביקורת נוספת הושמעה על כך שעל אף שמדובר באירוע שבמרכזו נאשם פלסטיני, איש מהחוקרים לא פנה לשב"כ. כמו כן נטען כביקורת שהחקירה הבשילה לכדי כתב אישום בטרם הצליחה המשטרה לשים את ידיה על החשודים הנוספים במעורבות באונס – שניים או שלושה, לפי עדותה של הילדה.

   

  אמש הודיעו במשותף המשטרה וצה"ל על "השלמות חקירה" שיבוצעו יומיים לאחר הגשת כתב האישום. למעשה, היחידה המרכזית במחוז ש"י תפתח בחקירה מחודשת, עם צוות חוקרים שונה - ובליווי הדרג הבכיר בפרקליטות המדינה עקב סימני השאלה שהתעוררו.

   

  בפני הפרקליטות הצבאית עומדות כעת מספר אפשרויות לפני הדיון שצפוי להתקיים היום אחר הצהריים בבית המשפט הצבאי. הראשונה והפחות סבירה נוכח הבעיתיות בחומר הראיות היא בקשת מעצר עד תום ההליכים. האפשרות השנייה היא לטעון כי יש לדחות הדיון בשל חומרים חדשים שנמצאים בבדיקה, או לחלופין לבקש הארכת מעצר בכמה ימים בודדים (מצב חריג יחסית נוכח העובדה שהוגש כבר כתב אישום).

   

  האפשרות שלישית היא בקשת מעצר חדשה המתייחסת למקרה נוסף וממצאים החדשים שהגיעו בימים האחרונים - כך לפי טענת המשטרה. עו"ד נאשף דרוויש, המייצג את קטוסה משלב כתב האישום הסביר כי הבעיות בתיק דורשות הסברים מהותיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים