שתף קטע נבחר

הגננת מראש העין בחקירתה: "פה הייתי שטן"

כרמל מעודה הכחישה תחילה את החשדות הכבדים שיוחסו לה בגין התעללות בילדי הפעוטון שבבעלותה. כשהחוקרים הציגו לה את הסרטונים, הודתה: "פה היה לי יום שחור". במהלך היום יוגש נגדה כתב אישום. הערב: הפגנה בקריית הממשלה בתל אביב לטיפול בהתעללות בפעוטות

 

בחקירתה הראשונה, ולפני שידעה שהמשטרה מחזיקה בידיה סרטונים המתעדים את ההתעללות, הכחישה הגננת כרמל מעודה מפעוטון "בייבי לאב" כי פגעה בילדים.

 

"ככה אני מקנה ביטחון לילדים", הסבירה לחוקרי המשטרה, כך נודע ל-ynet ול"ידיעות אחרונות". אולם כשהחוקרים עימתו אותה עם סרטוני האבטחה היא שינתה גרסה. "פה היה לי יום שחור", אמרה. וכשהציגו בפניה סרטון אחר שבו היא נראית פוגעת באחד הילדים אמרה: "ביום הזה הייתי שטן".

כרמל מעודה ()
"ביום הזה הייתי שטן". כרמל מעודה ואחד הפעוטות

תיעוד של הגננת כרמל מעודה מתעללת בפעוטות (באדיבות דוברות המשטרה)
מתוך התיעוד שבידי המשטרה(באדיבות דוברות המשטרה)

אתמול בבוקר, כזכור, ביתה של מעודה, שבו פעל הפעוטון, נשרף כליל ככל הנראה כתוצאה מהצתה. המשטרה עצרה צעיר בן 18 מהשומרון בחשד למעורבות במעשה, והוא יובא לדיון בהארכת מעצרו. עו"ד רועי לנג מהסנגוריה הציבורית, שמייצג את החשוד, אמר כי הצעיר מכחיש את המיוחס לו.

 

בני משפחתה של מעודה אמרו אתמול כי הם מאשימים בשריפה את הההסתה ברשת ואת התקשורת שתרמה לה.

 

עו"ד גיא עין צבי, המייצג את מעודה מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר בתגובה כי "אנו מבינים את הכעס והכאב של ההורים, אבל נחצה קו אדום. אנשים לקחו לידיהם את החוק. את המשפט כנגד כרמל יש לנהל בבית המשפט ולא בכיכר העיר. על משטרת ישראל לפעול באופן מיידי לעצור את האיומים והפגיעה במשפחה".

 

 

עו
עו"ד גיא עין צבי(צילום: עידו ארז)

אמש הפגינו כ-50 בני אדם מחוץ לבית הסוהר נווה תרצה שבו כלואה מעודה לקראת הגשת כתב האישום נגדה. "בואו לא נשכח מי הקורבנות פה", אמר ארז, אב לאחד מילדי הפעוטון. "הופכים אותם מהר מאוד לקורבנות, הם לא הקורבנות. אנחנו מתעסקים בבלגן של הילדים שלנו. השריפה פחות מעניינת, היא לא על סדר היום בכלל", הוסיף.

 

ארז התייחס גם לתחושות לקראת הגשת כתב האישום נגד מעודה היום: "אנחנו מקווים שבית המשפט ימצה את הדין ושישאיר אותה מאחורי סורג ובריח עד תום ההליכים. זו התקווה של ההורים". לדבריו, כתב האישום נגד מעודה יתייחס למקרי התעללות ב-11 ילדים. "אנחנו נעשה את מה שאנחנו יכולים כדי שימצו איתה את הדין כמה שיותר חזק וכמה שיותר שנים, כי זה מה שצריך לקרות במדינה", אמר.

 


הוא סיפר עוד כי מעולם לא ראה את הסרטונים הלא-מצונזרים של ההתעללות בילדים ע"י מעודה: "אני לא מסוגל לעמוד בסרטונים הלא מצונזרים. ממה שידוע לנו מהמשטרה היא לא חסכה על שום ילד, כל הילדים עברו התעללות, ובכלל היו בסביבה אלימה וראו אלימות, שמעו צעקות שמעו בכי של ילדים כל הזמן, ראו ילדים מקיאים ומאכילה אותם בקיא של עצמם, ראינו דברים מזעזעים".

הפגנת ההורים מחוץ לכלא נווה תרצה (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

הפגנת ההורים מחוץ לכלא נווה תרצה (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

ליאה יחיאל, מנהלת ההפגנה, שאינה קשורה להורי הגן, אמרה כי "אלו ימים קשים לכולנו, ראיתי לנגד עיניי את ההורים שבורים ומרוסקים ולא מאמינים שזה מה שנקש להם בדלת. אנחנו מגנים כל מצב שהחוק נלקח לידיים, לא ניתן מקום להסתות ואיומים במאבק שלנו".

 

היא הוסיפה: "מעבר לקיר הזה יושבת מפלצת אכזרית שהתעללה בילדים. כולנו ראינו את הסרטון. 200 התעללויות בחודש, תכפילו בחמש שנים ותבינו כמה הילדים שלנו סבלו. לא נשתוק עד שימצו עימה את הדין".

 

יחיאל גינתה את ההצתה של בית משפחת מעודה בראש העין: "אנו מגנים בכל מצב שבו החוק נלקח לידיים. אנו נמצה את כל אפשרויות שלנו במסגרת החוק ונוביל לשינוי המתבקש. לא ניתן מקום לאיומים ולהסתות במאבק שלנו, אני חייבת לציין שכל התומכים והתומכות שנמצאים כאן איתנו ובבית עומדים מאחורי מהשפחות בעבר ובהווה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות דוברות המשטרה
התיעוד שבידי המשטרה
באדיבות דוברות המשטרה
מומלצים