שתף קטע נבחר

פנייה ליועמ"ש: לחקור מי הפיץ מידע פלילי חסוי להשמצת סלומון טקה

עו"ד אווקה זנה, ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות, פנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לחקור מי הפיץ מידע מתיקו הפלילי של סלומון טקה: "זה נעשה במזיד על מנת לצייר את המנוח כמי שאינו קורבן תמים. אסור לעבור על כך לסדר היום". היועמ"ש שוקל לפתוח בחקירה

ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות עו"ד אווקה זנה פנה הערב (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וביקש ממנו לחקור את השימוש במידע פלילי חסוי להשמצת סלומון טקה (18) שנורה למוות בידי קצין משטרה. היועמ"ש שוקל לפתוח בחקירה.

משפחתו של סלומון טקה יושבת שבעה (צילום: AFP)
הוריו של סלומון טקה עם תמונתו(צילום: AFP)

לדברי עו"ד אווקה זנה, מידע חסוי מהמרשם הפלילי של סלמון טקה הופץ. הפנייה נעשתה על רקע פרסומים שונים, רובם בלתי מבוססים ומכפישים, בהם דווח על עברו הפלילי ה"מכביד" לכאורה של טקה ז"ל.

 

במכתב ששלח עו"ד זנה הוא מציין כי הפגיעה בפרטיותו של המנוח חצתה כל גבול והיא מהווה עבירה פלילית חמורה, לכאורה, שיש לחקור אותה. לדבריו, הפצת המידע הנ"ל נעשית תוך רמיסה גסה של איסורי החוק, ויש למצות את הדין עם האחראים לכך.

 

"אופן ההתנהלות של המפיצים מעלה חשד ממשי כי הפצת המידע הפלילי, בין אם באופן מדויק בין אם באופן מסולף, נעשתה במזיד על מנת לצייר את המנוח כמי שאינו קורבן תמים", כתב זנה, "הפגיעה במנוח ז"ל ובמשפחתו היא כפולה: מעבר לפגיעה בפרטיותו של הקורבן, יש כאן גם פגיעה בשמו הטוב, כאשר הפרסומים הללו נעשו כדי להשמיץ אותו, ואסור לעבור על כך לסדר היום, קל וחומר אם מקור המידע הוא ממרשם שאמור להיות בידי רשויות המדינה בלבד".

 

ביום ד' האחרון קראה משפחתו של סלומון טקה, שמותו הצית את גל המחאה של בני העדה האתיופית, לא לקיים עוד מחאה עד לסיום השבעה על בנם ולנהוג באיפוק ובסבלנות. טקה נורה למוות לפני שבוע מירי שוטר, בתקרית שעדיין נחקרת.

 

יום לאחר מכן ערך השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ערך  ביקור אבלים בבית משפחת טקה בחיפה, ואמר כי "מיליוני אזרחים במדינה כואבים את הכאב שלכם",  "מה שקרה עם סלומון הוא עצוב וטרגי ואני מקווה שזה יהיה המקרה האחרון. אם יש משהו שאני באופן אישי, הממשלה והמשטרה יכולים לסייע למשפחה - אנחנו לצדכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
האבל על מותו של סלומון טקה
צילום: AFP
מומלצים