שתף קטע נבחר

ניצלה מהמשבר: GROO רוכשת את באליגם ב-4.6 מיליון שקל

ביהמ"ש המחוזי בת"א אישר את מכירת אתר הקופונים הפופולרי ל-GROO, לשעבר גרופון. זאת לאחר שאתר המכירות נקלע לאחרונה לכינוס נכסים בעקבות חובות בסך 22 מיליון שקל

 

 

בית משפט המחוזי בתל אביב אישר היום (ג') את מכירת אתר באליגם . GROO (לשעבר גרופון) תרכוש את פעילות האתר מידי כונסי הנכסים של מפעילתו הנוכחית, חברת סיטי לייף. GROO נמצאת בשליטת קרן הפרייבט אקוויטי SKY, בשותפות ענקית ה-eCommerce האמריקנית GROUPON.

 

המשבר מגיע לאונליין: בקשה לכינוס נכסים לאתר באליגם

באליגם קרסה: גלית צריכה להזמין שוב חופשה ב-18 אלף שקל

 

במסגרת הרכישה עבור סך של 4.6 מיליון שקל נרכשים נכסים וזכויות באתר באליגם, שכוללים בעיקר: דומיין, ברנד, דאטה בייס. כחלק ממהלך רכישת פעילות באליגם, GROO עתידה לטענתה להציע ללקוחות באליגם שלא מימשו את שובריהם קרדיטים בשווי מאות אלפי שקלים על חשבונה.

 

הצעות נוספות שהוגשו לכונסים לרכישת באליגם הגיעו מחברת ישראייר, ד"ר שופ ואייס קפיטל קמעונאות, אולם הצעותיהם היו נמוכות יותר מהזוכה. בבקשה שהגישו הבוקר הכונסים לבית המשפט ציינו כי "הצעתה של גרופר הכוללת תמורה ודאית של 4.6 מיליון שקל, בתוספת הטבה ללקוחות שנפגעו בסך של 200 אלף שקל, היא ההצעה הטובה ביותר". למעשה, עולה כי על פי הצעת GROO היא תעמיד 200 אלף שקל כקרדיט לרכישות עתידיות באתר באליגם, וזאת כהטבה ללקוחות שנפגעו כתוצאה מחדלות הפירעון של החברה ערב הכינוס. הקריטריונים לחלוקה ולמימוש ההטבה טרם פורסמו.

   (צילום מסך)
(צילום מסך)

לדברי תומי שנפלד, מנכ"ל GROO, "אנחנו שמחים לרכוש היום את אתר באליגם. אנו משוכנעים ש-GROO, אחת מפלטפורמות המסחר האלקטרוני האהובות בישראל, תביא לידי ביטוי את הניסיון, מובילותה בתחומי הדאטה, השיווק והטכנולוגיה וכמו כן את החוסן הפיננסי שלה על מנת להחזיר עטרה ליושנה עבור מותג באליגם".

 

GROO (לשעבר גרופון ישראל) החלה את פעילותה בישראל בשנת 2010. תחת גרופון העולמית, ובהמשך תחת קרן סקיי. האתר החדש יקרא באליגם ויהיה בעל נראות דומה.

 

נזכיר כי בית משפט מינה לאחרונה כונסי נכסים לאתר באליגם בעקבות בקשת כינוס שהגישה קרן קוגיטו קפיטל המתמחה בהשקעה בעסקים בינוניים. האחרונה טענה כי חברת סיטי לייף סטייל המפעילה את אתר המכירות חייבת לה כ-10 מיליון שקל וכי יש לה גם חובות לנושים נוספים בסך נוסף של כ-12 מיליון שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים