שתף קטע נבחר

אוכלוסיית אור עקיבא תוכפל: ניתנו היתרי בנייה ראשונים בשכונת אור ים

ההיתרים ניתנו לבניית 800 דירות בכ-40 בניינים, זאת מתוך 3,480 יחידות דיור המתוכננות לקום בשכונה. הצפי לאכלוס הראשון: בעוד כשנה וחצי

אור ים יוצאת לדרך: הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה יישובי הברון נתנה היתרים לבניית 800 דירות בשני הפרויקטים הראשונים בשכונה החדשה באור עקיבא.

 

זינוק במכירת דירות בפברואר - בגלל מבצע "חבר" באור עקיבא

שיכון ובינוי מכרה 511 דירות באור עקיבא - ביום אחד

התוכנית החדשה לבניית עשרות אלפי דירות במרכז

אור עקיבא: שכונה חדשה עם 3,480 דירות

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

מדובר בשני פרויקטים, של החברות שיכון ובינוי ושל אלקטרה נדל"ן, שכבר החלו בעבודות החפירה והדיפון בשטח. בסך הכל מתוכננים לקום כ-40 בניינים במסגרת שני הפרויקטים הללו, כשאופי הבינוי ינוע בין בנייה מרקמית של 7-8 קומות, לבין בנייה גבוהה יותר של כ-13 קומות.  

אור ים (הדמיה: וויופוינט)
הדמיה של שכונת אור ים. מאיצים את קצב העבודות(הדמיה: וויופוינט)
 

בחברה לפיתוח קיסריה - יוזמת השכונה, בשיתוף עם ראש עיריית אור-עקיבא יעקב אדרי - מסרו כי האיצו את קצב עבודות הפיתוח כדי שהשכונה תהיה מוכנה לקראת האכלוס הראשון, בעוד כשנה וחצי. עבודות אלו כוללות תשתיות ביוב, נירוז, תאורה, מים, תחנות שאיבה וכבישים.

 

עוד ציינו כי שני פרויקטים נוספים בשכונה נמצאים על סף היתר - כ-200 צמודי קרקע של יורו ישראל, וכן פרויקט מינהלת המגורים של צה"ל, שקנתה 105 צמודי קרקע ששווקו לאנשי קבע. המינהלת גם תממש אופציה לרכישת 31 צמודי קרקע נוספים.

 

השכונה החדשה עתידה להכפיל את אוכלוסיית אור עקיבא. בסך הכל מתכננים בה 3,480 יחידות על שטח של כ-1,060 דונם, שתרמה קרן אדמונד דה רוטשילד. תמהיל הדירות עתיד לכלול צמודי קרקע, בניה מרקמית, ומגדלי מגורים עד 15 קומות, כולל 350 דירות 3 חדרים בנות 80 ו-90 מ"ר.

 

בימים אלו משלימה החברה לפיתוח קיסריה את השיווק של 9 מתחמים אחרונים שנותרו בפרוייקט, שניתן לבנות עליהם עד 77 צמודי קרקע.

 

מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה, מיכאל כרסנטי, מסר כי "הפיתוח באור ים נעשה ב"סטנדרט קיסריה" והוא יקדים את מועדי האכלוס. נספק לדיירים חוויית מגורים ואיכות חיים אחרת כבר מהרגע הראשון. אנו עומדים בלוחות הזמנים ובתקציב ונערכים להתחיל בהקמת הפארק הלינארי שיחצה את אור ים לכל אורכה, האגמים האקולוגיים והשטחים הירוקים שיהוו 40% משטח הפרוייקט. במקביל, וכדי לאפשר זרימה נאותה של התנועה לאור ים, נשלמות ההכנות להרחבת כביש 651 ולהסדרת מחלף פל-ים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: וויופוינט
הדמיה שכונת אור ים
הדמיה: וויופוינט
מומלצים