שתף קטע נבחר

יצרנית "המותג" ברנד פור יו תובעת את ויקטורי: "הפרה הסכם"

החברה הגישה תביעה נגד רשת השיווק בטענה להפרת הסכם "מותג פרטי" בסך 16.3 מיליון שקל. תביעה דומה, בסך 32 מיליון שקל, הוגשה ב-2011 נגד רמי לוי ועדיין מתנהלת בביהמ"ש. לטענת החברה, הרשת לא קידמה את מוצרי המותג ולא הציגה אותם כנדרש בהסכם

חברת ברנד פור יו, יצרנית "המותג" המותג הפרטי, תובעת את רשת ויקטורי בסך 16.3 מיליון שקל. זאת בטענה שהפרה עימה את ההסכם בנוגע למותג הפרטי שהחברה משווקת לרשת.

 

דו"חות ויקטורי: הרווח הנקי צנח ב-60% ברבעון ל-3 מיליון שקל

תיק החקירה נגד בעלי ויקטורי בחשד לתיאום מחירים נסגר מחוסר ראיות

פרשמרקט במו"מ מתקדם לרכישת רשת סופר דוש לפי שווי של 200 מיליון שקל

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

חברת ברנד פור יו הקימה בשנת 2007 את "המותג", שנועד לשמש כמותג הפרטי של הרשתות שהיו אז קטנות ולא יכלו לייצר לעצמן מותג עצמאי. בין הרשתות שחברו יחד למיזם: רמי לוי שיווק השקמה, סופר דוש, אבא ויקטורי, מחסני השוק ומחסני להב.

סניף ויקטורי (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
סניף ויקטורי(צילום: עידו ארז)

לטענת החברה, ויקטורי הפרה את ההסכם עימה, בכך שלא קידמה את מוצרי המותג הפרטי ולא הציגה מוצרים אלה כנדרש על פי ההסכם, וכתוצאה מכך, נגרמו לה נזקים והיא זכאית לפיצויים בסך של כ-10.2 מיליון שקל ולסכום נוסף של כ-6.1 מיליון שקל כפיצוי בגין "הפרה צפויה" עד למועד סיום ההסכם, בשנת 2020.

 

בתמורה לאפשרות להפיץ את מוצרי המותג וניהול החברה אמורה היתה ברנד פור לקבל יו מרשתות השיווק 1% מסכום הקנייה של הרשתות את המותג. במסגרת ההסכם, הרשתות התחייבו להציג בכל עת את כל מוצרי המותג הפרטי בחנויות שלהן, לא למכור מותג פרטי אחר, לתת למוצרים בולטות רבה ולעשות מאמצים לקדם את מכירות המותג הפרטי.

 

התביעה נגד ויקטורי, מצטרפת לתביעה בגובה 32 מיליון שקל שהגישה ברנד פור יו לפני שש שנים נגד רמי לוי בשנת 2011, בעילה דומה. התביעה נגד לוי עדיין מתנהלת בבית המשפט המחוזי בירושלים, למרות שחלפו שנים מאז תם ההסכם בין הצדדים ולוי החל לייצר לעצמו מותג פרטי עצמאי.

 

מויקטורי נמסר כי בשלב זה, החברה לומדת את כתב התביעה יחד עם יועציה המשפטיים, יחד עם זאת, על פניו נראה כי טענות התובעת מבוססות על הנחות שגויות, וכי מטרת התביעה הינה ניסיון לשפר את תנאי ההתקשרות בין הצדדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: ירון ברנר
סניף ויקטורי
צילום: ירון ברנר
מומלצים