שתף קטע נבחר

המשבר מגיע לאונליין: בקשה לכינוס נכסים לאתר באליגם

פרסום ראשון: קרן קוגיטו קפיטל, המתמחה בהשקעה בעסקים בינוניים, הגישה לביהמ"ש המחוזי בת"א בקשה למינוי כונס נכסים לחברת סיטי לייף סטייל המפעילה את אתר הקופונים הפופולרי. זאת בטענה כי החברה חייבת לקרן כ-10 מיליון שקל, כולל חובות לנושים נוספים בגובה 12 מיליון שקל

מכה לאתר הקופונים הפופולרי: קרן קוגיטו קפיטל, המתמחה בהשקעה בעסקים בינוניים, הגישה היום (א') לבית משפט המחוזי בתל אביב בקשה למנות כונס נכסים לחברת סיטי לייף סטייל, המפעילה את אתר המכירות המקוונות באליגם. הקרן טוענת כי החברה חייבת לה כ-10 מיליון שקל וכי יש לה גם חובות לנושים נוספים בסך של כ-12 מיליון שקל.

 

>> לקוחות באליגם? כתבו לנו >>

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

בקשה למינוי כונס נכסים לחברת הממד החמישי

שלי נרקיס: למנות כונס למכירת הנכס של אלי רייפמן

בקשת כינוס נכסים נגד ספירל זכוכיות: חובות החברה נאמדים ב-6 מיליון שקל

 

קוגיטו קפיטל ביקשה, באמצעות עוה"ד צוריאל לביא ושירלי יפרח אזור ממשרד ליפא מאיר, להורות על מינויו של עו"ד אהוד גינדס ורו"ח שלומי פיליבה ככונסי נכסים על הנכסים המשעובדים לקוגיטו קפיטל. בין השאר, נטען כי למבקשת שעבוד על מוניטין החברה וזכויות החברה בשם המותג "באליגם" וזכויות החברה בכתובת הדומיין baligam.co.il. בעקבות הבקשה, מינה בית המשפט את השניים ככונסי נכסים לחברה.

   (צילום מסך)
(צילום מסך)
 

במסגרת הבקשה נטען כי חברת סיטי לייף סטייל פועלת בתחום הסחר האלקטרוני באינטרנט: "אתר הסחר של החברה הינו פלטפורמת תיווך בין לקוחות לספקים. בעלי מניותיה של החברה הינם ליאור הנדלר, טל לב, חברת קיידן קפיטל, גידעון מיצ'וניק, זיו יאנוס ועוד". עוד נטען במסגרת הבקשה כי "הכוונה הינה כי כונסי הנכסים יגבשו תכנית פעולה תוך ניסיון לאפשר את פעילות האתר מול הלקוחות והספקים ותוך הקמת מנגנון שיאפשר את הבטחת העסקאות שתעשנה בתקופת כינוס הנכסים".

 

על פי הבקשה, החברה חייבת לקוגיטו קפיטל סכום של 10 מיליון שקל, זאת לאחר שהקרן העמידה לחברה הלוואה. עוד נטען במסגרת הבקשה כי "נמסר לקוגיטו שחובות החברה מסתכמים בסכום כולל של כ-22 מיליון שקל". עוד עולה מהבקשה כי עובדי החברה קיבלו את מלוא משכורת מאי.

 

לבקשה צורפה תגובתם של עוה"ד אמיר ברטוב ושמרית מלמן ממשרד שמעונוב המייצגים את חברת סיטי לייף סטייל, בה נכתב: "בנסיבות שנוצרו ובלית ברירה, אין ללווה התנגדות למינוי כונס נכסים זמני לבקשת קרן קוגיטו וזאת מבלי שהדבר יהווה הודאה כלשהיא בכל טענה".

 

על פי הערכות, קרוב לוודאי שפעילות האתר תימכר או תמוזג לגוף אסטרטגי בענף, ובדרך זאת יוסדרו גם המשכיות הפעילות והשירות ללקוחות.

   (צילום מסך)
(צילום מסך)
 

 

 

אופציית הרכישה באתר נחסמה עבור חלק מהמוצרים

למרות שהאתר באוויר ונראה שאפשר לרכוש דרכו מוצרים, עבור חלקם אופציית הרכישה נחסמה. השיחות לשירות הלקוחות מתנתקות ונראה שאין דרך להשיג את החברה.

 

א' סיפר שקנה פריט ריהוט לבית שטרם הגיע אליו והוא מודאג מאוד מחוסר המענה בשירות הטלפוני. דן טוען שביקש לרכוש כרטיסים למופע שפורסם באתר והרכישה כשלה, למרות שמספר קטן מאוד של כרטיסים נרכשו והאתר פעיל. בחברה לא ענו לפניותיו.

   (צילום מסך)
(צילום מסך)
 

מאיה קנתה דייסון v10 דרך באליגם וקיבלה בטעות דייסון v7. "פניתי לבאליגם בטלפון, בפייסבוק ובמייל ולא חוזרים אלי. התאכזבתי מאוד מההתעלמות של באליגם. למזלי, פניתי לספק והסתבר שהטעות אירעה אצלו והמוצר יוחלף". 

 

גורם בענף אמר ל-ynet: "כבר שבוע שהאתר לא הוציא מיילים ללקוחות ואז הבנו שיש שם בעיה. ספקים אמרו לנו שהפסיקו לעבוד איתם בגלל עיכובים בתשלומים וברגע שזה קורה זה כמו דומינו. יחד עם זאת, זה אתר ותיק ורציני מאוד. יש בעיה בכל הענף. יש עלייה בקניות אונליין מחו"ל אבל ירידה בקניות מאתרים בארץ".

 

עו״ד אמיר ברטוב, שותף בכיר במשרד ישראל שמעונוב מסר מטעם באליגם: "התחרות העזה בתחום המסחר האלקטרוני, וכניסתם של שחקנים גדולים בינלאומיים לישראל כמו אמזון ושחקנים גדולים מקומיים כגון עזריאלי ושופרסל ואחרים, פגעה באופן קשה באתר באליגם. בחודשים האחרונים עשתה החברה כל מאמץ אפשרי לבצע עסקה למיזוג פעילותה עם גורם רלוונטי אחר ולמרבה הצער הדבר לא הסתייע. החברה ומנהליה ימשיכו לעשות ככל יכולתם לסייע ללקוחות האתר ולספקים בכל דרך אפשרית״.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים